Re: цензії
- 17.03.2026|Василь КузанДелікатна загадковість Михайла Вереса
- 13.03.2026|Марія Федорів, письменниця«Цей Великий день»: свято, закодоване у слові
- 11.03.2026|Буквоїд«Коли межа між світами така тремка і непевна...»
- 09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ100 тонн світла
- 07.03.2026|Надія Гаврилюк“А я з грядущих, вочевидь, епох”
- 06.03.2026|Микола Миколайович ГриценкоДефіцит людського спілкування. Проблематика «Відступників» Христини Козловської
- 04.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХтось виловлює вірші...
- 27.02.2026|Василь КузанМіж "витівкою" і війною
- 26.02.2026|Роман Офіцинський«Моя Галичина» Василя Офіцинського
- 24.02.2026|Тетяна Іванчук, письменницяПартитура життя
Видавничі новинки
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
Події
В книгарні «Є» презентуватимуть «Історію Фінляндії»
30 листопада о 18.00 в книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота») відбудеться презентацію українського видання книги «Історія Фінляндії» професора Генрика Мейнандера.
Ранні довідники з історії Фінляндії були написані представниками покоління, що народилося до 1946 року й описували історію країни з націоналістичної точки зору. Професор Мейнандер розглядає Фінляндію в більш широкому географічному контексті. Історичні лінії стають тривалими, простежується розвиток від регіону з окремими племенами та частини Шведської Імперії до автономії, потім до створення незалежної держави, а з 1990-х років – в напрямку інтеграції з Європейським Союзом. Хід історії, в якому нації та національна ідентичність народжувалися, а інколи і вмирали, зображується у захоплюючий спосіб. Період шведського панування займає важливе місце в книзі; представлення історії Фінляндії базується на ідеї країни, яка виникла в рамках Шведської Імперії і паралельно з нею.
Цього року Фінляндія разом зі Швецією та Росією відзначили події 1809 року, коли Фінляндія і Швеція були роз´єднані, і з дев´яти провінцій утворилося Велике Фінське Князівство. Ці події 200-літньої давнини нагадують нам про те, як фінська нація була побудована на засадах шведських і російських традицій. Ще один важливий історичний факт: у день презентації, 30 листопада, рівно 70 років тому, розпочалася Зимова війна між Фінляндією і Радянським Союзом.
У презентації візьмуть участь:
Професор Генрик Мейнандер – PhD (Історія), Гельсінкський університет.
Посол Крістер Міккелссон – Посол Фінляндії в Україні.
Наталія Іваничук – перекладач, директор Центру країн Північної Європи.
Директор Барбру Теір, фінська видавнича компанія Söderströms.
Василь Габор – представник літературної агенції «Піраміда».
Модератор - Юрій Макаров
Інформація: книгарня «Є»
Коментарі
Останні події
- 17.03.2026|10:45У Івано-Франківську відкривається нова “Книгарня “Є”
- 11.03.2026|18:35«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
- 09.03.2026|08:57Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
- 06.03.2026|08:40Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
