Re: цензії

21.02.2024|Ганна Кревська, письменниця, членкиня НСПУ та НСЖУ
«Стежками босоніж» до широких доріг
19.02.2024|Ігор Чорний
Жертва на вівтарі патріотизму
Тренос за Узбережжям
Присутність відсутнього
13.02.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Неймовірні містечкові пригоди про… призначення людини на Землі
Катарсис цього місця
06.02.2024|Віктор Вербич
Крізь безмір материнського болю: драма Марії Матіос
30.01.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до пізнання – у назві
30.01.2024|Олександр Забарний, доцент Ніжинського державного університету ім. Гоголя, кандидат педагогічних наук, член НСПУ
На перехрестях Слова і Часу: сторінками нової книги Людмили Тарнашинської
30.01.2024|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук
Закарпаття - ключ до ЄС, Або про регіональний вимір мовної політики в умовах війни

Re:цензії

19.03.2023|21:07|Ігор Зіньчук

Сила Першої леді

Мішель Обама. Становлення. - Пер. з англ.Максим Гоцацюк; 3 –тє. Вид. – Київ: Форс Україна, 2021 – 480 с.+ 16 с. кольор. вкладка.

Мене вразила щирість, з якою Перша леді Америки, дружина 44 Президента США Барака Обами, Мішель на сторінках своєї книги «Становлення» розповідає про своє життя, батьків, сім´ю, роботу, виховання та навчання дітей, передвиборчі кампанії чоловіка, любов, турботу, підтримку з боку рідних, співробітників, членів своєї команди, яку відчуває весь час.

В книзі постійно відбувається акцент на те, що авторка стала успішною саме завдяки допомозі усіх цих та багатьох тисяч інших людей різних професій та верств населення, з якими вона зустрічалася, товаришувала, працювала. Жінка досягла успіху і стала тією, ким вона є сьогодні, а саме: адвокат, письменниця, політична діячка, подкастерка.

З особливим теплом, любов`ю, повагою, вдячністю авторка згадує свого батька «Фрейзера Робінсона, який понад двадцять років працював у Чикаго. Наглядав за котлами фільтраційної станції на березі озера. Попри розсіяний склероз, що заважав батькові ходити, він не пропустив жодного робочого дня».

Книга написана у формі мемуарів, тому сюжет, у класичному розумінні цього слова, відсутній. Читач не знайде у книзі діалогів, але завдяки чудовому перекладу українською Максима Гоцацюка читається надзвичайно легко, захоплююче.

Мішель ділиться з читачем своїми спогадами, хвилюваннями, роздумами, проблемами дуже відверто, невимушено. Часто виникає враження, що авторка десь поруч із запашною чашкою кави в руках.

Важливо сказати, що відчуття відмінності від інших людей через колір шкіри, тією чи іншою мірою відчуваєш впродовж всієї оповіді. Жінці доводиться в кілька разів більше працювати, докладати більше зусиль, щоб довести своє право на досягнення успіху в роботі, громадській або юридичній діяльності. Вона зізнається, що їй ніколи не подобалася політика, часто надокучлива увага представників ЗМІ до неї, але вона завжди прагнула відкривати шлях до успіху для інших людей. Перебуваючи в статусі Першої леді майже 10 років, з 2008 року, впродовж двох президентських термінів чоловіка, Мішель понад усе прагне бути корисною громадянам своєї країни, змінити їхнє життя на краще, використавши для цієї мети можливості, які в неї з´явилися. Спільними зусиллями своєї команди, авторка започатковує та успішно реалізує проєкти, спрямовані на протидію та вирішення проблеми ожиріння серед американських дітей, займається популяризацією здорового способу життя, фізичної активності серед дітей та молоді, відвідує госпіталі, де лікуються ветерани війни, щоб допомогти вирішити або полегшити проблеми людей, котрі втратили здоров´я захищаючи інтереси країни, але зберегли гідність людини, громадянина, для якої обов´язок військового перед країною вагоміший за будь –які інші цінності.

Книга показує Першу леді, як звичайну людину, люблячу матір, турботливу дружину, доньку, сестру. На сторінках часто описані найдрібніші деталі її підготовки до публічного виступу перед багатьма тисячами людей під час передвиборчої кампанії Барака або ж їх романтичної вечері при свічках наприкінці виснажливого робочого тижня, коли нарешті з´являється коротка мить для двох.

«Становлення» однозначно книга, що варта уваги, тому що сповнена оптимізму, надії, віри в те, що кожна людина, незалежно від статусу в суспільстві, кольору шкіри, своїх фізичних можливостей може і повинна завжди прагнути досягати більшого, вдосконалюватися, жити із відчуттям власної мети, наполегливо, хай мало помітними кроками рухатися вперед заради її втілення.

Письменниця ніби хоче сказати читачеві: «Якщо мені вдалося досягти успіху, то вам це теж до снаги, то ж не здавайтеся, а опирайтеся на людей, які вірять у ваші сили, цінують здібності. Не зважайте на тих, хто радітиме з вашої невдачі, адже це лише ваш шлях – нелегкий, звивистий, але унікальний і тому, неповторний».

 Становлення триває...коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.02.2024|13:57
Український ПЕН започатковує Читацький ПЕН-клуб
21.02.2024|13:02
11 березня у Львові відбудеться концертна програма «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко»
14.02.2024|14:54
Сельма Лаґерльоф, «Морбакка» та література: книжкова розмова з Наталею Іваничук
12.02.2024|14:24
Пошуки сенсів, спогади та рефлексії матері воїна у книзі Олени Чернінької «Лемберґ: мамцю, ну не плач»
12.02.2024|13:33
Юлія Чернінька презентує у Києві свою нову книгу "Барні 613"
12.02.2024|13:29
У лютому 2024 року світ побачить нова книжка Андрія Любки "Війна з тильного боку"
12.02.2024|13:27
Міжнародна премія імені Івана Франка 2024: оголошено прийом наукових робіт
12.02.2024|13:25
Бестселер, від якого не відірватися: перші враження про книгу «Посібник з убивства для хорошої дівчинки»
07.02.2024|19:01
"Книжковий Арсенал" оголоcив дати й формат проведення 12-го фестивалю
07.02.2024|10:08
Оголошено конкурс на здобуття літературної премії ім. Ірини Вільде на 2024 рік


Партнери