Re: цензії

20.07.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Небоземляни – діти світла серед нас
19.07.2024|Богдан Дячишин, Львів
Я і є памʼять – вічний
18.07.2024|Тетяна Качак, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету ім.Стефаника
Літературознавчі візії Лариси Табачин
Знову – Селін, знову – війна
06.07.2024|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель України
Верліброві філософеми Євгена Барана
28.06.2024|Сергій Постоловський
«Анатомія ненависті. Путін і Україна» Сергія Руденка. Книга для тих, хто хоче не тільки знати, але й зрозуміти
27.06.2024|Богдан Дячишин, Львів
«До світла, що у слові…» (Полілоги живого слова для дітей і дорослих)
20.06.2024|Віктор Вербич
Нора Ікстена: «Чи любов краща за життя?»
18.06.2024|Галина Максимів, Прикарпаття
Відкриваючи «Галактику Андромеди»
І рід, як сад

Re:цензії

22.11.2015|11:25|Ігор Зіньчук

Воля і Україна - понад усе!

Лілія Завойська. Революція гідності. – К.: Логос, 2015 -96 с.

Вперше я спізнав всю неповторність творчості шановної пані Лілії Завойської у неспокійні дні Революції Гідності, коли, з люб’язного дозволу шановної авторки, опублікував її вірш «Ответ Русским» у власному блозі… І ось тепер маю чудову нагоду описати власні враження та емоції після прочитання її поетичної збірки «Революція гідності», що нещодавно вийшла у світ  в київському видавництві «Логос».

Воля і Україна – понад усе! – такий лейтмотив поезій, адже кожний вірш сповнений любов’ю до України та нашого народу. «Майдан і війна з російським агресором розбудили наше спляче суспільство від щоденної лояльності, і ми нарешті зрозуміли, що ми – народ Свободи, народ вільної думки та вільного слова. І ще – нація Правди і Любові. І хай нам зараз дуже важко, я вірю: ми переможемо! Ми вже перемогли себе! А це є найвища перемога!»- зазначає авторка у анотації до книги.

Дуже оригінальним є оформлення книги, оскільки збірка складається ніби з двох «окремих» частин – україномовної – «Революція гідності» та російськомовної  - «Война моими стихами». При цьому вірші написані російською мовою, є не менш патріотичними, зворушливими, чуттєвими, аніж поезії створені українською мовою. 

 Гортаючи сторінки збірки, читач, повною мірою, відчуває той вир емоцій та глибину душевних переживань, якими, шановна авторка настільки щиро ділиться, іноді -  просить поради, іноді розмірковує про майбуття та сучасність, а іноді – застерігає нащадків від повторення помилок, що вже траплялись в історії нашої країни і мали «фатальні» наслідки для української державності.

До прикладу, у вірші «Прощання» виписано всю чашу болю згорьованого материнського серця жінки, котра втратила на війні сина, а поезія «Молитва матері воїна з зони АТО» - сповнена вдячності Творцеві за те, що вберіг своєю опікою найдорожчу дитину.  Окрім цього є в збірці вірші присвячені Героям Небесної сотні, котрі ціною власного життя зупинили диктатуру режиму в Україні. Окремий вірш присвячено мужній та незламній Надії Савченко, всім тим, хто на Майдані захистив цивілізаційний вибір нації,  і зараз на Сході виборює право на справжню Незалежність та захищає її найвищою ціною – кров’ю кращих синів та доньок нескореної України.

Книга буде чудовим подарунком усім, хто цінує поезію написану від серця і прагне насолодитися вишуканістю та силою живого актуального та правдивого слова про дійсність без прикрас із усіма болями, розлуками, слізьми, прощанням із найріднішими людьми, що віддали здоров’я чи навіть життя у безкомпромісній боротьбі за Свободу, Гідність і краще майбутнє рідної землі.

Фото: Лілії Завойськоїкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери