Re:цензії

23.10.2018|08:20|Світлана Лупаренко

Цікаво про життя пінгвінів

Товстенко С. Пташка Пін на прізвисько Гвін: повість-казка / Сергій Товстенко. Художниця Олена Бугренкова. – К.: Фонтан казок, 2018. – 160 с.

Чи знаєте Ви, як пінгвіни висиджують дитинчат та піклуються про них? А чи знаєте Ви, як можна виготовити окуляри зі звичайного льоду або збудувати льодянку в домашніх умовах? І чи знаєте Ви, як можна збирати веселку? І нарешті, чи знаєте Ви, що пінгвіни – великі ласуни, охочі не лише до риби? На ці та інші запитання про життя пінгвінів можна знайти відповіді (реальні або вигадані) у казковій повісті Сергія Товстенка «Пташка Пін на прізвисько Гвін».

Маленьке пінгвіненя Пін живе в Антарктиді разом зі своїми батьками та іншими пінгвінами. Як і будь-яке маля, Пін надзвичайно допитливий, винахідливий і непосидючий. Він ставить безліч запитань своїм батькам, і вони терпляче на них відповідають. Так, Пін дізнається, чому пінгвіни не літають, чому мають чорно-біле вбрання, як опинилися в Антарктиді тощо.

Як і більшість жвавих дітлахів, Пін легко заводить дружбу з іншими дітьми та дорослими, зокрема із кумедним тюленям Тюкалом. Завдяки нестримній енергії двох друзів та цікавості до всього навкруги життя Піна і Тюкала сповнене захопливих пригод, таємничих відкриттів і безмежних дитячих винаходів та радощів. Водночас Пін і Тюкало нікому не шкодять навмисно, а навпаки – допомагають бабусі краще бачити, роблять купіль, аби можна було зігрітися в холоди, виготовляють льодяники і здійснюють свої дитячі мрії.

Ця книга – ода щирій дружбі, дитячій допитливості й безпосередності, справжньому дитинству, адже саме в цей період життя діти відкриті світу, готові до пізнання і творення, сміливі і непередбачувані у своїх рішеннях – саме це і допомагає здійснювати мрії і творити дива.

Водночас книга спонукає більш уважно ставитися до світу природи, досліджувати його, піклуватися та відчувати відповідальність за свої дії у ньому. У повісті є багато матеріалу для розширення світогляду дитини. Зокрема, спосіб висиджування яєць і піклування про маленьких пінгвіненят настільки вражає, що мимоволі шукаєш додатковий матеріал в інших джерелах, аби підтвердити все те, що описано у книжці, і дивуєшся, коли описане виявляється правдою.

Це затишна книга для неквапливого сімейного читання, оскільки, окрім різноманітних цікавих фактів із життя пінгвінів, автор розкриває важливість щирих і доброзичливих стосунків у сім’ї, де всі розуміють одне одного і знаходять час, аби просто побути разом і поспілкуватися. Життя – прекрасне (навіть коли дуже холодно навкруги), якщо поряд є вірні друзі і любляча сім’я.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери