Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити

особистих вигод, а добрі на взаємодію, — продовжив Вадим. — Зло по своїй суті не може довіряти нікому, і вже цим воно обмежене.
— Для Вернадського людина була насамперед носієм розуму, — підтвердив Вадим. — Він вірив, що розум буде правити на планеті та перетворювати її розумно. Він вірив в людину та її добру волю.
— Не можна також говорити, що зло існує в чистому вигляді, — сказала Марія Петрівна. — Наприклад, якась європейська принцеса, куштуючи чорну ікру в дорогому ресторані, явно не повинна в тому, що якась африканська дитина гине від голоду в цей час.
— Як писав Вернадський, людина повинна діяти не тільки як Homo sapiens, тобто як розумне єство, але головним чином, як Homo faber, тобто як творець, — сказав Анатолій.
— Іноді зло намагається замаскуватись під творення добра, підтримує творчість з корисливою метою хоч таким чином залучитися до нього, — вів своє Тарас Володимирович. — Я маю на увазі підтримку грошовитими меценатами осіб творчої вдачі.
— Творчість — єдиний можливий вектор розвитку, шлях виходу із усталених програм, — продовжував Віктор. — Згадайте хоча б “Чорний квадрат” Малевича. Він і досі сприймається викликом стандартній програмі.
— Певен, що мова йде про ту творчість, яка несе нову, свіжу ідею, — уточнив Олександр. — Кваліфіковане повторення всякої нової ідеї безумовно сприяє її розповсюдженню. Приклад художнього мистецтва: оригінал цінується вище копії, митець стоїть вище звичайного копіювальника...
— Але існують і інші приклади, — додала Надія Анатоліївна. — Загальновідомо, що більшість ставить співаків вище за композиторів, а акторів вище за драматургів та сценаристів.
— Головне, що в цьому випадку доброта передається від одного до іншого, поширюється, впливає на нормальний творчий пошук... — підтримав матір Віктор.
— А я думаю, що після Сонори нам треба повертатись додому, до України, — несподівано для всіх присутніх сказав Віктор. — Мені здається, що Слов’янський вузол, крапка Трипілля — це культура та доброта, потужна інтелектуальна підзарядка. Я б сказав, що всі чесні та добрі люди можуть “заряджатись” силою добра в Україні.
— До речі про крапки. Я весь час думаю про світовий каркас, — продовжував подорожню розмову Вадим. — Припускаю таку думку, що добре відомі нам вузли на поверхні планети, які з’єднуються між собою на поверхні планети, з’єднуються між собою і всередині планети. А по них, так би мовити, може “перетікати” псиенергія. Це як біологічно-активні точки на тілі людини, які пов’язані з її внутрішніми органами.
— Цікаво, а чи немає тут якогось психологічного зв’язку з потойбічним світом? — посміхнувся Анатолій. — З силами пекла.
— Може бути так, що це ми зможемо з’ясувати по прибутті до мети нашої сьогоднішньої подорожі, — висловив припущення Сашко.
— Якщо у вузлі глобальної сітки вчотирьох дія впливу розповсюджується на двісті кілометрів, а дванадцять можуть вплинути у будь-якій точці Землі, то не виключено, що у самому вузлі при повній чисельності можна мандрувати по Всесвіту, — тихим голосом перебив його Вадим.
— Стривайте, — задумливо сказав Віктор і майже крикнув. — Мандала!
— Ну, мандала, — не зрозумів захоплення товариша Сашко.
— Я тільки-но зрозумів, що це піраміда! Вид зверху! Вираз об’єму у площині! — захопленню Віктора не було меж. — Я довго думав про піраміди. Вони присутні у багатьох вузлах. А подивиться на піраміду зверху!
— Дійсно, мандала дуже нагадує усічену піраміду, — погодився Олександр.
— У пласкій мандалі зашифрована об’ємна картинка, — підбив підсумок Анатолій. — Пригадую, щось таке було і у Кастанеди. Дон Хуан дбайливо чомусь обходив розгляд цього питання, але про фігури на пірамідах розповідали його учні.
— За допомогою пірамід, або мегалітичних утворень, можна буде переноситись у будь-яку крапку Всесвіту, — продовжив свою думку Вадим.
— До речі, науці до цього часу невідомо, як і чому на різних континентах були побудовані піраміди, — сказав Віктор. — За деякими припущеннями піраміди являють собою маяки для позаземних цивілізацій...
— Вітю, питання прибульців і позаземних цивілізацій вже закрито, — нагадав Олександр.
— А хто що пам’ятає про принципи роботи пірамід? — запитав Анатолій. — Нам треба зібрати якнайбільше інформації.
— Я пам’ятаю, що ефект впливу піраміди деякі дослідники пояснюють гранями піраміди, — почав першим Вадим. — Грань піраміди, як и будь-який перехід між двома речовинами з різною діелектричною проникністю, переломлює и відбиває електромагнітне випромінювання.
— Інші дослідники стверджують, що піраміда являє собою призму відбивання для гравітаційного випромінювання Землі, — продовжив Віктор. — Таким чином підсилюється гравітаційне випромінювання, яке концентрується в локальній області простору. Якщо не помиляюсь, то від речовини піраміди та нахилу її граней залежить коефіцієнт та кути відбивання і переломлення випромінювання та здатність піраміди концентрувати випромінювання в означеній області простору.
— Я знаю, що

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери