Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

Читай, відпочивай, надихайся. 9 книг для мами

На всіх континентах вкорінилася традиція — у другу неділю травня приїхати і привітати маму з Днем матері: приготувати фруктовий пиріг, подати сніданок у постіль чи подарувати улюблені квіти. Але карантинні обмеження вносять свої корективи. Оскільки у спільноті книголюбів основним подарунком на всі оказії є книжка, розповімо про кілька видань, які можна відправити мамі бандеролькою.

Шанувальницям романів

Віржіні Ґрімальді «Саме час знову запалити зірки»
 
Коли все життя рушиться: кредити, борги, звільнення з роботи, проблеми з доньками, Анна вирішує збити долю з пантелику і позичає в батьків трейлер, щоб поїхати зі своїми дівчатами до північного сяйва. Імпульсивне рішення вивело їх на дорогу, яка вела не лише до пригод, нових краєвидів і зустрічей, а й одна одної. Подорожі зближують, і поки карантин, можна помандрувати з мамою сторінками книжки.

 
Життєва проза Галини Вдовиченко знаходить відгук у жінок із досвідом. Її героїні, ситуації і місця — впізнавані. Тільки у романі трохи більше магії і див, або 4 подруги уважніше придивляються до світу. Історія жіночої дружби, таємниці, забуті бажання і трохи легенд про галицького скульптора Пінзеля — кінематографічно оживають перед очима читачів.


Мілан Кундера «Безсмертя»
 
«Безсмертя» неможливо переповісти, але його можна прожити. Кундера віртуозно закручує сюжет і змушує сміятися, сумувати, повертатися до книжки. Багато філософії, доль і подій, які вирвані з різних часів чи простору, але всі герої взаємодіють, щось їх пов’язує. Інтелектуальне задоволення для тих, хто любить завантажитися серйозною літературою.

Прихильницям детективних історій

Жоель Діккер «Книга Балтиморів»
 
Можливо, читачі впізнають головного героя цієї книжки: Маркуса Ґольдмана вже зустрічали у книзі Діккера «Правда про справу Гаррі Квеберта». Але хоча трапляються знайомі герої — детективна сімейна сага повністю автономна від попереднього видання. Цього разу Ґольдман має розгадати таємниці трьох поколінь. Драми, сімейні чвари й образи, протистояння між братами і, звісно, любовна лінія — гарантують невідривне читання на кілька вечорів.

 
Події шпигунського ретро-детективу перенесуть на початок минулого століття: авторові вдалося детально відтворити атмосферу тодішнього Лемберга та інших міст, куди тягнуться ниточки сюжету. Динамічний, несподіваний роман про шпигунів, нез’ясовані вбивства і яскравих персонажів, які розслідують небезпечну справу.

Марічка Крижанівська «Тіні»
 
Захотілося карпатського колориту, а для мандрів не час? Гуцульський детектив із неймовірним антуражем, містикою, секретами і Параджановим у головній ролі перенесе читачів ближче до гір. Журналістка Марічка Крижанівська збирала спогади про зйомку знаменитого фільму «Тіні забутих предків» у Криворівні і «знайшла» сюжет на цілу книжку. Між подіями, які відбувалися пів століття тому і сучасним часом, реальними фактами й авторською вигадкою, так само приємно мандрувати, як і тихими магічними Карпатами.

Для любительок есеїстики
 
Зворушлива і сентиментальна книжка-діалог Людмили Таран про мам відомих жінок. В кількох есе постає ціла епоха на основі приватних спогадів знакових для української культури родин. В інтерв’ю з Оксаною Забужко, Наталкою Білоцерківець, Софією Майданською, Богданою Павличко, Іриною та Мар’яною Савками вловлюється глибока близькість між мамами та доньками. У часи всеможливих дефіцитів батьки передавали дітям любов, цінності і вірили в них. Саме тому ці жінки виросли такими. «Яблуневі» історії пробуджують власні спогади, і хочеться не просто подарувати книжку мамі, а й вкласти лист із вдячністю за насінину світла, адже «яблуко від яблуні...».


Ольга Герасим’юк «Я повернулася. Люблю»
 
Телеведучу Ольгу Герасим’юк пам’ятають кілька поколінь, її програми були неформатними і життєвими. У збірці короткої прози «Я повернулася. Люблю» перед нами постає вже знайома жінка: уважна до деталей, чутлива до історій інших. Тексти затягують у круговерть подій, читачі бачать світ очима Ольги. Різні традиції, культури, життєві долі і проста мудрість із книжки спонукають задуматися і широко відкрити серце.
 
Як би ваша мама не ставилася до фемінізму, відверті історії письменниць, акторок, активісток допоможуть їй розібратися з міфами й упередженням щодо жіночого руху за права, який досі не втрачає своєї значимості. Сміливі, слабкі, збентежені і ніжні жінки діляться різним досвідом і надихають підтримувати та берегти одна одну.

Анна Луцюк


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери