Re: цензії

21.02.2024|Ганна Кревська, письменниця, членкиня НСПУ та НСЖУ
«Стежками босоніж» до широких доріг
19.02.2024|Ігор Чорний
Жертва на вівтарі патріотизму
Тренос за Узбережжям
Присутність відсутнього
13.02.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Неймовірні містечкові пригоди про… призначення людини на Землі
Катарсис цього місця
06.02.2024|Віктор Вербич
Крізь безмір материнського болю: драма Марії Матіос
30.01.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до пізнання – у назві
30.01.2024|Олександр Забарний, доцент Ніжинського державного університету ім. Гоголя, кандидат педагогічних наук, член НСПУ
На перехрестях Слова і Часу: сторінками нової книги Людмили Тарнашинської
30.01.2024|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук
Закарпаття - ключ до ЄС, Або про регіональний вимір мовної політики в умовах війни
Головна\Re:цензії\Що читати?

Re:цензії

30.11.1999|00:00|Буквоїд

Захар Прілєпін: «Мені дуже сподобалися дві книжки Володимира «Адольфича» Нестеренка, чекаю на третю»

На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає популярний російський письменник Захар Прілєпін.

- Що Ви читали останнім часом? Що сподобалося, а що ні?

- Я, як правило, читаю кілька книжок одразу. Поки був у Києві та Львові прочитав три чи чотири книги авторів, які живуть в Україні.
От є у вас поет Наталія Бєльченко з чудовою книжкою «Звірятко у ландшафті» - серед вишуканих, ідеально зроблених, щоправда, часом позбавлених пізнаваного авторського голосу віршів, є кілька шедеврів, чесне слово.

Дві повісті Лембіта Короєдова прочитав, я зараз спишуся із ним, тому що в нього, що називається, великий письменницький потенціал - хіба що його псевдонім особисто мені ріже слух: книжку, на обкладинці якої б, значився такий автор, я б точно не купив.

Якийсь Микола Степанченко вручив мені рукопис збірки оповідань «Медсестра» про свій досвід роботи у швидкій і реанімації - чарівна і світла  штука, я спробую допомогти Степанченку із видавцем - це буде користуватися попитом, хоча це й не зовсім література, а своєрідний «людський документ».

Зараз у мене поруч із диваном (я читаю на дивані, або в транспорті) «Кінець фільму» Полякова, збірка старих оповідань Проханова, яку я ще не читав, і розшукав недавно в букіністичних, дуже добротний і світлий роман Зої Прокоп «Своєю чергою», цікава річ Ольги Новикової «Гуру і Зомбі» - Ольга Іллівна не належить до числа моїх улюблених письменників, але там є тонкі спостереження, і взагалі, читаючи її, краще жінок пізнаєш, я в цьому переконався ще коли знайомився з її «Жіночим романом» і «Чоловічим романом».

Останнє моє читацьке захоплення – «Будьте як діти» Володимира Шарова, дуже розумна і незвичайна книга, яка у когось викликала роздратування, але не в мене.

Найбільшу важливу книгу за останні роки написав Олександр Тєрєхов - роман «Кам´яний міст». Твір страшний, мені глибоко чуже за відчуттям, яке залишається у фіналі - відчуття жаху, безвиході і безглуздості буття, і навіть інколи - гидоти буття. Але, Боже мій, як добре це написано!

З приводу «не сподобалося» - напевно, мені не сподобалися «Люди в голому» Андрія Аствацатурова - при тому, що, як я підозрюю, автор цієї книги - дотепний, розумний і привабливий чоловік, нехай і «Ад Маргінем» - видавництво, яка зробила цю книгу, нісенітницю друкувати не стане ... Але, чесно слово, я все одно не дуже розумію, що це, навіщо це і як це може подобатися. Настільки ж чужий мені твір «Поховайте мене за плінтусом»  Санаєва. Відчуття якоїсь млявою гидливості мене не покидає, коли я знайомлюся з подібною літературою, написаної у формі зворушливого доносу на самого себе. Потім, мене не покидає впевненість, що ані Аствацатуров, ані Санаєв нічого більше не напишуть.

- Щоб Ви порадили почитати?

- Ну, я сказав: Тєрєхова. Дуже гарний другий роман Сергія Самсонова – «Аномалія Камлаєва». Інше моє відкриття - чарівний роман Олександра Кузнєцова-Туляніна «Язичник». Обов´язково знайдіть цю книгу, вона вийшла минулого року  - і залишиться надовго, навіть якщо її проґавили одразу по виходу (а її проґавили, не дали жодної премії, і толком не відрецензували). Оповідання цього автора мені сподобалися значно менше, але могутність  «Язичників» це не відміняє.

Нарешті, вийшов тритомник найулюбленішого мого письменника сучасності Михайла Тарковського – «Заморожений час», «Тойота Хреста» і «Єнісей, відпусти!» Це стане класикою, ось побачите.

- Що плануєте найближчим часом прочитати?


- Та чого тільки не планую - постійно якісь книги приходять, дарують багато книг, багато сам шукаю.

Тут, наприклад, вийшла цікава книга «Замовляння і заклинання в російській літературі XIX-XX століть» критика і філолога Олексія Коровашка - там про Тетяну Микитівну Толстую, Сорокіна, Єлізарова, Іванова - але от в цьому розрізі: як вони використовували змови і заклинання у своїх творах. Про це ніхто ще не писав серйозно - Коровашко це зробив, і я вже розпочав читати, десь весело здригаючись від цікавості.

Обов´язково буду читати нові книги Едуарда Лимонова, Дмитра Бикова, Олексія Іванова, Германа Садулаєва ... Дві книжки українського письменника Володимира «Адольфича» Нестеренка мені дуже сподобалися, і я чекаю третьої.

Ну і, нарешті, тут ніби намітився один російсько-український проект, про подробиці поки що не буду говорити. Так що найближчим часом я прочитаю 25-30 українських авторів. Тоді й поговоримо серйозно про українську літературу.Додаткові матеріали

19.08.2009|23:46|Події
Захар Прілєпін: В Росії майже не пишуться книги, які можна було б показати мамі
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.02.2024|13:57
Український ПЕН започатковує Читацький ПЕН-клуб
21.02.2024|13:02
11 березня у Львові відбудеться концертна програма «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко»
14.02.2024|14:54
Сельма Лаґерльоф, «Морбакка» та література: книжкова розмова з Наталею Іваничук
12.02.2024|14:24
Пошуки сенсів, спогади та рефлексії матері воїна у книзі Олени Чернінької «Лемберґ: мамцю, ну не плач»
12.02.2024|13:33
Юлія Чернінька презентує у Києві свою нову книгу "Барні 613"
12.02.2024|13:29
У лютому 2024 року світ побачить нова книжка Андрія Любки "Війна з тильного боку"
12.02.2024|13:27
Міжнародна премія імені Івана Франка 2024: оголошено прийом наукових робіт
12.02.2024|13:25
Бестселер, від якого не відірватися: перші враження про книгу «Посібник з убивства для хорошої дівчинки»
07.02.2024|19:01
"Книжковий Арсенал" оголоcив дати й формат проведення 12-го фестивалю
07.02.2024|10:08
Оголошено конкурс на здобуття літературної премії ім. Ірини Вільде на 2024 рік


Партнери