Буквоїд

Патрік Несс отримав дитячу премію

18.11.08 18:33 / Буквоїд
Британська дитяча літературна премія The Booktrust Teenage Prіze за 2008 рік присуджена Патріку Нессу за книжку «The Knіfe of Never Lettіng Go» («Не-йди’ ніж»).
У вересні 2008 року за цю ж книгу Патрік Несс одержав дитячу премію газети The Guardіan, як за кращу книгу року. До того, як прийти в дитячу літературу, Несс випустив дві книги для дорослих - повість «The Crash of Hennіngton» («Катастрофа Хеннінгтона») і збірник оповідань «Topіcs About Whіch І Know Nothіng» («Теми, про які я нічого не знаю»).   Патрік Несс народився у Сполучених Штатах Америки, де його батько служив сержантом в армії. Потім жив на Гаваях, згодом - поблизу Вашингтону. Вивчав англійську літературу в Університеті Південної Каліфорнії, по закінченні якого працював автором в одній із кабельних компаній. На цій роботі, як пише сам Несс у своїй автобіографії, він писав листи і доповіді керівництву, а одного разу навіть рекламував каліфорнійський фестиваль часнику. Перша літературна робота Патріка зявилася у 1997 році, а у 1999 році він переїхав до Лондону.     Зараз він пише огляди для газет та інколи читає творчу майстерність у Оксфордському університеті.   Щорічна премія The Booktrust Teenage Prіze заснована 2003 року благодійним фондом Booktrust і вручається за кращий твір для дітей і підлітків, надрукований у Великобританії.  У боротьбі за премію Несс випередив відомих авторів - Ентоні Макгован, лауреата цієї ж премії 2006 року, і Ентоні Горовиця, що прославився серією книг про юного шпигуна Алекса Райдера.

Інформація: The Guardian, Персональний сайт Патріка Несса
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2008/11/18/183358.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.