Re:цензії

30.09.2020|22:11|Ніна Овсієнко

Книжка гумору Ніни Корець

Ніна Корець. Сукня для фурору: гумор. – К.: ЛА «Друге дихання», 2020. – 141 с.

Літературна агенція «Друге дихання» видала книжку гумору поетеси з Волині Ніни Корець «Сукня для фурору». В цьому році вона стала лауреаткою Корнійчуковської премії, якою нагороджують за твори для дітей.

У книжці  «Сукня для фурору» письменниця продовжує традицію українського поетичного гумору, репрезентовану Іваном Котляревським, Степаном Руданським, Володимиром Самійленком, Павлом Глазовим, Юрком Позаяком.

Книжка складається з тематичних рубрик «Коронавірус», «Він і вона», «Ох, ця дієта», «Місцевий колорит», «У прощену неділю», «Що снилось татові», «Скандальна баба», «Кумів пес», «Філософські сентенції», «Моя сімейка», «Справи житейські».

Ніна Корець пише легко, коротко, просто й дотепно. Її гумористичні вірші у виконанні артистів естрадного жанру стали б окрасою будь-якого концерту. А про теми, які вона описує, прийнято говорити, що  вони витають в повітрі. Її гумор створює життя. Ось, для прикладу,  вірш «Без перебільшень»:

 

Без перебільшень, помічаю, Славо,

ти як хильнеш, стаєш такий цікавий...

– І я тобі зізнаюся, Дарусю,

цікава й ти мені, коли нап’юся.

 

Особливо добре в книжці «Сукня для фурору» подано жіночу тему, де є багато того, що хвилює сучасну жінку: як вдало вийти заміж, втримати чоловіка, виховати дітей, бути коханою, здоровою, заможною  і, звісно, в добрій фізичній формі. І тут без дієти не обійтись:

 

Я чую джинсів крик тривожний:

– Ой Ірко, жерти вже не можна!

А леопардові лосини

шепочуть:

               – Не журись, Ірино,

їж все, що бачиш, й серед ночі:

розтягнемся, на скільки схочеш.

 

         Коли мова заходить про те, хтопридумує анекдоти,то зрозуміло, що треба відповідати: їх придумують реальні життєві ситуації. Побутовий комізм у віршах Ніни Корець теж гра випадку і слова, як ось у цій ситуації:  

 

         Раз в Яремчому в готелі претензійнім

стука в двері покоївка провінційна.

– Ето кто? – турист по-руському шваргоче.

– Я, покойница, – представилась охоче.

        

         Тож хочеться вірити, що в особі Ніни Корець будемо мати поетесу, яка потішить читачів ще не однією гумористичною збіркою, а її вірші стануть популярними й здобудуть широке народне визнання. коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери