Електронна бібліотека/Проза
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
чарівника. Одне слово – зайняття хакінґом сну переносило його у вищий вимір самого себе й дарувало безмежно вільне відчуття надреальності і всемогутності…
А у реальності у Сущому у той вечір він знову повернувся до себе справжнього – загнаного, розтерзаного відчаєм і чеканням батькової смерті двадцятирічного юнака. І тут у дійсності Я-та-Gun-а за якихось півгодини чекало найгірше – він уперше вкраде по-справжньому, не віртуально. Поцупить, привласнить чужі гроші з чужого банківського рахунку. І хоч свій майбутній злочин він вже кілька тижнів, поки готувався до нього, намагався виправдати тим, що грабує грабіжника – нового українця, мажора і крадія, однак чим ближче підходив час до початку зламу мережі швейцарського банку, тим більше зростала переконаність у ганебності його замірів. А ще більше парубкові ставало страшно, яким він після такого прийде у Неску і, чи прийме вона його?
Розтривожений і замучений внутрішніми боріннями Я-та-Gun мимохідь зачепився поглядом за екран ноута, на якому усе ще розливалася мокра пляма, й автоматично «клікнув» по струмінцях води курсором. Зненацька монітор спалахнув іще сильніше і на сторінці інтернет-браузера виникла сторінка сайту, яка неспинно і миттєво мінялася. Поміж «www» та «com», відділенні з обох боків крапками, миготіли літери, які раз у раз на мить застигали, утворюючи слово «eternity», а потім знову швидко мелькотіли, прокручуючи увесь англійський алфавіт. І хоч хакер Я-та-Gun, для незнайомих aka* Sean O’Kovelok, хоч ще й не завершив навчання у київській політехніці, проте мав непогану пам’ять і знав, що слово «eternity» має багато значень. Англійською – це і «вічність», і «нескінченність», і «вічне життя», себто - безсмертя.
«Муть якась! Ламери* приколюються», - подумав хакер. Будь-який сайт має конкретну фізичну адресу. І завжди можна знайти будинок з сервером та вінчестером, де розміщено ненависний тобі веб-ресурс, витягти його з комп'ютера і бабахнути по ньому молотком.
До 19.00, тобто, до призначеного Педіатром часу атаки по мережі швейцарського банку через інтернет-провайдера Peoplenet у Я-та-Gun-а ще лишалося 35-ть хвилин 31 секунда. І, щоб заглушити муки сумління, яке нашіптувало йому, що ще трохи і він пошиється в собачу шкуру і стане крадієм, хлопець недовго надумуючись, натиснув клавішу «Enter*». На екрані враз вискочила сторінка, з якої крізь сріблясто-синє мокротиння, що все більше нагадувало мокрий сніг на шибі, проглядав схожий на велетенський примітивно витесаний у гігантській скелі камінний барельєф чоловіка у гостроверхій шапці зі спрямованою уперед лівою рукою, який танцює чи біжить, чи кличе когось за собою. У рядку веб-адреси замигтіло безліч інших латинських літер, які на цей раз вишукувалися тепер вже у два слова, розділених крапкою: «www.eternity.penetration.com». На слові «eternity» – «безсмертя», хакера Оковелка знову, буквально, повело, тим більш, що до нього додалося ще й слово, що з англійської перекладалося, як «проникнення». «Для вічного життя потрібне вселенське здоров’я… І до чого тут penetration?» – зміркував, гірко осміхаючись, Я-та-Gun, згадуючи хворого тата, і захвилювався, тамуючи у собі слабку надію. Йому запала підозра, що хтось, хто добре знає його біду, навмисне дражниться з ним по інтернету. Але, щоб вийти на його ноут, треба знати багато чого: і номер ще одного його старого «молільника», і його електронну пошту, і реєстрацію на провайдері Peoplenet. А це було майже неможливо. Це хіба міг зробити тільки той, хто запропонував йому сьогоднішню роботу зломщика… Навряд чи це жарт хакерні…
І це таки був не жарт – бо кам’яний чоловічок у повній тиші спочатку повернув до нього камінну голову, а потім поволі почав танцювати чи бігти на поверхні гігантської скелі. Він задирав догори руки, підплигував, крутив у повітрі ногами, знову приземлявся і знову підплигував. Над ним беззвучно пролетів чорний ворон. І Я-та-Gun-ові навіть здалося, як той ворон грізно зиркав на танцюючого чоловіка.
Значить сайт існував насправді і блискавична зміна латинських літер, що завмирала періодично на двох словах «eternity.penetration», говорила тільки про одне, що розташований він фізично на тисячах, якщо – не на мільйонах серверів. І щоб його зламати потрібен не один молоток!..
І поки Я-та-Gun напружено шукав пояснення такому феномену, барельєф чоловіка разом зі скелею почав збільшуватися, наближатися. Ще трохи і тріщини з гострими краями скелі присунуться, наскочать на хлопця. Так, немовби він сам падав на неї, летів з неба униз головою…
- Бредня! – вигукнув Я-та-Gun, котрого аж замороч взяла. І він вже збирався був закрити ноутбук з химерною сторінкою, як раптом зрозумів, що розпізнає її вміст вкарбований у текстуру каміння. І саме там, де погляд його торкався поверхні екрану, одна за одною вирізнялися, наче брижі на воді, наче застиглі хвильки каміння – літери:
. . . н е с п о д і в а н и й. . .
Ледве він усвідомив слово «несподіваний», як воно зникло і за ним, там де ковзав по
Останні події
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу