Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Події\Презентації

Події

11.04.2019|14:52|Буквоїд

Мирослав Лаюк презентує «Троянду» у Львові

16 квітня, у вівторок, Львівська Копальня Кави (площа Ринок, 10) та «Видавництво Старого Лева» запрошують на вечір поезії Мирослава Лаюка.

Письменник презентуватиме нову поетичну книжку – «Троянда», розповість про її концепцію та художню складову, іронію, золотий колір та заборонені слова в серйозній поезії – «любов», «смерть», «страх». Книжка нещодавно вийшла у «Видавництві Старого Лева». Модеруватиме зустріч Юлія Мусаковська. Початок о 19:00. Вхід вільний.

Поетична книжка Мирослава Лаюка «Троянда» – це занурення всередину слів і змістів, спрощення й ускладнення одночасно. Поет відшуковує в собі і старих сенсах нові сили, а ілюстраторка Альона Соломадіна увиразнює це графікою і шрифтами, які ще й у візуальний спосіб занурюють читача в образ слова

«Це книжка про реабілітацію «слів з великої букви», про те, що страх перед шаблоном став шаблоном, що коли «слова з великої букви» стають лише словами – ми мусимо їх перезапустити, навіть якщо це не всім подобається», - Мирослав Лаюк про книжку (для інтерв’ю блогу Yakaboo).

«Візуальна концепція книги «Троянда» будується на декоративному шрифті, що дозволяє засобами графіки передати складне значення простих слів. Ілюстрації представляють собою абстрактну графіку, в основі якої покладено літери. Різноманітні композиційні рішення спонукають читача зануритися в образ слова.

Вибір напряму дизайну ґрунтується на візуальних парадигмах fashion індустрії. Але це не є прямим копіюванням, а скоріше,— іронічний натяк на пафос», — Альона Соломадіна про візуальну концепцію збірки.

«”Как делать стихи?” – запитував один поет і пояснював, як їх робити. Поети для мене поділяються на таких, у кого бачиш, як вони роблять вірші, й таких, у кого не можеш цього не тільки побачити, а взагалі хоч якось осягнути. Незбагненні поети. Незбагненно дивні, особливі, прекрасні. Мирослав Лаюк із «Трояндою» – це саме той другий поетичний світ. «Троянда» тут, поруч зі мною, на моєму письмовому столі. Повертаюся до неї,  гортаю, вдивляюся, вчитуюся: незбагненно, тонко і точно», — Юрій Андрухович про книжку

Мирослав Лаюк — прозаїк, поет, PhD в галузі філософії та літератури, викладач Києво-Могилянської академії. Співведучий програми «Час поезії» з Василем Герасим‘юком на каналі UA: Культура. Автор романів «Баборня» (2016) та «Світ не створений» (2018). Дебютний роман «Баборня» (2016) увійшов до фіналу премій «Книжка року BBC», «Еспресо. Вибір читачів», «ЛітАкцент року». Мирослав є автором поетичних книжок «Осоте!», «Метрофобія», «Троянда», упорядником «Антології молодої української поезії ІІІ тисячоліття». Його вірші лягли в основу пісень гуртів «Dakh Daughters» та «OY Sound System».

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери