
Re: цензії
- 08.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЗазирнути в задзеркалля
- 06.10.2025|Ігор ЗіньчукЦікаві історії звичайних слів
- 28.09.2025|Петро ГармасійПерестати боятися…
- 24.09.2025|Микола Дмитренко, письменник, доктор філології, професорПрихисток душі
- 24.09.2025|Михайло ЖайворонПатріотизм у розстрільному списку
- 14.09.2025|Тетяна Колядинська, м. ДніпроЗа якими правилами “грали” радянські засоби масової інформації
- 03.09.2025|Ольга Шаф, м. Дніпро«Був на рідній землі…»
- 02.09.2025|Віктор ВербичКнига долі Федора Литвинюка: ціна вибору
- 01.09.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиОдухотворений мегавулкан мезозойської ери
- 25.08.2025|Ярослав ПоліщукШалений вертеп
Видавничі новинки
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
- Сергій Фурса. «Протистояння»Проза | Буквоїд
- Мар’яна Копачинська. «Княгиня Пітьми»Книги | Буквоїд
- "Моя погана дівчинка - це моя частина"Книги | Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
Події
«Літреактор» від ГОГОЛЬFEST в PinchukArtCentre
Сьогодні, 10 вересня о 21. 00 PinchukArtCentre та ГОГОЛЬFEST проведуть спільну мистецьку акцію «Сексуальність і трансцендентність. Третя дійсність»,
В рамках акції пройдуть літературні читання-перфоманси молодих українських літераторів-учасників проекту «Літреактор», у просторі арт-центру.
На стику двох проектів – виставки «Сексуальність і трансцендентність» та освітньо-літературного проекту «Літреактор» – виникає можливість співпраці двох унікальних середовищ. Перше середовище – це простір арт-об’єктів 19 світових митців, представлених у PinchukArtCentre, загальна тематика якого торкається двох діаметрально протилежних полюсів людської свідомості – сексуальності та трансцендентності - Кінця і Початку homo sapiens. Друге середовище – це колективне поле молодих українських літераторів, які впродовж шести днів проходять інтенсивний інтелектуальний тренінг для створення образів в рамках проекту «Літреактор».
Любко Дереш, письменник, куратор проекту «Літреактор»: «Алхімія мистецтва виникає на стику двох реальностей – реальності форм і реальності технологій. Задача акції – досягти зближення протилежних полюсів і здійснити 20 (за кількістю учасників) актів зачаття нової, Третьої дійсності. Кожен із учасників «Літреактора» обирає один із об ’ єктів, представлених на виставці в PinchukArtCentre і готує короткий текст-ієрогліф-перфоманс, який буде представляти біля обраної роботи».
Таким чином досягається одразу декілька цілей. Для виставки це – останній спалах усвідомлення перед її закриттям 19 вересня. Для учасників «Літреактора», молодих українських письменників – це справжнє перше випробування боєм. Для глядача – це спостереження за перетіканням освітніх технологій у арт-простір, спостереження за живою рефлексією над мистецтвом збоку молодих людей – тих, хто за кілька років складе новий фронт української культури.
Запрошуються всі поціновувачі сучасного мистецтва. Початок акції о 21:00 на другому поверсі у залі з роботами Джефа Кунса. Вхід вільний. PinchukArtCentre в п’ятницю
10 вересня працюватиме до 24:00.
Кількість учасників акції – 20-22.
Один текст – один об’єкт – один учасник.
Тривалість читань – 3-5 хвилин.
Додаткові матеріали
- Дереш у Нью-Йорку
- Любко Дереш, Світлана Поваляєва та Сашко Ушкалов презентуватимуть «Декамерон» у Дніпропетровську та Запоріжжі
- Літературне ЖЖиття. Частина третя
- Любко Дереш на «Суботнику». ФОТО
- Любко Дереш на відкритті літклубу «Маруся» в НАУ
- «Суботник» Любка Дереша
- Sunday БОРЩ з Любком Дерешем
- «Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років»
- Декамерон. Українська версія
- Любко Дереш: Раджу почитати «Махабхарату»
- Любко Дереш: Я людина егоїстична, аморальна і цинічна
Коментарі
Останні події
- 11.10.2025|13:07Засновник Ukraїner Богдан Логвиненко мобілізувався до ЗСУ: "Не бути пліч-о-пліч - емоційно складніше"
- 11.10.2025|13:02Вероніка Чекалюк презентує у Відні унікальні "метафоричні карти" для спілкування за столом
- 09.10.2025|19:19Ласло Краснагоркаї — Нобелівський лауреат із літератури 2025 року
- 07.10.2025|17:37“Тисяча осяйних сонць”: бестселер про долі жінок в Афганістані вийшов українською
- 06.10.2025|15:47«Основи» готують до друку три романи Самюеля Бекета до 120-річчя автора
- 06.10.2025|15:34Стартував прийом заявок на Премію Читомо-2025 за видатні досягнення у книговиданні
- 03.10.2025|10:47В Ужгороді вийшла книжка відомого українського поета Олександра Олеся про Карпатську Україну
- 03.10.2025|10:44Кохання, війна і вибір між двома світами: Ірена Карпа представить свій новий роман у Луцьку
- 30.09.2025|19:02Український ПЕН оголосив 20 проєктів-переможців стипендійної програми
- 30.09.2025|18:58Вʼятрович на Форумі видавців презентує новинку «Генерал Кук. Біографія покоління УПА»