Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Юрій Винничук. Плани Путіна – плани народу
Зараз уже зрозуміло, яким був глобальний план Путіна.
Інтернет переповнений розповідями про те, як неможливо у чомусь переконати за зомбованих телевізором росіян. Переважно це стосується звичайних людей, які вочевидь не користуються інтернетом і не дивляться задля противаги українського телебачення.
Але російське телебачення не просто впливає, а законсервовує мозок. Мабуть, лише тим пояснюється, що й люди освічені і не чужі інтернету теж не здатні скласти два і два, аби отримати чотири.
Ось запитують днями Андрєя Макарєвіча: "Какие ошибки за последние полгода совершили украинцы? Или все делали правильно?"
Відповідь: "Попытка отмены русского языка. Они настроили большое число своих граждан против себя".
Ну от як пояснити відомому співаку, який був і є по нашому боці, що ніхто російської мови не скасовував? При чому він цю саму тезу висловив ще навесні, а тепер повторив. Тобто був час, щоб нарешті розібратися, як було насправді.
Зараз уже зрозуміло, яким був глобальний план Путіна. Оскільки Хряк виграти вибори у 2015 році ніяк не міг, то країну готували до війни. Бо очевидно, що заплановані на виборах фальсифікації обов´язково б переросли у Майдан, а відтак на хвилі заворушень мало б статися те, що й сталося.
Тепер можна здогадатися і про те, кому насправді були вигідні штурми держустанов у Галичині та Центральній Україні та хто за цим стояв. Ці штурми і підпали були потрібні лише задля однієї мети: аби такі самі штурми могли відбутися на Сході, підкріплені забійним аргументом: "Їм можна, а нам ні? "
І вся та акція, яку провели комуністи з ригоаналами під гаслом "Фашизм нє прайдьот" – це теж частина великого сценарію, писаного в Кремлі. Ця акція, яка не отримала в Україні жодного значного резонансу, бо кому-кому, а українцям невідомі жодні місцеві фашисти, була адресована передусім Росії. Росіян готували до думки, що над Україною нависає загроза фашизму, нацизму і бандерівщини. А комуністи з ригоаналами радісно підіграли.
І я б ще на місці наших правоохоронних органів спробував розібратися, хто саме педалював скасування безглуздого мовного закону, що так зручно лягло в основу всієї антиукраїнської пропагандистської кампанії. Бо я – не політик, не політолог, не світоч і не вождь – навіть своїм епікурейським розумом дійшов думки, що це величезна дурість. Зате ж який дарунком це скасування стало для Кремля!
А оскільки я знаю, що нічого не відбувається просто так, то думаю те, що думаю: відміну мовного закону проплатив Кремль. І колись іще ми почуємо імена запроданців.
Та повернемося до путінського сценарію, бо далі вже вигулькнув "Правий сектор", про який до Майдану ніхто й не чув. Вигулькнув чисто форс-мажорно, бо події розвивалися надто швидко, і революція почалася не в 2015 році. Кому вигідний "ПС" – тепер стає теж зрозумілим.
Росія не могла собі дозволити піти війною на "братьєв украінцев", цього б православні московити не сприйняли. Воювати ж із фашистами і бандерівцями куди зручніше, а щоб ця війна була конкретизована, то розкрутили "ПС" до такого рівня, що про нього знає вся Росія.
"Внезапно и кстати появившиеся тучи фашистов-бендеровцев, вершащих геноцид русского народа, нужны путинской пропаганде для того, чтобы оправдать свое вмешательство на Украине, – пише хтось із читачів інтернету. – Как иначе было объяснить населению необходимость отъема у "братского украинского народа" части его территории? А отнимать добро у фашистов не только не зазорно, но даже и похвально".
Не дивно, що ахінея про фашистів тепер постійний гість московського телебачення. Днями Дєніс Пушилін розповів для 9 каналу, що "Украина - это очаг фашизма, где идет геополитическое сражение между Россией и США". На запитання кореспондента, чим їхня боротьба відрізняється від чеченських кампаній на Кавказі, вождь заявив, що вони не схожі на чеченців, бо вони провели референдум, а чеченці - ні. Діагноз, як кажуть, "на ліцо".
Одне слово, якби наша СБУ працювала на Україну, то багато чого можна було прорахувати і передбачити. Про те, що Крим захоплять, було відомо багатьом людям, які мали доступ до інформації, це не був аж такий великий секрет.
Тобто, ясна річ, ми з вами не знали, а от власник багатющих теплиць у Сімферополі знав, і на цей рік не засіяв нічого. Бо також знав, що води на полив не вистачить. А звідки я про це знаю? А від знайомого, який щороку у нього закуповував овочі. Цього року не закупив.
Отже, якби в СБУ не займалися бізнесом, а ділом, то могли б з таких відомостей скласти повну картину майбутнього сценарію.
Ба більше. Ще раніше в Росії з´явилося кілька книжок, які в доступній формі пояснювали росіянам, що проект "Україна" не вдався, а не вдався тому, що створили його австріяки і масони. Не обійшлося, звісно ж, і без євреїв.
Та оскільки такі книжки все ж були адресовані вужчій аудиторії, яка цікавилася історією, вирішили аудиторію розширити і вдарити по тупих московитських головах важкою артилерією попси.
Отак і з´явився роман донеччанина Фйодора Бєрєзіна "Война 2010. Украинский фронт". Серия "Война на пороге". Москва. ЭКСМО. 2009. 576 с.
А тут раптом довідуюся, що Фєдя Бєрєзін зараз не якась там помпка від ровера, а сам "замминистра обороны ДНР". Непогана кар´єра для відставного капітана, який армію залишив ще у 1991 році.
Кілька років тому я з Фєдьою познайомився у Києві на конвенті письменників-фантастів. Веселий пацан, радо пив з горла усе, що під руку потрапляло, і радо спілкувався з таким бандерівцем, як я. Хоча мухи в його голові уже тоді гули, бо час від часу ошелешував мене якоюсь дивовижею про галичан.
Одне слово – письменник-фантаст. Не дихне, як не брехне. Ось і зараз для російського телебачення замміністр Фєдя на совість постарався: розповів про геноцид росіян в Україні. Зокрема, про те, як українська армія, захопивши містечко Щастя, вирізала там усіх мужчин, а тоді ще й зґвалтувала усіх жінок. А потім донбаські герої цей населений пункт звільнили і вжахнулися.
Коли ж московський кореспондент поцікавився, чи є для цього якісь документальні факти, Фєдя не розгубився: "Есть ситуации, когда не до съемок. Надо разминировать, растяжки снимать. Не до фотографирования".
Посміялися? Тепер поплачте: найбільший прикол у тому, що Фєдя отримав за свої романи аж п´ять відзнак лічно (!!!) від теперішнього міністра оборони А.Авакова у 2001-2007 роках.
Така от химера долі.
Коментарі
Останні події
- 28.11.2024|14:49Видавництво Старого Лева спільно з Talents for Ukraine запускають серію подій "Читати. Говорити"
- 27.11.2024|12:11"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії