Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

у нього мову. А коли батько не бачив його у снах, то кричав на яву і, не впізнаючи нікого, кликав усіх його найменням.
До Лізи Чучіної він ввалювався у сни, як йому здавалося, завжди голий. І її вуста від пристрасті здригалися. (Це так само тільки він бачив у її соннах.) Її груди, схожі на дві присохлі на сонці грушки-дички, вкривалися солодкою млістю, немов паддю. І вона прозивала його крізь сон «своїм хоробрим воїном». І від того на його тілі виростала кольчуга. Він притискався нею, холодною і вузлуватою, до її ніжних грудей. Вминав її лоно гострим довгим мечем, припнутим до тугого стегна. І опісля, коли у подряпинах і пилюці опускався змучений у воду ріки (а ріка затікала у сон Чучіної майже щоразу), то скісні промені призахідного сонця грали у його кучерях, іскрилися сяйливими бризками по горбах м’язів і губилися у золотому, медовому, пахучому хіттю, паху. Там ховалася та сила, від якої Лізу тіпало і яку вона не могла витримати сама, наодинці. Від її дужості вона прокидалася. І довго згадувала себе саму у дійсності. Вона – вчителька музики і хакерка сну, незаміжня, хоч і каже, що одружена. І від того Ліза стогнала і втуплювала очі у кістяки засохлих троянд на книжковій полиці. А тоді спрагло пила воду, обливаючи підборіддя і шию. А пиптики її грудей, ще напружені, солодко ковзалися спідсподу по ситцевій нічній сорочці. (Принаймні, так привиджувалося йому у його снах.)
Він був молодий щирий і самотній. Особливо, тепер, коли помирав тато, він не уявляв далі свого життя. Тому іще більше поринув у хакерство снів і світ інету. Там його звали «Я-та-Gun-ом». За аватар* мав дві перехрещені шаблі. Їх він придумав, бо ненавидів зло. І спершу, як тільки починав проникати у чужі сни, то збирався його викорінити у підсвідомості людей. А реальність сприймав, як неконтрольований жах, і залишав її наостанок. Він вважав, що підсвідомість і сон керує усім. Але в який спосіб – поки що не збагнув, хоч чимало поплатився за це. Тривалі окультивні блукання Нескою вплинули на його мову. Двадцятирічного Я-та-Gun-а з кожним поверненням у Суще чимраз більше полишала здатність чітко висловлювати свою думку. Та й вертався він в усвідомлену дійсність здебільшого для того, щоб заробляти гроші в інеті і віддавати їх мамі. Від зламів серверів і мережевих захистів, чужих соннищ і мев, у тямі хакера сну і кракера* комп’ютерних мереж і інтернет-ресурсів Я-та-Gun-а переплуталося все – і добре і погане, і день і ніч… І вчиняв він, що йому ввижалося вірним, і прокидався тоді, коли хотів, а іноді спав на яву…

Зазвичай непроникна тиша, що завжди у хвилини дрімбродингу тиснула на вуха і відбивалася у стукотах його серця, була порушена тим, що стало іще тихіше. Хакер відкрив очі і усвідомив, що йойки*, скандинавських етномузикантів, які нагадували стрибкоподібний темп сновидіння і під супровід яких він любив засинати, раптом скінчилися і скінчилися раніше, аніж були виставлені ним у плеєрі перед сном. У першу мить пробудження усе Суще ішло перед Я-та-Gun-ом обертом. Бо з Нески він вийшов, користуючись «евейком» – терміновим виходом зі сну. При цьому він обминув вороття, не виконав хахк і, взагалі, погано пам’ятав усе, що діялося із ним у його дрімвиді. Тому кілька секунд «ганяв бісів» – себто, перебував у болісному безпам’ятстві, що завжди настає після ґвалтовного виходу зі сновиддя.
«Ноут» тим часом розривався від нової інформації. Долоні хакера були вкриті пекучою і трохи солодкою мжею, чого ніколи із ним раніше не траплялося. Мжа ніколи не відбивалася на фізичному тілі і не переносилася із Нески у світ яви. А ще, що вже було зовсім дивно, якась мокрота, так само схожа на мжу, патьоками заліпила пошарпаний матовий екран ноутбука.
Те, що його збудила випадкова зупинка у музиці стурбувало Я-та-Gun-а. Бо ж час свого пробудження у реальності він виставив у своїй свідомості у ріалтаймі на 19.00, а зараз було лише двадцять по вісімнадцятій, і такого не повинно було статися. Тому, витираючи об заношені джинси липучу мжу чужого, найбільшого з усіх, бачених ним будь-коли, соннища, він думав про те, що ріалтайм, який підкоряється ентітайму, спрацював не без втручання підсвідомості. Перед його внутрішнім зором ще пливли створіння чужих снів. Хакер помацав екран – він був сухим. Його знову обмануло Суще. Зображення сріблясто-синіх патьоків вражало своє об’ємністю. Здавалося, ще трохи і мокрота поллється з віртуала назовні у вечірньо-мокру дійсність.
Озираючись довкіл, визначаючись у просторі, що його оточував, Я-та-Gun переконався, що перебуває у стані неспа??ння. Хоча під час дрімлінґу і розтинання чужого найскладнішого сонну у нього був точнісінько такий самий стан невсипущості і все здавалося більш, ніж реальним. Він бачив чорну старовинну початку ХХ-го століття відкриту машину, що летіла на швидкості у його напрямку. А він голосував. Підняв руку. Машина під’їхала до нього, але не спинилася. Вдарила дахом по його руці. І рука відірвалась і відлетіла. Без болю. Й високо угору. А з вікна вистромилася чиясь

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
20.03.2025|10:25
Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
20.03.2025|10:21
100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
20.03.2025|10:19
Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
20.03.2025|10:06
«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»


Партнери