Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях

Новини

05.11.2011|11:22|Буквоїд

Петро Троневич. «Великий князь Дмитрій-Любарт і його сучасники»

У книзі Петра Троневича на основі досліджень документальних джерел та історичної літератури у популярній формі викладено погляд на історію Волинської Русі, її відносини з Литвою, Польщею, Угорщиною, Московією, Ордою, Візантією і Римом у непростому XIV столітті, коли розпочали формуватися етнічні особливості Русі в складі її Волинської, Литовської і Московської частин та закладалися підвалини централізованих держав-королівств Східної Європи.

Автор подає історичні портрети володарів цих держав - сучасників великого волинського князя. Основна ж увага приділена правлінню останнього володаря Волинсько-Галицької держави Дмитрія-Любарта, сина великого князя Литви Гедиміна, який, будучи обраним на володимиро-галицький престол, в умовах залежності від Золотої Орди та воєнних дій з польсько-угорською коаліцією намагався зберігати й продовжувати державотворчу політику своїх попередників із княжо-королівської родини Романовичів. Висвітлена його діяльність щодо збереження традиційного устрою Волині, утвердження її як суверенної держави та розбудови нової столиці - міста Луцька. Разом із тим зроблено спробу об´єктивного показу логічності політики володарів вище названих держав, а також православної і римо-католицької церкви щодо Волині на той час. Політична діяльність церкви, якій дослідниками в минулі роки приділялася недостатня увага, уведена в контекст загальнополітичних процесів у цих країнах, дала П. Троневичу ключ до розуміння багатьох політичних подій і явищ та ходу історії взагалі. Автор підводить нас до думки, що Волинська земля була хранителем державницьких традицій Русі-України та первинним осередком зародження українського етносу в післямонгольський час.

 

Українською та російською мовами

 

Петро Троневич. Великий князь Дмитрій-Любарт і його сучасники : історико-краєзнавчий нарис / П. О. Троневич. - Луцьк : ПВД «Твердиня», 2011. -  192 с.; іл. - (Сер. «Пантеон»).



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери