Головна\Події\Презентації

Події

15.05.2012|11:39|Олесь Барліг

Влад Кльон – на дорозі до читача

14 травня в прес-залі Запорізької обласної бібліотеки ім. М.Горького презентували посмертну збірку творів поета, култтрегера, лідера творчого об’єднання «Водоворот» і засновника сайту «ЛИТФЕСТ.РУ» Влада Кльона (насправді список його статусів і творчих досягнень набагато довший, їхній перелік можливо навіть перевищив би за розмірами цю замітку).

«Избранное» - це перша офіційна книга Влада. За життя у нього вийшло кілька самвидавчих збірок, як самостійних («Напролом», «Аритмия») так і в співавторстві з іншими авторами («Триада», «Требуха»). Я завжди вважав, що така «недбалість» до себе на папері, нехтування журнальними публікаціями від того, що Влад був «поетом сцени», а не «поетом друку» - звідси участь у нескінченній кількості фестивалів і слем-змагань (і мою упевненість в цьому не похитнуло верстання на початку 00-х самвидавчих брошурок з його віршами - бо вони готувались лише як додаток до виступу в актовій залі університету). Однак на презентації збірки друг поета Олександр Татаринов (котрий виступив її укладачем і редактором) сказав, що Влад завжди мріяв про власну книгу у твердій палітурці і ця мрія нарешті здійснилася.

 

Видання відкривають слова друзів Влада (Максима Бородина, Катерини Гопенко, Олексія Торхова, Майстра Євгенія та інших). Далі йдуть вірші у хронології з 2002-го по 2010-й роки.

 

Як зрозуміло з назви - це далеко не повне зібрання віршів Влада. А це значить, що у майбутньому можна очікувати на нові книги поета. Цікаво, що укладати їх можна у різний спосіб - видавати лише любовну лірику, екзистенційні міркування чи озаглавити книжку «Протесні вірші» і підібрати до неї буремних текстів з оголеним нервом. Чи зібрати видання лише з самих присвят (Кльон дуже полюбляв їх писати) або поєднати їх з присвятами написаними йому. Не залежно від концепту на окрему книгу твори назбираються легко. Як на окрему книгу вистачило б і листів (Влад прискіпливо, з вірою у себе як у майбутнього класика, збирав і зберігав листування із багатьма людьми) чи спогадів про нього... Наразі ж великий корпус текстів пов´язаний з ним розміщений у вільному доступі на сайті litfest.ru.

 

 

***

я выйду из тела

в другие пределы

в другой ослепительный свет

а ты по возможности делай что делал

в тревожной и липкой траве

я выйду из мира

из пепла и сора

из пыли твоей вековой

а ты продолжай стрекозой на заборе

плясать и крутить головой...

 

Влад Клёнкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери