Літературний дайджест

08.06.2017|18:35|Yakaboo

Роман про маніяка-хірурга, написаний професійним лікарем

Купуючи трилерТесс Ґеррітсен «Хірург» я нічого не знав ні про авторку, ні про сюжет роману.

Книгу продала обкладинка — біла, але заляпана кров’ю і з якимось інструментом для операцій схожим на ножиці. Крім того, похвала від Стівена Кінга також зіграла свою роль. До речі, обоє авторів живуть у одному штаті — Мен.

Сама ж 64-річна Ґеррітсен — відома американська письменниця китайського походження. До початку літературної кар’єри Тесс отримала диплом лікаря і працювала по спеціальності. Тому не дивно, що своїм жанром жінка обрала медичний трилер. Її книги стають бестселерами, перекладаються на десятки мов та екранізуються.

У 2001 році вона почала писати детективні трилери, першим з яких став роман «Хірург» . Саме з нього минулого року «Клуб Сімейного Дозвілля» почало знайомство українців з творчістю Ґеррітсен. Схоже, що ініціатива стала успішною, адже нещодавно у видавництві з’явився переклад продовження циклу про детектива Джейн Ріццолі — «Асистент».

За сюжетом «Хірурга» , у Бостоні з’являється, маніяк, який катує, ґвалтує, а тоді вбиває жінок. Його поведінка повністю повторює іншого психопата, який загинув два роки тому. Розслідуючи цю справу, детективи розуміють, що головна ціль нового душогуба, — лікар Кетрін Корделл, яка застрелила його кумира.

Коли письменник в темі, це відчувається з перших сторінок. «Хірург»  —холоднокровний трилер, від якого стає не по собі.

Тесс Ґеррітсен наскільки добре розбирається в медичній темі, що здається пише книги у перервах між операціями і розслідуваннями. На вас чекає багато крові і деталей із анатомії, але вони тільки допомагають зануритися у атмосферу. І не страшно, що можна не зрозуміти якусь термінологію, — для слідування сюжетом це не потрібно.

Ґеррітсен весь час змушує не зупинятися і перевертати сторінку. Так, тут немає якихось філософствувань, але наврядчи читач шукає їх у такому трилері. Головне тут — рухатися за детективами і впіймати маніяка, доки він не завдав шкоди іншим.

Сам же ґвалтівник і вбивця — не хтивий божевільний, хоча назвати його адекватним не повернеться язик. Він спокійний і методичний, може чекати роками, добре знає медицину й історію, пов’язану з жертвоприношеннями. І він цієї освіченості стає страшно. Адже такі люди не помиляються — вони планують і чекають.

Книга підіймає тему дискримінації жінки у чоловічому колективі. Джейн Ріццолі все життя б’ється за повагу — як в родині з двома братами-красенями, так і з колегами-детективами, котрі не сприймають її серйозно.

Роман «Хірург»  зацікавить любителів трилеру та фанатів детективного жанру. Крім того, у якості задач для професійного розвитку це буде корисно лікарям, слідчим, психологам та психіатрам.

Роман Повзиккоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери