
Електронна бібліотека/Проза
- Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
- Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
- З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
- Останній прапорПауль Целан
- Сорочка мертвихПауль Целан
- Міста при ріках...Сергій Жадан
- Робочий чатСеліна Тамамуші
- все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
- шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
- зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
- ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
- тато просив зайти...Олег Коцарев
- біле світло тіла...Олег Коцарев
- ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
- добре аж дивно...Олег Коцарев
- ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
- КОЛІР?Олег Коцарев
- ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
- БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
- ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
- ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
- Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
- Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
- Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
- ЧуттяЮрій Гундарєв
- МузаЮрій Гундарєв
- МовчанняЮрій Гундарєв
- СтратаЮрій Гундарєв
- Архіваріус (новела)Віктор Палинський
- АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
присутності інших – а раптом здогадаються і почнуть сміятися? Тому мріяла вона лише уночі, коли всі лягали спати, залишаючи її на самоті. І в ці ночі вона бачила дивовижні сни про принців та принцес, про лицарів та чарівників.
А ще їй снилися дракони. Так, саме дракони. Вони були не такими, як їх зображають в наших дорослих казках. Це були справжні добрі дракони. Вони допомагали людям, і боялися їх лише лихі чародії та злі чорні лицарі, бо дракони мали дивовижну силу читати людські думки. І якщо у голові людини проносилася бодай одна лиха думка, дракон, що був поруч, назавжди покидав цю людина. А як же жити у світі без власного дракона?
Ось такі сни бачила вона, і мала мрію – знайти свого Дракона.
День здивував уже тим, що розпочався якось неочікувано. Він увірвався крізь подвійне скло з диким радісним потоком життя і сонця. Це був саме той День, коли мають справдитися всі найзаповітніші мрії та найпотаємніші бажання. Вона відчувала це, і тому довго не хотіла вибиратися з-під ковдри, намагаючись продовжити передчуття казки.
Раптом двері відчинилися і вона не повірила своїм очам – перед нею стояв справжнісінький Дракон! Саме такий, якого вона собі уявляла. Він увійшов до кімнати і сказав: “Привіт! Називай мене Дивак. Я буду твоїм власним Драконом. Що б з тобою не трапилося, назви лише моє ім’я, і я буду поруч. Але пам’ятай – це таємниця. Її знаємо лише ми.” У неї аж перехопило дух. Це було неймовірно і чарівно. Вона мала свого власного Дракона…
Що було далі?
Далі було доросле життя. Вона виросла і забула про Дивака. Але коли їй було дуже-дуже самотньо, вона згадувала, що колись у неї в житті була справжня Казка, і від того ставало тепло і затишно…
P.S.: Сьогодні такий чудовий ранок. Зі мною трапилося щось дивовижне. Здається я ...
19.
Мікрорайон Табли поблизу урочища Чонки
@
Наснився дивний сон. Французький. Ніби перебуваю у великому місті. Здається, це Париж. Примандрувала сюди з такими ж туристами, як і сама. Серед них у мене не було давніх знайомих, довідалися одне про одного вже дорогою. Нас поселили в передмісті у затишному готельчику з квітучою галявиною. Раптом опиняємося в самому місті, в начебто Українському домі.
Дивна споруда: велика, громіздка – мало не на цілий квартал, давно не ремонтована, з відпалою штукатуркою як зовні, так і всередині будівлі. Змінюється й атмосфера довкола. Я перестаю впізнавати і розуміти людей, хоч вони й розмовляють українською. Стою в тісному передбаннику. Двері зачинені, в них віконечко на зразок ізоляторного, що затулене фанерою. Відхиляю її і спостерігаю за тим, що діється на вулиці. Там клубочаться рожеві хмарки, крізь які шугають поліцейські автомобілі з увімкнутою сиреною. Здається, в місті розпочалася газова атака. Та жодного запаху не чутно.
До віконечка підходить поліцейський – високий на зріст, опасистий, з важким ціпком у руках і вказує мені на мигах, що слід зачинити віконце.
Рушаю в глибину будівлі, намагаючись знайти когось зі знайомих. І виявляється, що Український дім – це величезний госпіталь з безліччю палат, у яких лежать хворі. Долинають розмови про те, хто й скільки заплатив за операцію, у кого які надії на виживання. Уві сні я розумію, що про інше тут не говорять, що краще взагалі тут мовчати.
Довгим коридором прудко біжить до маніпуляційної медсестра з набором інструментів. На підлогу в неї падають ґумова трубка, кілька папірців та окуляри. Вона цього не помічає, поспішаючи. Я мовчки піднімаю окуляри. Кудись поділися мої, і мені потрібні оці, щоб прочитати, що ж написано на загублених медсестрою папірцях. Зникла й моя сумка. І тільки в кишені – мобільний телефон. Туди ж кладу й підібрані блокнотні листки. На одному з клаптів знаходжу твій номер телефону. Ти, виявляється, живеш у Парижі, і мені, можливо, пощастить зустрітися з тобою. Ховаю папірець глибоко в кишеню і йду далі. Визріває потреба покинути госпітальне приміщення Українського дому якомога швидше.
Спускаюся напівзруйнованими сходами на долішні поверхи. З найнижчої сходинки доводиться стрибати мало не сторч головою. Ніг не ламаю. Приземляюся вдало. У велетенській залі, схожій на фойє, стелю підтримують колони, подібні на сталагміти й сталактити, що зрослися, досягнувши вершин одне одного. Вони небезпечно потоншені в місцях цього зрощення й подібні на термітники – такі ж глиняні й з безліччю отворів, ніби поточені шашелем. У залі діти й дорослі безжурно святкують Новий рік, порепані колони прикрашені ялинками та всілякою яскравою мішурою. А головна ялинка чомусь стоїть на виході, без жодних прикрас, і затуляє його. Все ж я пробираюся під її гіллям і відчиняю двері назовні. Виходжу й розумію, що опинилася з тильного боку будівлі, на іншій вулиці.
Міряю туди-сюди бруківку. Наче безвихідь. І я сама у велетенському місті. І в мене є номер
Останні події
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
- 01.07.2025|06:27Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus