![](/_img/book-top.gif)
Re: цензії
- 25.07.2024|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на ТернопілліВідчуває серце подихи часу
- 25.07.2024|Тетяна Череп-ПероганичКнижка про літо, коли сонце стало чорним…
- 20.07.2024|Валентина Семеняк, письменницяНебоземляни – діти світла серед нас
- 19.07.2024|Богдан Дячишин, ЛьвівЯ і є памʼять – вічний
- 18.07.2024|Тетяна Качак, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету ім.СтефаникаЛітературознавчі візії Лариси Табачин
- 14.07.2024|Олег СоловейЗнову – Селін, знову – війна
- 06.07.2024|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель УкраїниВерліброві філософеми Євгена Барана
- 28.06.2024|Сергій Постоловський«Анатомія ненависті. Путін і Україна» Сергія Руденка. Книга для тих, хто хоче не тільки знати, але й зрозуміти
- 27.06.2024|Богдан Дячишин, Львів«До світла, що у слові…» (Полілоги живого слова для дітей і дорослих)
- 20.06.2024|Віктор ВербичНора Ікстена: «Чи любов краща за життя?»
Видавничі новинки
- Ольга Полевіна, Еліна Заржицька. "Чи бачать небеса котів"Книги | Буквоїд
- Тара Шустер. "Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось"Психологія/Філософія | Буквоїд
- Клариса Пінкола Естес. "Жінки, що біжать з вовками. Архетип Дикої жінки у міфах та легендах"Психологія/Філософія | Буквоїд
- Станіслав Арсьонов. "Посібник зі щастя. Як наповнити своє життя достатком і радістю"Психологія/Філософія | Буквоїд
- Лев Ребет. "ТЕОРІЯ NАЦІЇ"Книги | Буквоїд
- Дмитро Савченко. "Вовки Да Вінчі"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. Чимчикун. "Історії Країни НаДобраніч"Дитяча книга | Буквоїд
- Франц Верфель. "Винен не вбивця… Зустріч випускників"Книги | Буквоїд
- Таня Стус. "Проростання"Проза | Буквоїд
- Дарія Піскозуб. "Машина"Фантастика | Буквоїд
Новини
Ольга Камінська і її «Театр тіней»
Планета Земля – висока мисляча сутність, а ми з вами?
Вас ніколи не хвилювало питання, хто ви і з якою місією прийшли на Землю? І чи є на світі по-справжньому щасливі люди? Якщо ні, то у вас ще все попереду. Рано чи пізно над цим замислюється чимало людей. І здебільшого це відбувається тоді, коли «сонце» на життєвій дорозі повертає на осінь. У повісті «Театр тіней» суттєві підказки й відповіді на вже згадані мною питання. Однак яким було здивування, коли дізналася, що повістярці глибокого психологічно-філософського твору Ользі Камінській… лише шістнадцять! Для когось повість може видатися фантастичною, але – не для мене.
Ще Рабіндранат Тагор в одному зі своїх філософських трактатів застерігав: шляхи розвою західної цивілізації ведуть людськість у безвихідь. І ось ми вже свідки того, як технічний поступ, підпорядкований нестримній гонитві за матеріальними вигодами і комфортом, хижацьке ставлення до природи та несите, бездумне споживацтво поставили світ на межу екологічного геноциду. І це може статися швидше, ніж ми гадаємо. Земля, висока мисляча сутність (монада – за М. Руденком), помщається духовно здичавілому людству за наругу над собою. Єдина надія – на щасливі зміни у свідомості людей. На початку міленіуму народилось нове покоління дітей, які прийшли у цей світ, аби його… врятувати власним прикладом у ставленні до життя: індиго, кришталеві, райдужні. Вони надзвичайно талановиті у всіх видах мистецтва, так само, як і згадана юна авторка – у живописі, музиці, літературі, фотографії.
Головний герой повісті у пошуку себе самого. Він постійно постає перед вибором, особливо тоді, коли опиняється на таємничому і загадковому острові, де час від часу зникають люди. На відміну від інших його серце не байдуже до людського горя, навпаки, зігріте любов’ю до світу. І в зіткненні з «темними силами», зі злом воно ще міцніше утверджується у своєму терпінні, співчутті і непохитній доброчинстві. Зло в’яне і хляне перед мудрістю його душі. Зрештою, Тео знаходить своє покликання у рятуванні інших. («Я буду терезами цього світу, що ніколи не перехиляться в одну зі сторін», «Небайдужість – основа будь-якої добропорядної людини. Це не єдине, на що ти здатен, не обмежуй себе»).
Читаєш повість і розумієш, що тільки з нашим оновленням, власне, другим народженням, оновиться й оздоровиться все життя, планета, світ! Вельми цікаве художнє мислення, де дисципліна думки йде у парі з розкутістю, легкістю й невимушеністю оповіді. Повістярка дуже тонко відчуває душу головного героя, як і взагалі людські характери, їхню правду. Вона майстерно показує шлях знікчемнення людини, сповзання її в болото ницого матеріалізму, бездуховності, грошолюбства. Повірити в себе, внутрішньо вдосконалюватися — ось головні постулати, якими пронизаний твір.
Читайте вдумливо, «приміряйте» до себе новітню «одіж» запропонованого чтива і… змінюйтесь, ставайте кращими, аніж є сьогодні. Від себе лише додам: запам’ятайте це ім’я — Ольга Камінська.
Коментарі
Останні події
- 25.07.2024|15:11Нові горизонти "Літературного Чернігова"
- 13.07.2024|15:05Десятий Ше.Fest 2024 оголосив дати фестивалю
- 13.07.2024|14:42Петро Скунць знову у колі своїх сучасників
- 12.07.2024|10:21У Києві відбудеться Гаражна субота із Старим Левом у Музеї Ханенків
- 12.07.2024|10:15Фестиваль «Фронтера» оголосив програму: чого чекати відвідувачам
- 06.07.2024|12:14У Луцьку відбудеться IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера»
- 03.07.2024|21:11Пес Патрон і Великий Т: вийшов друком новий комікс про легендарного пса
- 27.06.2024|19:10У Швеції готується виставка зі знищеними внаслідок російського удару книгами
- 27.06.2024|12:35Десятий Ше.Fest 2024 оголосив дати фестивалю
- 23.06.2024|08:37Українка, яка з Кобзарем у руках полонила Рим