Re: цензії

07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»

Re:цензії

07.12.2015|09:03|Таня Майборода

Чому завжди слід починати з «чому», або мотиваційний маст хев від Саймона Сінека

Саймон Сінек. Почни з чому: Як великі лідери надихають до дї кожного. К.: Основи. 2015. - 256 с.

«І все це починається зсередини. Усе починається з ЧОМУ» - так звертається до читачів зі сторінок своєї книги Саймон Сінек, чий світовий бестселер нещодавно вийшов в українському перекладі у видавництві «Основи». Щоби справді зрозуміти, що саме має на увазі автор під оцим своїм ЧОМУ, варто прочитати увесь текст від початку і до кінця – вам точно сподобається.

Взагалі 2015 рік був дуже плідним на видання мотиваційної та бізнес-літератури, що не дивно, адже після Революції Гідності в Україні, як гриби після дощу, один за одним почали з’являтися цікаві та успішні стартапи. Українці справді повірили в те, що в нашій країні можна побудувати прибутковий бізнес з нуля і без наявності аж таких великих грошей. Але одного бажання для цього все ж-таки замало – потрібні знання, ідеї та мотивація. І тут у нагоді завжди стають книжки. Оскільки ми самі лише вчимося бути успішними, варто звернутися за досвідом саме до західних колег, чиї історії успіху просто вражають. Саймон Сінек якраз наводить приклади саме таких лідерів та корпорацій. Але він не просто переповідає історії Мартіна Лютера Кінга, Стіва Джобса та внутрішнього авіаперевізника США – корпорації Southwest Airlines, а детально розбирає причини, які привели їх до успіху. Він озвучує їхнє ЧОМУ.

Книга складається із шести частин, кожна з яких поетапно розповідає про мотивацію та її причини. Наші вчинки завжди мають наслідки і всі ми це чітко усвідомлюємо. Але чи ми завжди задумуємося над тим, що саме нас спонукає робити так, а не інакше? Очевидно, що ні. Не всі з нас навіть довіряють своєму внутрішньому голосу, хоча він часто виявляється правий: «Якщо змушувати людей ухвалювати рішення лише раціональною частиною мозку, то майже завжди це закінчується «надмірним думанням»». Так, у сфері бізнесу не останню роль грає психологія та біологія. Навіть в основі піраміди Абрагама Маслоу лежать базові людські потреби, продиктовані нашими інстинктами, то що вже казати про прийняття та ухвалення рішень?

Мені, як людині, котра має базову економічну освіту, ця книжка сподобалася ще й простотою викладу та висвітлення теми. Гадаю, що її можна, та й навіть варто читати, починаючи із середнього шкільного віку. Бо у свій час, намагаючись опанувати складні, абсолютно нецікаві підручники з економіки та основ підприємницької діяльності, я потайки ненавиділа профільне спрямування своєї шкільної освіти, покликане на те, щоби навчити тринадцятирічних підлітків узгодженню витрат та прибутків. Хто знає, можливо якби ця книжка з’явилася раніше, ми би з друзями сьогодні вже керували якою-небудь корпорацією як Стів Джобс та Стів Возняк.

Ще одна особливість оповіді – постійні повтори, які дають змогу краще засвоїти текст. Тому не бійтесь, що через двадцять сторінок забудете те, з чого починали. Автор постійно намагається змусити нас збалансувати своє раціональне та емоційне начала, правильно розставивши приорітети та піддавати сумніву все, що лежить на поверхні. Адже звідки ми знаємо, чи в даному випадку нами не маніпулюють? До речі, про маніпуляції. Саймон Сінек намагається пояснити просто й доступно, чому від акційних пропозицій та знижок на товари та послуги страждають самі корпорації й компанії. І це напрочуд цікаво, адже якщо певний товар продається зі знижкою, то завжди виникає питання – то в чому ж заковика? Так от, заковика в тому, що те, що здається вигодою і нам, і корпораціям, насправді вигодою є лише на папері. Але автор книги говорить, що із цим можна боротися, якщо піти інакшим шляхом. І цим шляхом є натхнення та мотивація. Ви повинні вірити в те, що ви робите, тоді ви будете точно знати, як ви це робите. А якщо вам ще й вдасться закликати інших людей розділити вашу віру та ідеї, тоді ви – справжній лідер, який може повести за собою маси. Автор називає це правилом Золотого Кола і наголошує на тому, що воно «дає переконливі докази того, яких висот ми могли б досягти, якби щоразу нагадували собі про необхідність починати будь яку справу із запитання ЧОМУ?». Тобто авторові йдеться про те, що кожен із нас може стати натхненним лідером, якщо тільки буде дотримуватися правила Золотого Кола, тобто балансу ЧОМУ, ЩО та ЯК.

Отже, ця книга, перш за все, про позитив, мету та успіх, а вже потім про ефективну економіку та ведення бізнесу. Вона про тих людей, які мають мрію, але разом з цим також мають і план втілення цієї мрії в життя. Вона про кожного окремо і усіх нас заразом. Це один з небагатьох текстів, які спонукають до негайних, рішучих дій і повністю перевертають свідомість. Прочитавши «Почни з ЧОМУ», ви вже не будете мислити тими категоріями, якими мислили до цього, а дехто із читачів лише впевниться у тому, що вже крокує правильним шляхом. То ж чому би не почати з ЧОМУ прямо зараз?



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери