Електронна бібліотека/Публіцистика
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
давши дозвіл на коротку зустріч, може прагнути з того якоїсь вигоди. Позбавте його цієї радості, й радійте нагодою хоч кілька хвилин поспілкувались з близькими й втішити їх.
СІЗО. ЗАЇЗД
Про слідчий ізолятор (СІЗО) варто написати окрему кількатомну повість. Нині я не ставлю перед собою за мету змальовувати умови, традиції та побут мешканців цієї установи детально. Від природи я ледачий, тому про все пишу поверхово й коротко. До речі, з моменту арешту Ви вже не громадянин, а “зецюра поганий”. І хоча Конституція гарантує Вам чимало прав, обов’язків віднині маєте набагато більше. В СІЗО це відчувається з перших же хвилин перебування. Дивною може здатись ситуація, коли в спілкуванні між собою підсудні й засуджені СІЗО називають «тюрмою». В ідеалі ці заклади виконують різну функцію, але умови існування, внутрішній побут, стосунки між тими, хто утримується та адміністрацією свідчать про їхню цілковиту ідентичність.
Цікавить процес “переїзду” з райвідділу або Ізолятору Тимчасового Утримання в СІЗО? Нічого незвичайного. Вже знайомі з відвідин суду, кабінету флюрографії, та можливо, судмедекспертизи конвоїри накажуть зібрати всі особисті речі — те, що позносили рідні, що подарували співкамерники, та те, що Ви видурили в них (вчіться, згодом без цього тяжко доведеться), скують руки кайданами, й ігноруючи скигління та нарікання на те, що не зручно тримати торбу з речами, знову запхнуть в “чорний воронок”. Кінцева зупинка — будівля, від згадки про котру тіло покривалось великою кількістю дрібних прищиків. На прохідній (“в конверті”) конвоїри передадуть черговому кілька папірців, серед яких буде й постанова суду про необхідність утримувати Вас в СІЗО, та довідка з кабінету флюрографії. Уважно ознайомившись (Ви звернете на це увагу), черговий задасть Вам кілька запитань (знову анкетні дані та стаття, згідно котрої арештовано), а також поцікавиться станом здоров’я. Вас цікавить причина його турботи Вашим здоров'ям? Відповідаю. Працівники СІЗО жодним чином не зацікавлені в тім, аби Ви померли в камері внаслідок побоїв, отриманих в райвідділі. Якщо певні меркантильні міркування потребують на певний час відкласти “заїзд” та “оселення” в СІЗО, повідомте черговому про те, що передчасний арешт перешкодив Вам пройти реабілітацію від інфекційної хвороби. Епідемії працівники СІЗО бояться не менше, ніж чорт ладану. Але Ви “чистоплюй”, а синці на тілі вже посходили. Конвоїри, з полегшенням зітхнувши, знімуть з Вас кайдани, а на прощання можливо навіть побажають успіхів.
“Заїзд” в СІЗО починається з медичного огляду. Вас зважать, зміряють зріст, візьмуть аналіз крові з вени та пальця, зобов’яжуть (пробачте) попісяти в пробірку та (ще раз пробачте) затупленою спицею штрикнути себе кілька разів в анус. Остання процедура (як це не дивно) не викликає захоплення навіть в найактивніших серед найпасивніших гомосексуалістів. По закінченню медогляду — “шмон”. Знову змусять цілком оголитись, попрохають кілька разів присісти (таким чином перевіряють чи сховано в анусі гроші або наркотики), заглянуть в ротову порожнину, перетрусять речі та одяг, щось “конфіскують” (жодних паперів при цьому не буде оформлено), й скинувши те, що лишилось, жужмом на стіл, дозволять одягнутись. До речі, весь хід цього стриптизу супроводжуватиметься фразою — “швидше, падло”, — (щоправда можливі варіації). Одягнувшись, не зітхайте з блаженним полегшенням, оскільки через кілька хвилин Вам знову доведеться танцювати канкан. Цього разу в мокрій і брудній роздягальні лазні. Не поспішайте до душової зали. Спочатку “шнирь” (про них згодом) з господарської обслуги позбавить верхню частину черепу волосяного покриття. Від послуг гребінця доведеться відвикати. Кілька хвилин теплого, можливо навіть гарячого душу звичайно викличуть позитивні емоції, котрі відразу затьмаряться, оскільки зовнішній вигляд лазні переконає в тім, що Ви — в епіцентрі розплідника безлічі найрізноманітніших хвороб. Залишки насолоди, отриманої від лазні, будуть зведені нанівець кількагодинним очікуванням в смердючій, обпльованій, і ненабагато чистішій від роздягальні лазні камері очікування (“боксі”). Відсутність в ній вікон, духота, напівтемрява, іноді навіть передбачена конструкцією відсутність лави, знову змусять тіло виділити чимало поту. І ось, нарешті... Двері “боксу” відчинились, і хтозна з якої причини радісний прапорщик запрошує Вас взяти речі і йти за ним. Я розумію, що невідомість лякає, але не бійтесь. В “карантині” (саме туди Вас ведуть) майже всі перелякані. І ті, кого Ви там зустрінете — також.
СІЗО. КАРАНТИН
Різка зміна умов проживання ніколи не давала позитивних наслідків. І справа не лише в тім, що людина, відчуваючи до себе підвищену (не завжди доброзичливу) увагу, почуватиме себе певною мірою дискомфортно. “Кинути” в одну камеру осіб, котрі кілька місяців (або навіть років) прожили в цих умовах й “свіжого” новака, — згубно для останнього. Для того, аби новоприбулий хоч якось оговтався та хоч щось довідався про ритм та стиль життя, його певний
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року