Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

присутності інших – а раптом здогадаються і почнуть сміятися? Тому мріяла вона лише уночі, коли всі лягали спати, залишаючи її на самоті. І в ці ночі вона бачила дивовижні сни про принців та принцес, про лицарів та чарівників.
А ще їй снилися дракони. Так, саме дракони. Вони були не такими, як їх зображають в наших дорослих казках. Це були справжні добрі дракони. Вони допомагали людям, і боялися їх лише лихі чародії та злі чорні лицарі, бо дракони мали дивовижну силу читати людські думки. І якщо у голові людини проносилася бодай одна лиха думка, дракон, що був поруч, назавжди покидав цю людина. А як же жити у світі без власного дракона?
Ось такі сни бачила вона, і мала мрію – знайти свого Дракона.
День здивував уже тим, що розпочався якось неочікувано. Він увірвався крізь подвійне скло з диким радісним потоком життя і сонця. Це був саме той День, коли мають справдитися всі найзаповітніші мрії та найпотаємніші бажання. Вона відчувала це, і тому довго не хотіла вибиратися з-під ковдри, намагаючись продовжити передчуття казки.
Раптом двері відчинилися і вона не повірила своїм очам – перед нею стояв справжнісінький Дракон! Саме такий, якого вона собі уявляла. Він увійшов до кімнати і сказав: “Привіт! Називай мене Дивак. Я буду твоїм власним Драконом. Що б з тобою не трапилося, назви лише моє ім’я, і я буду поруч. Але пам’ятай – це таємниця. Її знаємо лише ми.” У неї аж перехопило дух. Це було неймовірно і чарівно. Вона мала свого власного Дракона…
Що було далі?
Далі було доросле життя. Вона виросла і забула про Дивака. Але коли їй було дуже-дуже самотньо, вона згадувала, що колись у неї в житті була справжня Казка, і від того ставало тепло і затишно…

P.S.: Сьогодні такий чудовий ранок. Зі мною трапилося щось дивовижне. Здається я ...


19.

Мікрорайон Табли поблизу урочища Чонки


@

Наснився дивний сон. Французький. Ніби перебуваю у великому місті. Здається, це Париж. Примандрувала сюди з такими ж туристами, як і сама. Серед них у мене не було давніх знайомих, довідалися одне про одного вже дорогою. Нас поселили в передмісті у затишному готельчику з квітучою галявиною. Раптом опиняємося в самому місті, в начебто Українському домі.
Дивна споруда: велика, громіздка – мало не на цілий квартал, давно не ремонтована, з відпалою штукатуркою як зовні, так і всередині будівлі. Змінюється й атмосфера довкола. Я перестаю впізнавати і розуміти людей, хоч вони й розмовляють українською. Стою в тісному передбаннику. Двері зачинені, в них віконечко на зразок ізоляторного, що затулене фанерою. Відхиляю її і спостерігаю за тим, що діється на вулиці. Там клубочаться рожеві хмарки, крізь які шугають поліцейські автомобілі з увімкнутою сиреною. Здається, в місті розпочалася газова атака. Та жодного запаху не чутно.
До віконечка підходить поліцейський – високий на зріст, опасистий, з важким ціпком у руках і вказує мені на мигах, що слід зачинити віконце.
Рушаю в глибину будівлі, намагаючись знайти когось зі знайомих. І виявляється, що Український дім – це величезний госпіталь з безліччю палат, у яких лежать хворі. Долинають розмови про те, хто й скільки заплатив за операцію, у кого які надії на виживання. Уві сні я розумію, що про інше тут не говорять, що краще взагалі тут мовчати.
Довгим коридором прудко біжить до маніпуляційної медсестра з набором інструментів. На підлогу в неї падають ґумова трубка, кілька папірців та окуляри. Вона цього не помічає, поспішаючи. Я мовчки піднімаю окуляри. Кудись поділися мої, і мені потрібні оці, щоб прочитати, що ж написано на загублених медсестрою папірцях. Зникла й моя сумка. І тільки в кишені – мобільний телефон. Туди ж кладу й підібрані блокнотні листки. На одному з клаптів знаходжу твій номер телефону. Ти, виявляється, живеш у Парижі, і мені, можливо, пощастить зустрітися з тобою. Ховаю папірець глибоко в кишеню і йду далі. Визріває потреба покинути госпітальне приміщення Українського дому якомога швидше.
Спускаюся напівзруйнованими сходами на долішні поверхи. З найнижчої сходинки доводиться стрибати мало не сторч головою. Ніг не ламаю. Приземляюся вдало. У велетенській залі, схожій на фойє, стелю підтримують колони, подібні на сталагміти й сталактити, що зрослися, досягнувши вершин одне одного. Вони небезпечно потоншені в місцях цього зрощення й подібні на термітники – такі ж глиняні й з безліччю отворів, ніби поточені шашелем. У залі діти й дорослі безжурно святкують Новий рік, порепані колони прикрашені ялинками та всілякою яскравою мішурою. А головна ялинка чомусь стоїть на виході, без жодних прикрас, і затуляє його. Все ж я пробираюся під її гіллям і відчиняю двері назовні. Виходжу й розумію, що опинилася з тильного боку будівлі, на іншій вулиці.
Міряю туди-сюди бруківку. Наче безвихідь. І я сама у велетенському місті. І в мене є номер

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери