
Електронна бібліотека/Проза
- Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
- Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
- З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
- Останній прапорПауль Целан
- Сорочка мертвихПауль Целан
- Міста при ріках...Сергій Жадан
- Робочий чатСеліна Тамамуші
- все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
- шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
- зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
- ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
- тато просив зайти...Олег Коцарев
- біле світло тіла...Олег Коцарев
- ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
- добре аж дивно...Олег Коцарев
- ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
- КОЛІР?Олег Коцарев
- ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
- БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
- ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
- ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
- Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
- Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
- Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
- ЧуттяЮрій Гундарєв
- МузаЮрій Гундарєв
- МовчанняЮрій Гундарєв
- СтратаЮрій Гундарєв
- Архіваріус (новела)Віктор Палинський
- АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
особистих вигод, а добрі на взаємодію, — продовжив Вадим. — Зло по своїй суті не може довіряти нікому, і вже цим воно обмежене.
— Для Вернадського людина була насамперед носієм розуму, — підтвердив Вадим. — Він вірив, що розум буде правити на планеті та перетворювати її розумно. Він вірив в людину та її добру волю.
— Не можна також говорити, що зло існує в чистому вигляді, — сказала Марія Петрівна. — Наприклад, якась європейська принцеса, куштуючи чорну ікру в дорогому ресторані, явно не повинна в тому, що якась африканська дитина гине від голоду в цей час.
— Як писав Вернадський, людина повинна діяти не тільки як Homo sapiens, тобто як розумне єство, але головним чином, як Homo faber, тобто як творець, — сказав Анатолій.
— Іноді зло намагається замаскуватись під творення добра, підтримує творчість з корисливою метою хоч таким чином залучитися до нього, — вів своє Тарас Володимирович. — Я маю на увазі підтримку грошовитими меценатами осіб творчої вдачі.
— Творчість — єдиний можливий вектор розвитку, шлях виходу із усталених програм, — продовжував Віктор. — Згадайте хоча б “Чорний квадрат” Малевича. Він і досі сприймається викликом стандартній програмі.
— Певен, що мова йде про ту творчість, яка несе нову, свіжу ідею, — уточнив Олександр. — Кваліфіковане повторення всякої нової ідеї безумовно сприяє її розповсюдженню. Приклад художнього мистецтва: оригінал цінується вище копії, митець стоїть вище звичайного копіювальника...
— Але існують і інші приклади, — додала Надія Анатоліївна. — Загальновідомо, що більшість ставить співаків вище за композиторів, а акторів вище за драматургів та сценаристів.
— Головне, що в цьому випадку доброта передається від одного до іншого, поширюється, впливає на нормальний творчий пошук... — підтримав матір Віктор.
— А я думаю, що після Сонори нам треба повертатись додому, до України, — несподівано для всіх присутніх сказав Віктор. — Мені здається, що Слов’янський вузол, крапка Трипілля — це культура та доброта, потужна інтелектуальна підзарядка. Я б сказав, що всі чесні та добрі люди можуть “заряджатись” силою добра в Україні.
— До речі про крапки. Я весь час думаю про світовий каркас, — продовжував подорожню розмову Вадим. — Припускаю таку думку, що добре відомі нам вузли на поверхні планети, які з’єднуються між собою на поверхні планети, з’єднуються між собою і всередині планети. А по них, так би мовити, може “перетікати” псиенергія. Це як біологічно-активні точки на тілі людини, які пов’язані з її внутрішніми органами.
— Цікаво, а чи немає тут якогось психологічного зв’язку з потойбічним світом? — посміхнувся Анатолій. — З силами пекла.
— Може бути так, що це ми зможемо з’ясувати по прибутті до мети нашої сьогоднішньої подорожі, — висловив припущення Сашко.
— Якщо у вузлі глобальної сітки вчотирьох дія впливу розповсюджується на двісті кілометрів, а дванадцять можуть вплинути у будь-якій точці Землі, то не виключено, що у самому вузлі при повній чисельності можна мандрувати по Всесвіту, — тихим голосом перебив його Вадим.
— Стривайте, — задумливо сказав Віктор і майже крикнув. — Мандала!
— Ну, мандала, — не зрозумів захоплення товариша Сашко.
— Я тільки-но зрозумів, що це піраміда! Вид зверху! Вираз об’єму у площині! — захопленню Віктора не було меж. — Я довго думав про піраміди. Вони присутні у багатьох вузлах. А подивиться на піраміду зверху!
— Дійсно, мандала дуже нагадує усічену піраміду, — погодився Олександр.
— У пласкій мандалі зашифрована об’ємна картинка, — підбив підсумок Анатолій. — Пригадую, щось таке було і у Кастанеди. Дон Хуан дбайливо чомусь обходив розгляд цього питання, але про фігури на пірамідах розповідали його учні.
— За допомогою пірамід, або мегалітичних утворень, можна буде переноситись у будь-яку крапку Всесвіту, — продовжив свою думку Вадим.
— До речі, науці до цього часу невідомо, як і чому на різних континентах були побудовані піраміди, — сказав Віктор. — За деякими припущеннями піраміди являють собою маяки для позаземних цивілізацій...
— Вітю, питання прибульців і позаземних цивілізацій вже закрито, — нагадав Олександр.
— А хто що пам’ятає про принципи роботи пірамід? — запитав Анатолій. — Нам треба зібрати якнайбільше інформації.
— Я пам’ятаю, що ефект впливу піраміди деякі дослідники пояснюють гранями піраміди, — почав першим Вадим. — Грань піраміди, як и будь-який перехід між двома речовинами з різною діелектричною проникністю, переломлює и відбиває електромагнітне випромінювання.
— Інші дослідники стверджують, що піраміда являє собою призму відбивання для гравітаційного випромінювання Землі, — продовжив Віктор. — Таким чином підсилюється гравітаційне випромінювання, яке концентрується в локальній області простору. Якщо не помиляюсь, то від речовини піраміди та нахилу її граней залежить коефіцієнт та кути відбивання і переломлення випромінювання та здатність піраміди концентрувати випромінювання в означеній області простору.
— Я знаю, що
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року