Re: цензії

19.10.2021|Віктор Вербич
Еліна Форманюк: «Тихо триватиме срібло і світло»
14.10.2021|Богдан Смоляк
Із книг неразових
08.10.2021|Надія Гаврилюк
Звук, що торкається серця
07.10.2021|Богдан Дячишин, Львів
Світло розуму любові
05.10.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Коли ангел із зоряним крилом, тоді у серці - сонце
03.10.2021|Роман Ткаченко, Київ
Quo vadis?
"Доторки до первісної правди слів"
02.10.2021|Ірина Фотуйма
Кого слухатися Адамові?
01.10.2021|Михайло Жайворон
Емоційно предивні історії по-павлюківськи
Старші та молодші

Новини

09.09.2021|08:21|Валентина Семеняк, письменниця

Ольга Камінська і її «Театр тіней»

Театр тіней / Ольга Камінська. – Київ: Журнал «Радуга», 2021– 186 с.

Планета Земля – висока мисляча сутність, а ми з вами?

Вас ніколи не хвилювало питання, хто ви і з якою місією прийшли на Землю? І чи є на світі по-справжньому щасливі люди? Якщо ні, то у вас ще все попереду. Рано чи пізно над цим замислюється чимало людей.  І здебільшого це відбувається тоді, коли «сонце» на життєвій дорозі повертає на осінь. У повісті «Театр тіней» суттєві підказки й відповіді на вже згадані мною питання. Однак яким було здивування, коли дізналася, що повістярці глибокого психологічно-філософського твору Ользі Камінській…  лише шістнадцять! Для когось повість може видатися фантастичною, але не для мене.

Ще Рабіндранат Тагор в одному зі своїх філософських трактатів застерігав: шляхи розвою західної цивілізації ведуть людськість у безвихідь. І ось ми вже свідки того, як технічний поступ, підпорядкований нестримній гонитві за матеріальними вигодами і комфортом, хижацьке ставлення до природи та несите, бездумне споживацтво поставили світ на межу екологічного геноциду. І це може статися швидше, ніж ми гадаємо. Земля, висока мисляча сутність (монада – за М. Руденком), помщається духовно здичавілому людству за наругу над собою. Єдина надія – на щасливі зміни у свідомості людей. На початку міленіуму народилось нове покоління дітей, які прийшли у цей світ, аби його… врятувати власним прикладом у ставленні до життя: індиго, кришталеві, райдужні. Вони надзвичайно талановиті у всіх видах мистецтва, так само, як і згадана юна авторка – у живописі, музиці, літературі, фотографії.

Головний герой повісті у пошуку себе самого. Він постійно постає перед вибором, особливо тоді, коли опиняється на таємничому і загадковому острові, де час від часу зникають люди. На відміну від інших його серце не байдуже до людського горя, навпаки, зігріте любов’ю до світу. І в зіткненні з «темними силами», зі злом воно ще міцніше утверджується у своєму терпінні, співчутті і непохитній доброчинстві. Зло в’яне і хляне перед мудрістю його душі. Зрештою, Тео знаходить своє покликання у рятуванні інших. («Я буду терезами цього світу, що ніколи не перехиляться в одну зі сторін», «Небайдужість –  основа будь-якої добропорядної людини. Це не єдине, на що ти здатен, не обмежуй себе»). 

Читаєш повість і розумієш, що тільки з нашим оновленням, власне, другим народженням, оновиться й оздоровиться все життя, планета, світ! Вельми цікаве художнє мислення, де дисципліна думки йде у парі з розкутістю, легкістю й невимушеністю оповіді. Повістярка дуже тонко відчуває душу головного героя, як і взагалі людські характери, їхню правду. Вона майстерно показує шлях знікчемнення людини, сповзання її в болото ницого матеріалізму, бездуховності, грошолюбства. Повірити в себе, внутрішньо вдосконалюватися — ось головні постулати, якими пронизаний твір.

Читайте вдумливо, «приміряйте» до себе новітню «одіж» запропонованого чтива і… змінюйтесь, ставайте кращими, аніж є сьогодні. Від себе лише додам: запам’ятайте це ім’я — Ольга Камінська.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери