
Re: цензії
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
- 11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. КременчукЖінкам потрібна любов
- 05.03.2025|Тетяна Белімова"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Події
Друкується 101-й «Літературний Чернігів»
Чергове, уже 101-ше число щоквартального літературно-мистецького журналу літературної спілки «Чернігів» з однойменною назвою зверстане і уже друкується.
Відкриває часопис «шевченкіаною» - добіркою нових ліричних віршів «Наша єдність» Станіслава ШЕВЧЕНКА та інтригуючим оповіданням «Тінь без сонця», яке нагадує маленьку повість, Аліни ШЕВЧЕНКО.
Добірка поезій Миколи СОБЧУКА, зокрема , і такого не досить поширеного жанру, як сонет, «Горять імперії вогнем» присвячена темі сучасної визвольної війни України.
Оповідання Марії КОЧУБЕЙ «Несолодка помста» розповідає про непросту психологію сімейних стосунків і те що називається єдністю протилежностей.
Таємницею віє від передмови до поезій автора під псевдонімом Рогозяний ДІД. «Утім, настане час, усе таємне стане явним...» - говориться у передмові до добірки, що називається «Знов серце прагне».
Часопис закінчує публікацію драми «Наш час іще не настав» Світлани МАКСИМЕНКО, початок якої надруковано у 2-му числі «Літературного Чернігова» за 2022 рік.
Микола РОМАНЮК пропонує читачам добірку нових поезій, а Леонід ЛУЦЮК - новелу «Виверження зла».
Сторінку сучасної лірики завершує Микола ІСТИН вибраним з книги «Еволюція поезії», хоча новелу Віри КОЗЛОВОЇ «Перший день зими» можна також зарахувати до лірики, але в прозі.
У розділі «Скарби світової поезії» Сергій ТКАЧЕНКО пропонує переклад «Оди Західному Вітру» Персі Біші ШЕЛЛІ і коментар до неї.
Володимир КУЗЬМЕНКО друкує у літературознавчому розділі дослідження «Публіцистика Івана Багряного в оптиці новітньої російсько-української війни».
Петро КОНОНЕНКО аналізує творчість нашого земляка Леоніда ГОРЛАЧА - «Дзеркало зачарованої душі» - і вважає її відкриттям і однією з вершин всієї світової духовно-художньої гуманістичної культури.
Володимир СЕНЦОВСЬКИЙ написав «Штрихи до творчого портрета. Цей незвіданий Іван ПРОСЯНИК» на нашого земляка письменника, журналіста, художника і травника.
А Павло СВИЩ розповідає у часописі про поезію Ольги ШТЕПИ з нагоди 85-річчя від дня її народження - «Берегиня роду» .
У розділі критики та рецензій Мирослав ЛАЗАРУК друкує передмову до поетичної книги «Передмовчання» Станіслава НОВИЦЬКОГО - «Кров’ю зеленого полину».
Олександр ЗАБАРНИЙ пропонує рецензію «В боіймах віри та любові» на книгу поезій Тетяни ЧУМАК «Віра й любов». А Сергій МАНУКЯН у рецензії «Особливий клас i самотній поет» розповідає про книгу Аліни ШЕВЧЕНКО «Мелодія мовчання».
«Літературний Чернігів» друкує інформацію Михася ТКАЧА про лауреатів за 2023 р Чернігівської літературно-мистецької премії ім. Л. ГЛІБОВА
А на закінчення номера для настрою - гумор від Валерія ДЕМЧЕНКА - «Воскресіння Хоми Невіруючого».
На першій сторінці обкладинки – Свято-Успенська церква в селі Новий Биків Бобровицького району. Побудована у 1804 році останнім гетьманом України Кирилом Розумовським.
НА ЖАЛЬ, сайт https://issuu.com/ припинив із 23 лютого 2023 року безкоштовне електронне відтворення часописів, а місячна плата за його показ перевищує фінансові можливості редакції. Передплатники одержать «Літературний Чернігів» у травні. Редколегія буде вдячна,якщо хтось із наших читачів порадить іншу платформу для безкоштовного розміщення часопису.
Додаткові матеріали
- «Літературний Чернігів» схуд, але надолужує з надією
- Життя прожите в любові до слова
- Про скарби в “Літературному Чернігові”
- «Літературний Чернігів» закрив 2020 рік
- Відомі лауреати III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»
- «Літературний Чернігів» 1/2020 представляє Україну в історії
- «Літературний Чернігів» про війну і не тільки
- Чим потішить “Літературний Чернігів” № 2 (93) за 2021 рік
- Для душі у «Літературному Чернігові» №3, 2020
- «Літературний Чернігів» у пошуках гармонії
- «Помста роду Лисиці»
Коментарі
Останні події
- 21.04.2025|21:30“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
- 18.04.2025|12:57Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
- 14.04.2025|10:25Помер Маріо Варгас Льоса
- 12.04.2025|09:00IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
- 06.04.2025|20:35Збагнути «незбагненну незбагнеж»
- 05.04.2025|10:06Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
- 05.04.2025|10:01Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
- 05.04.2025|09:56Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая