Re: цензії

17.08.2017|Марія Мигаль
Жити без стереотипів і любити себе!
14.08.2017|Анна Пєшкова
У капцях просто неба
На соняшниковій межі
10.08.2017|Анна Пєшкова
«У Бога за дверима лежала сокира»
09.08.2017|Ольга Керц
На межі: любов у час війни
08.08.2017|Ганна Клименко-Синьоок
«Щоб жити у раю, треба пройти крізь пекло»
06.08.2017|Аліна Акуленко
Щоденник із минулого
05.08.2017|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Повернення Івана Чендея
05.08.2017|Ольга Бондар
Бузок, що посилив сум
04.08.2017|Ганна Клименко-Синьоок
Злови свій океан, або Кожен сам собі Одіссей
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Re:цензії

13.04.2017|07:17|Володимир Власов

Реверанс Її Величності

Аріадна Войтко, Реверанс Її Величності. – К.: КМ БУКС, 2017. -256 с.

Так називається збірка есе, що її написала Аріадна Войтко. Коли я взяв до рук цю книгу, то подумав: ну, що нового можна дізнатися про Велику Британію, про Її Величність Єлизавету ІІ та інших відомих англійців? Ну, й що, що Її Величність відсвяткувала 90 років? Що сидить на троні більше років, ніж її славнозвісна прапрабабуся Вікторія? Але чим далі йдеш сторінками книги, щораз стає цікавіше.

Абсолютно зрозуміло, що на весілля майбутньої королеви Великої Британії подарунки молодята мали б отримувати мішками. І так воно й було: мішок борошна від одного з графств, мішок родзинок з Австралії, мішок мигдалю з Індії.

Хіба не дивно дізнатися, що Її Величність є нащадком нашого великого князя Ярослава через його доньку Анну, яка була королевою Франції. Що разом із чоловіком вона може на джипі без жодної охорони їздити околицями свого помістя Сандрінгем. Що монарша родина полюбляє грати у різні ігри. Що майбутня королева, аби допомогти фронту, пішла на курси водіїв і в 1945 р. отримала посвідку водія-механіка. Що вона разом із дружиною сера Вінстона Черчилля Клементайн та їхньою донькою Мері зводили протиповітряні батареї? Думаю, що про таке цікаво дізнатися будь-кому.

Ну, а далі ще одна величезна постать - Вінстон Черчилль, який дійсно був талановитим у всьому – не лише у політиці, державному управлінні, літературі (лауреат Нобелевської премії, мабуть, єдиний керівник держави, який отримав цю премію за талант письменника) чи у боротьбі з нацистами, а й біля мольберту – його картини свідчили: якби Черчилль був професійним художником, то мав би світове визнання. А історія з відомою промовою Черчилля у Фултоні (США) про «залізну завісу»?   Ні про це краще прочитати авторське есе Аріадни Войтко.

Добрим прикладом для України може бути й те, як у Сполученому Королівстві вивчають історію - адже її можна вільно вивчати у музеях  Британському та Вікторії й Альберта, Національному архіві у К’ю-Гарденз, телепередачах на кшталт: «Що зробили для нас вікторіанці?», «Що Тюдори зробили для нас?», «Що римляни зробили для нас?» із проекцією на сучасний побут.

Також дуже повчальною для України є життєва історія сучасної журналістки Хезер Брук, яка розкрила зловживання членів Британського парламенту при витрачанні державних коштів й виграла не лише суд в Інформаційному трибуналі, а й справу проти парламенту у Верховному суді. Наслідком цього стала перша за 300 років відставка спікера Майкла Мартіна, який саме подав позив на молоду журналістку.

З інших есе дізнаємося не тільки про те, як розвідникам вдалося розшифрувати коди німецької шифрувальної машини «Енігма» (Загадка), що допомогло отримати доступ до оперативної інформації німецької військово-політичної верхівки й   перемогти фашистів, а й історію появи всесвітньо відомого Джеймса Бонда. Або ж взяти дослідження британських генетиків про те, що згідно генетичного аналізу, всі ми на планеті - родичі, що основний генофонд українців сформувався ще в льодовиковий період, що українець з Немирова на Вінниччині Феодосій Добжанський є засновником теорії еволюційного синтезу, якого вчені вважають новим Дарвіном, а нащадки київсько-паризького мар’яжу проросли своїм корінням через десятки генерацій європейських монарших дворів, забезпечивши родичання з Єлизаветою ІІ, яка стоїть тридцять першою в ряду прямих нащадків Володимира Великого.

Ця книга є своєрідною ниткою Аріадни в лабіринті як історії Великої Британії, так і її сучасності. Чудовою українською літературною мовою через інтерв’ю з людьми, причетними до важливих подій, через опис історичних місць, які авторка мала можливість відвідати, наполегливу працю в архівах зображено головних діючих осіб королівства й головні події сучасності. І дивне відчуття: вхопившись за цю нитку, навіть не хочеться й виходити з того лабіринту.

А «Видавничу групу КМ-Букс» можна привітати з черговим шедевром серії «Відкрий світ» і побажати успіхів у продовженні роботи над новими книгами серії, а головне знайти авторів на кшталт Аріадни Войтко.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери