
Електронна бібліотека/Публіцистика
- Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
- Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
- З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
- Останній прапорПауль Целан
- Сорочка мертвихПауль Целан
- Міста при ріках...Сергій Жадан
- Робочий чатСеліна Тамамуші
- все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
- шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
- зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
- ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
- тато просив зайти...Олег Коцарев
- біле світло тіла...Олег Коцарев
- ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
- добре аж дивно...Олег Коцарев
- ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
- КОЛІР?Олег Коцарев
- ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
- БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
- ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
- ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
- Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
- Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
- Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
- ЧуттяЮрій Гундарєв
- МузаЮрій Гундарєв
- МовчанняЮрій Гундарєв
- СтратаЮрій Гундарєв
- Архіваріус (новела)Віктор Палинський
- АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
обурення. Вам видадуть брудну миску, поламану ложку, кружку без вушка, й дірявий матрац. Про постіль та покривало навіть не мрійте.
“Розслабуха” в “карантині” скінчиться для Вас співбесідою з “кумом” (оперативником). Багато хто намагається якомога менше зустрічатись й розмовляти з працівниками цієї служби. Справді, специфіка їхньої роботи мало кого змушує посміхатись. Втіштесь, не Ви ж перший. Питання, що задасть “кум”, можуть здивувати простотою, і разом з тим насторожити. Поцікавляться, чи є в СІЗО вороги, чи маєте борги за азартні ігри, і поставивши ще кілька безглуздих запитань, запропонують співпрацю. Можливо навіть пригрозять вкрай жорсткими умовами, якщо Ви відмовитесь виконувати обов’язки “курки”. Що робити? “Не вестися” (тобто не піддаватись). А взагалі знайте: якщо Ваша персона чимось цікава для слідчих, вслід за Вами в СІЗО прийдуть супровідні документи, котрі зобов’яжуть “кума” приділяти Вам особливу увагу. Іншими словами, залежно від тяжкості злочину, яким Вас обтяжують, від того, чи зізнались Ви або Ваші співсправники, визначатимуться Ваші подальші умови перебування в СІЗО.
СІЗО. “ХАТА”
Почуваюсь зобов'язаним детельніше пояснити значіння слів “подальші умови перебування”. Чимало що залежить від камери в котрій опинитесь. В залежності від її розмірів та чисельності утримуваних, малоприємні кімнати про котрі йде мова поділяються на дві частини: “загальні” й “трійники”.
Якщо у Вас справді прагнуть якимось чином щось вивідати, або “кумові” стало відомо, що Ви особа, схильна до конфлікту та гармидеру, а можливо, маєте непосидючих недоброзичливців, Вас обов’язково “заховають” у “трійник”. Ще одна причина запроторення до цієї категорії “хат” — володіння неабиякими організаторськими здібностями, що можуть призвести до масових заворушень серед ізольованих з якихось причин від суспільства. Варто віддати належне продажній українській пенітенціарній системі, оскільки віднещодавна постали вже й “комерційні трійники”. Умови побуту в останніх не гірші, ніж в готелі найнижчого класу, утримання в них звичайно ж небезкоштовне, але в порівнянні з рештою трійників — це рай.
“Загальні хати” мають єдине призначення: утримувати “під вартою” до суду (або в часі судового розслідування) тих, хто санкцією суду вже обмежений в пересуванні.
Сподіваюсь, що про призначення “трійників” та “загальних хат” я пояснив. Йдемо далі. В “трійниках” утримують по двоє, четверо або шестеро осіб. І вдень, і вночі пам’ятайте: в переважній більшості випадків один з тих, хто утримується в “трійнику” є “курка”, “кума”. Тому не розслабляйтесь, не розкривайте душу й стримайтесь від нахвалянь минулими “подвигами”, “справами” та знайомствами з “кримінальними авторитетами”. Негативні наслідки такої необачності не забаряться. Адаптуватись в “трійнику” набагато простіше. Вам, як новоприбулому, запропонують вільне місце (зрозуміло, що “на пальмі”), допоможуть розкласти речі, покажуть місце, де зберігаються харчі, посуд і т.п., пояснять умови та правила “життя в хаті”. Приємною буде відсутність куп сміття на підлозі та помітне вболівання “мешканців хати” за дотриманням гігієни та ладу. Порядок підтримувати доводиться власними силами. Хоча щодня, в часі ранкової перевірки перевіряючий назначає чергового, особи, котрі утримуються в “хаті”, вміють самі складати графік прибирання й суворо його дотримуватись. Не переймайтесь тим, що злосмердюча пащека одного з співкамерників доповідатиме “куму” про кожен Ваш крок, я вже дав пораду, як уникнути лихих наслідків. Адже в разі неприхильного ставлення до цілодобових гармидеру, шарудіння, шуму та біганини, від котрих іноді тяжко заснути, перебування в “трійнику” до суду буде дуже доречним.
Щодо “загальної хати”. Не турбуйтесь, тут не загубитесь, оскільки тут також проявлять увагу. Але “введення в курс життя” тут відбудеться трохи інакше. В “загальній хаті” (як і в будь-якому колективі) існує власна еліта. Серед арештованих, шляхом самовизначення та завдячуючи певних особливостям власного характеру, формується гурт осіб, котрі беруть на себе сміливість (а можливо й нахабство) вважати себе часткою кримінального світу. Вони обирають з-поміж себе “наглядаючого” (рос. “смотрящего”) за всім, що відбувається в “хаті”. Ось тут Ви й зіткнетесь вже безпосередньо з тими, хто підтримує, живе (або принаймні робить вигляд що живе) і спонукає до цього інших, огидними для цивілізованого світу “злодійськими традиціями”. “Наглядаючий” вважає за обов’язок пояснити Вам основні премудрості життя в “місцях позбавлення волі”. Вони не складні: не чіпати чиїсь речі без дозволу власника, не сідати на чуже ліжко без дозволу того, хто на ньому спить, і взагалі не створювати всім, хто довкола, проблем. З будь-яких питань, непорозумінь, конфліктів (“рамсів”), або незрозумілих речей звертатись до “людей знаючих”, тобто до “наглядаючого” та його оточення. Ця категорія арештантів самонареклась “блатними” або “пацанами”. Якщо Ви непосидючий і Вам байдуже, що робити, аби лише не стовбичити
Останні події
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
- 01.07.2025|06:27Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus