Re: цензії

05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
«Я нічого більше не хочу, лише писати…»
Головна\Події\Премії

Події

15.12.2016|09:44|Буквоїд

Топ БараБуки: Найкращі дитячі, підліткові та родинні книжки 2016 року

У Національному музеї Тараса Шевченка фахівці проекту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» назвали найкращі дитячі, підліткові та родинні видання року.

Цього разу визнання літературних критиків отримали книжки в десяти номінаціях, серед яких дебют автора, ілюстратора і видавництва, а також поет, прозаїк та ілюстратор року, пізнавальні книжки, видання для батьків, підлітків і класика родинного читання. Окрім того, дві книжки отримали спецвідзнаки БараБуки.

 

Переможці:

Дебют року в прозі: Мія Марченко «Місто тіней» (видавництво «Фонтан казок»).

Дебют року в ілюстрації: Романа Рубан «Славні професії борсука» (видавництво «Artbooks»).

Видавничий дебют року: видавництво «Wise bee» (книжка Марини Павленко «Моя класнюча дівчинка»).

Дитячий поет року: Григорій Фалькович («Шалахмонеси», видавництво «Дух і літера»).

Дитячий прозаїк року: Валентина Вздульська («Плутон», видавництво «Vivat»).

Ілюстраторка року: Оксана Була («Зубр шукає гніздо», «Видавництво Старого Лева»; «Гойдалка під кленом», видавництво «Братське»).

Пізнавальна книжка року: «Франко від А до Я» (текст: Богдан і Наталя Тихолози, ілюстрації: творча студія «Аґрафка», «Видавництво Старого Лева»).

Класика родинного читання: Володимир Рутківський «Гості на мітлі» («Видавництво Старого Лева»).

Батьківська книжка року: Артем Чапай «Тато в декреті» (видавництво «Vivat»).

Підліткова книжка року: Андрій Кокотюха «Гімназист і Чорна рука» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»).

Спецвідзнака  «Книжка, що рятує»: Катерина Бабкіна «Шапочка і кит» («Видавництво Старого Лева»).

Спецвідзнака «Шпаргалка для вчителя»: «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури» (у 2 томах, «Видавництво Старого Лева»).

 

 

Також було названо переможця читацького голосування, яке упродовж останнього місяця тривало на сайті проекту. Найбільшу прихильність відвідувачів сайту здобула серія книжок про китеня Тимка письменниці Еліни Заржицької (видавництво «Талант»).  

У команді БараБуки – не лише критики, а й творці сучасної дитячої літератури. Зі зрозумілих причин редакція проекту не розглядала серед номінантів власні книжки, однак одна з них – «Тринадцять історій у темряві» Галини Ткачук – перемогла у конкурсі «Дитяча книга року BBC-2016». У переліку «барабучих» видань також «Їжак Вільгельм» Тетяни Стус, «Гойдалка під кленом» і «Великодній пікнік» Галини Ткачук, «Солоні поцілунки» Ольги Купріян. Окрім цього, оповідання Тетяни Стус і Галини Ткачук увійшли до збірки «Чат для дівчат». 

Відзнаки переможцям вручали радниця міністра освіти і науки Іванна Коберник, письменниця Леся Воронина, керівниця Фундації Дарини Жолдак Саша Кольцова, меценат і співзасновник БараБуки Олег Дегтяренко, активні учасники літературного процесу, школярі Марія Альошина та Сашко Прокопчук, а також інші дітознавці та книгознавці. Ведучими церемонії були керівниця проекту Тетяна Стус і письменник та ілюстратор Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін). 

Цьогоріч БараБука втретє відзначає учасників дитячого літературного процесу. Вперше відзнаку вручали 2014 року, тоді визнання критиків здобули шість книжок: «Зірки та макові зернята» (творча майстерня «Аґрафка»), «Душниця» (Володимир Арєнєв), «Мій маленький Київ» («Laurus»), «Вечірні крамниці вулиці Волоської» (Галина Ткачук), «Зубасті задачки» (Кузько Кузякін), «Скільки? / How many?» (Галина Кирпа, Ольга Гаврилова). Торік серед переможців були книжки Оксани ЛущевськоїОлександра Дерманського, Віолетти Борігард, Оксани Караванської. Повний список переможців 2015 року. 

Коментарі:

Тетяна Стус, письменниця, керівниця та співзасновниця проекту БараБука: «Наша відзнака відрізняється від інших премій, рейтингів та відзнак двома важливими особливостями. По-перше, ми розглядаємо весь потік видань цього сегменту, а не ті, які хтось "подає на конкурс". Тож ми відстежуємо цілісну картину тенденцій та явищ. По-друге, експерти, які формують цей яскравий пул родинних та дитячих книжок, представляють усі фахові аналітичні напрямки: тут і академічна складова, і педагогічна, і бібліотечна, і методична, і мамо-батьківська, і думка дітей-читачів теж враховується. До того ж, на сайті можна знайти інформацію про всі номіновані книжки, авторів, письменників і видавництва». 

Іванна Коберник, радниця міністра освіти і науки, заступниця голови громадської організації «Батьківський контроль»: «Дитяче читання – це те, що розвиває здатність думати. Воно видозмінюється з часом, але воно точно існуватиме ще багато-багато років. Жоден інший спосіб так розвивати мозок, свободу, відчуття себе, вміння висловлювати свої думки, світ ще не придумав». 

Галина Ткачук, письменниця, літературознавець, переможниця «Дитячої книги року BBC 2016»: «Дитяча література – це той сегмент нашої літератури, за розвитком якого мені спостерігати нині найцікавіше. Вибрати одну книжку з усього виданого за рік для мене – неможливо. Тому мені дуже подобається, що команда БараБуки, частиною якої я є, щороку відзначає багато різних, але однаково важливих книжок».  

Ольга Купріян, літературний критик, письменниця: «Для себе я цього року відзначила значний поступ підліткової книжки. Якщо десять років тому нам ішлося переважно про перекладні твори для підлітків, а п’ять років тому українські письменники й письменниці лише намацували «ґрунт» під ногами, добирали теми, слова, тональності, то тепер ми мусили відкрити ще одну окрему номінацію спеціально для підліткової книжки. Рівень текстів помітно виріс: вийшли яскраві дебюти в різних видавництвах, і нарешті можна сказати, що автори перестають боятися складних тем (хоч і не завжди знаходять влучні слова) і починають писати не ДЛЯ БАТЬКІВ, а ДЛЯ ЧИТАЧІВ».

Інформація про проект: Проект підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» – перший український універсальний інформаційний ресурс про літературу для дітей та юнацтва, а також невіртуальні зустрічі на національних майданчиках з 2013 року. Для дітей, батьків, педагогів, бібліотекарів, дослідників дитячої літератури.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

10.08.2022|17:11
Під час ХІІІ Meridian Czernowitz 2022 волонтери-письменники збиратимуть гроші на потреби ЗСУ
10.08.2022|17:05
У Meridian Czernowitz виходить нова збірка віршів Катерини Калитко
05.08.2022|14:08
«Видавництво 21» оголошує видання нової книги «Знаки» та збір коштів для підтримки ЗСУ
05.08.2022|12:06
“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: лекція Тараса Лютого
05.08.2022|12:01
У видавництві #книголав вийде новий роман Ірени Карпи
05.08.2022|11:29
«Видавництво Старого Лева» підготувало ілюстровану книжку-абетку про Ольгу Кобилянську – «Кобилянська від А до Я»
05.08.2022|11:15
Закарпатська обласна наукова бібліотека готує книжку споминів «Петро Скунць у колі сучасників»
03.08.2022|15:31
«Діалоги про війну» — серія виступів-осмислень сьогодення на Meridian Czernowitz 2022
29.07.2022|15:31
Журналіст Сергій Руденко: Путін недооцінив Зеленського
29.07.2022|12:58
Поетичні читання, публічні інтерв’ю, презентація нових книжок — яким буде Meridian Czernowitz 2022


Партнери