Головна\Події\Премії

Події

18.11.2008|18:33|Буквоїд

Патрік Несс отримав дитячу премію

Британська дитяча літературна премія The Booktrust Teenage Prіze за 2008 рік присуджена Патріку Нессу за книжку «The Knіfe of Never Lettіng Go» («Не-йди’ ніж»).

У вересні 2008 року за цю ж книгу Патрік Несс одержав дитячу премію газети The Guardіan, як за кращу книгу року. До того, як прийти в дитячу літературу, Несс випустив дві книги для дорослих - повість «The Crash of Hennіngton» («Катастрофа Хеннінгтона») і збірник оповідань «Topіcs About Whіch І Know Nothіng» («Теми, про які я нічого не знаю»).  

Патрік Несс народився у Сполучених Штатах Америки, де його батько служив сержантом в армії. Потім жив на Гаваях, згодом - поблизу Вашингтону. Вивчав англійську літературу в Університеті Південної Каліфорнії, по закінченні якого працював автором в одній із кабельних компаній. На цій роботі, як пише сам Несс у своїй автобіографії, він писав листи і доповіді керівництву, а одного разу навіть рекламував каліфорнійський фестиваль часнику. Перша літературна робота Патріка зявилася у 1997 році, а у 1999 році він переїхав до Лондону.    

Зараз він пише огляди для газет та інколи читає творчу майстерність у Оксфордському університеті.  

Щорічна премія The Booktrust Teenage Prіze заснована 2003 року благодійним фондом Booktrust і вручається за кращий твір для дітей і підлітків, надрукований у Великобританії. 

У боротьбі за премію Несс випередив відомих авторів - Ентоні Макгован, лауреата цієї ж премії 2006 року, і Ентоні Горовиця, що прославився серією книг про юного шпигуна Алекса Райдера.

Інформація: The Guardian, Персональний сайт Патріка Нессакоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери