Re: цензії

08.08.2026|Юрій Горблянський, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка
Історична реконструкція націєтворчих змагань в ретроромані Юрка Вовка (Юрія Зилюка) «Передбачення Курта Зіберта»
Іноземець
04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекарка
Строкате літо під однією обкладинкою
02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменниця
Після цієї книжки хочеться подзвонити мамі
02.08.2026|Ігор Чорний
Інтриги, шпаги і любов
31.07.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменниця
Закохатися в життя — означає повернутися до себе
29.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Без миті немає вічности
26.07.2026|Ігор Зіньчук
У полоні Чугайстра
22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків
«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
21.07.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Бути Небом ― це любити всіх

Re:цензії

22.06.2016|07:12|Олексій Шаповалов

Богдан Лисиця подорожує на Схід

В´ячеслав Васильченко. Tattoo. Читання по очах. Х.: Клуб Сімейного Дозвілля‎. 2016, - 512 с.

Черговий випуск серії детективних романів з Богданом Лисицею вийшов напрочуд удалим. На цей раз професору, детективу-любителю випала нагода розслідувати справу на нових для себе просторах. В’ячеслав Васильченко один із небагатьох, хто наважився відправити місце дії на Схід України, при цьому максимально близько передати місцевий колорит. Сторінки книги дихають вулицею, детектив можна сміливо назвати урбаністичним.

Після містичного вбивства одного з відомих татуювальників Донецька, головний редактор газети «Презумпція» відправляє свого доброго товариша та просто перевіреного бійця на передову розслідування, займатися загадковою справою, в результаті якої, за всіма канонами детективного жанру, не було залишено жодного доказу на місці події. Цікавий, сповнений динаміки і драматизму, гострий сюжет захоплює читача з першої сторінки та тримає в напрузі до самого кінця. У класичну сюжетну лінію детектива, автор вливає легку ноту кохання, що гармонійно вписується до загальної картини роману.

Багата мова оповідача робить розповідь ненав’язливою, напрочуд легкою та доступною. Роман будується переважно на діалогах, що додає йому життя. Такий прийом немов переносить читача на місце подій. У результаті ми отримуємо сповнену дії, добре закручену історію, у фіналі якої маленькі частинки великого пазла стають одним цільним малюнком.

У героя роману ніколи не опускаються руки! Богдана Лисицю можна сміливо назвати людиною, яка домагається поставлених цілей будь-якими способами, при цьому ніколи не забуваючи про совість та людяність. Не може не захоплювати позитивне мислення та спрямованість на результат Богдана. Ми бачимо у звичайного професора дуже потужні людські якості, як безстрашність, кмітливість та добру вдачу. А його вміння співставляти факти дарує нам цікавий і захопливий розвиток історії.

Розв’язка приходиться на останні сторінки розповіді. Фінал украй несподіваний. Читач дізнається про вбивцю на заключних строках роману. Гостросюжетний детектив, де є буквально все: погоні, стрілянина, переслідування – не залишить байдужим жодного любителя даного жанру. 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.08.2026|08:03
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Красне письменство»
10.08.2026|20:33
BestsellerFest у Львові: спалені ворогом книжки, довжелезні черги по автографи і пів мільйона для «Азову»
10.08.2026|20:30
Yakaboo Publishing видає книжку «Привиди Бахмута: спогади снайпера» — особисту історію командира легендарного підрозділу
10.08.2026|07:59
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Софія»
09.08.2026|10:54
Моринці готуються до Ше.Fest: музика, театр і сучасна українська культура на батьківщині Шевченка
09.08.2026|08:22
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Візитівка»
08.08.2026|08:49
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Обрії»
07.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Минувшина»
06.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Хрестоматія
05.08.2026|11:26
Понад 8 мільйонів книжок згоріли у Харкові: як допомогти українським видавництвам відновитися


Партнери