Re: цензії
- 24.09.2026|Валентина Семеняк, письменницяЧого навчає нова казка Юлії Перегуди?
- 23.09.2026|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені ВасиляГалузка сонетів та верліброві окрушини Оксани Тебешевської
- 23.09.2026|Дана ПінчевськаПро мистецькі стилі, архітектурні і не дуже
- 16.09.2026|Валентина Семеняк, письменницяТа, що літає без крил
- 15.09.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, кандидат наук із соціальних комунікаційСамозбереження як мистецтво жити: ментальне здоров’я, спілкування і філософія довголіття Шигеакі Хінохари
- 12.09.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменницяКоли казка знає про дитину більше, ніж вона вміє сказати словами
- 12.09.2026|Буквоїд«Донька землі»: роман про кріпачку, чий біль перетворюється на пісню
- 09.09.2026|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськРомани Дмитра Кешелі про вселенську і всеосяжну любов
- 07.09.2026|Анна-Віталія ПалійІгор Павлюк: Між стражданнями і добром
- 04.09.2026|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на ТернопілліДитяча душа дивиться на світ через казку
Видавничі новинки
- Павлюк Ігор. "Мезозой"Проза | Буквоїд
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Лиманские откровения Оксаны Забужко
Оксана Забужко и сестры Тельнюк презентовали в Николаеве художественный проект «Дорога зі скла», состоящий из песен на стихи поэтессы на сценах Николаевского академического русского драматического театра, а также в Муниципальном коллегиуме.
Этому театральному действу, задуманному, как сообщила Леся Тельнюк, еще в конце 1980-х, переданному при помощи современного музыкально-поэтического языка, аналогов в мире нет. В частности, экспериментальность заключалась в том, что на сцене играл не оркестр, а трио виолончелистов, а тональность музыки зависела от использования треугольника, клавиш, нескольких микрофонов, которые позволили менять диапазон голосов исполнителей в зависимости от настроения песен. Овации вызвали как известные песни «Відлопотиш дощами за ворота», «Теорема», «Я згоряю від ніжності», «Благословляю жінку», так и совсем новые («Нью-Йорк»).
Поэтому «Дорога зі скла» - это не просто музыкальная интерпретация поэтических текстов О.Забужко. В первую очередь это – душевный диалог, а каждая песня – сгусток памяти, определенный микроспектакль, сыгранный языком ритма, волнения, переживаний. «Тут чрезмерно интимного, достаточно женских ощущений – от глубинной нежности до чистой магии, взорвавшись новой степенью свободы. Очевидно, если бы я пела, то, наверное, исполнила бы эти песни точно в такой же манере, как и Галина с Лесей. И то, что они прочувствовали мои стихи в полной мере, это позволило песням приобрести новые, ранее незаметные, восприятия», - добавила О.Забужко, встреча с которой вызвала наибольшее восхищение ее поклонников.
Вначале писательница передала свои ощущения от увиденных впервые в жизни ландшафтов Мигии строками из «Гайяваты» земляка-шестидесятника Н.Винграновского, также цитируя строки Й.В.Гете. Рассказывая о своих книгах, в частности, о романе «Музей покинутих секретів», переведенном на многие языки мира и ставшем, по определению критиков, «энциклопедией украинской жизни», писательница говорила о возрастающей популярности нашей истории и культуры. К тому же недавно изданная книга эссеистики последних лет «З мапи книг і людей» - это, по ее мнению, «подземный кристалл», в котором произошло взаимное сочетание, как у Г.Миллера, книг и людей. Они, становясь некой свечкой между зеркалами-пространствами жизни, наполняют ее книгу новыми смыслами. В частности, тут – портреты украинской интеллигенции ХХ столетия, которое, по ее убеждению, сегодня полностью растворилось, так и не создав для Украины новой культурной элиты. «В этом смысле мою карту можно читать и как «карту утраченных возможностей», - хоть сама предпочитаю видеть ее как «карту непройденных дорог», - пишет О.Забужко. Кстати, одно из эссе «Поет і його ролі» посвящено «геологическому слою» стихотворений Н.Винграновского – одного из бунтующего поколения шестидесятников, «коммуникативной валютой» которых была поэзия. В завершение вечера писательница читала свои стихи и раздавала автографы.
Тарас Креминь.
Фото Александра Сайковского.
Додаткові матеріали
- Ляйпцизький книжковий ярмарок у персонах. ФОТО
- Ляйпцизький книжковий ярмарок. День другий. ФОТО
- На Ляйпцизькому книжковому ярмарку стартував «Транзит». ФОТО
- У Ляйпцигу стартував щорічний книжковий ярмарок. ФОТО
- Оксана Забужко: Автограф-сесії – це просто такий вид спорту
- Оксана Забужко: Країну врятують конструктивні громадянські рухи знизу
- Сестри Тельнюк: "Поезія Забужко - як потік кисню, від якого можна знепритомніти"
- "Оксана Забужко – это ткачиха"
- Оксана Забужко. Дзеркальна хвороба
- Оксана Забужко: «Абсолютний „маст рід“ для кожного освіченого українця - «Холодний яр» Горліса-Горського»
- Оксана Забужко. «Музей покинутих секретів»
- Оксана Забужко. «Друга спроба»
- Оксана Забужко «Сестро, сестро»
- Оксана Забужко читає вірш П.С.(«Не жаль на злого...») Тараса Шевченка. ВІДЕО
- 5 українських буктрейлерів 2012 року
- Оксана Забужко. «Картографія». ВІДЕО
- Оксана Забужко про Вінні-Пуха
- Діалог Оксани Забужко і Володимира В´ятровича: Україні бракує історії
- Оксана Забужко. "З мапи книг і людей". Буктрейлер
- Оксана Забужко, Ірена Карпа, Микола Вересень і Каша Сальцова у марафоні «Янукович: два роки умовно». ВІДЕО
- Дискусія Ушкалова і Забужко "Плоди читання". ВІДЕО
Коментарі
Останні події
- 25.09.2026|10:33Три українські книжки увійшли до міжнародного каталогу White Ravens 2026
- 23.09.2026|14:2230 вересня ТанцТеатр «Життя» покаже у Львівській опері програму «Пазли» до свого 40-річчя
- 23.09.2026|14:107–8 листопада у Львові втретє відбудеться Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 22.09.2026|20:42«Таргани в голові»: хто насправді керує людиною?
- 22.09.2026|18:04Обгорілі українські книжки стали частиною міжнародної експозиції на Карпатському саміті
- 19.09.2026|08:38Грант House of Europe «Ранок» спрямує на дитячі книжки шрифтом Брайля
- 16.09.2026|19:20У Нідерландах виходить двомовна поетична збірка Дмитра Лазуткіна "Будемо жити вічно"
- 15.09.2026|12:37«Крилатий Лев» вручив нагороди
- 12.09.2026|15:01Україна на Frankfurter Buchmesse 2026: 44 видавництва, спецпроєкти та візуальний стиль за мотивами Василя Кричевського
- 11.09.2026|19:50Боріс Джонсон презентував український переклад своїх мемуарів на BookForum у Львові
