Електронна бібліотека/Проза

LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

почекаємо, – кажу, – щось тут не так.
Присіли ми оддалік, спостерігаємо за ямкою. Хвилин за двадцять з’являється наш знайомий, поспішає, якесь біле галуззя тримає в писку. І що ж ви думаєте?! Їжак утретє падає в ту саму ямку! Ми ледь зі сміху не луснули.
– Неправильний якийсь їжак, – сказав Максим. – Скільки падає, а нічого так і не зрозумів.
– Маршрут, мабуть, у нього такий.
– А компас, певно, дуже точний, – догадався Котич.
Що тут додати? Витягли бідолагу, ямку патичками закопали та й пішли собі додому.
Пташина вдячність
У старому виноградному кущі оселилася пташина сім’я. Доки гніздилися, доки висиджували діток, вели себе тихо і непомітно. Та ось, очевидно, там хтось народився. Що тут почалося! Зі сходу сонця до смерку їх тільки й чути: пурхають сюди-туди, як маленькі блискавки, носять не наносяться тих харчів. А крику! Здається, молоді батьки ніби підганяють одне одного: ти вже тут? Я полетів. Спіши! Я миттю! І отак по черзі: одне тут, друге там, наче в тому гнізді добра дюжина пташенят. А самі сіренькі, як горобці, тільки менші разів у два, і ноги тоненькі і довгі, а на шиях малинові плямки. Ніхто не знав, як вони звуться, навіть у спеціальному атласі дивилися: є щось схоже, а ніби й не таке.
Та одного дня здійнявся такий лемент, що й ми сполошилися. Що ж там сталося? А тут ще й Мурз вуха нашорошив, вуса смикаються, мов антенки: чує поживу ніби, та поки не знає, куди стрибнути.
Прибігла стривожена тітка Галя з малинника і внесла ясність: бачила вона мале пташа, хотіла спіймати, то воно так швидко чкурнуло, наче мишеня. Кіт зрозумів, про що йдеться і хотів прослизнути в кущі. Довелося його спіймати і зачинити в хаті.
Але ж де шукати неслухняну малечу? Батьки, між тим, мало не розриваються від розпачу, літають над погрібником, і так жалібно кличуть своє дитя, що й нам упору заридати. Нарешті почулося тоненьке: пі-і, пі-і... Так, ніби на погрібнику. Бо й пташата рвуться у відчинені двері і ще дужче там кричать. А воно: пі-і, пі-і…
Там!
Пішли шукати. Десь пищить, а де? На погрібнику чого тільки немає: старі вулики, ящики, кошики, кастрюлі, відра, мішки... А писк пташеняти ніби з усіх кутків лунає – то дощані стіни відбивають звук багаторазово. Того, дивись, і наступиш ненароком. А ридаючі батьки вже мало не на голову сідають.
А мале, як навмисне, принишкло. І ми зробили вигляд, що нас нема. Батьки також ніби щось зрозуміли, трохи втихомирилися. Сіли неподалік на проводі, зрідка перегукуючись.
– Пі-і-і, – жалібно-жалібно пролунало десь зовсім поруч, жалібно і так розпачливо, мов покинули бідачку назовсім.
Відхилив я решето, що було приставлене до стіни, а за ним – тремтяча, сіра грудочка, маленький неслух, що, певно, пустував і випав із гнізда. Он куди він чкурнув з малини.
Далі все було просто: взяли маленьку драбину, знайшли гніздечко у виноградному кущі і посадили туди втікача. Пташа виявилося єдиною дитиною і досить норовливою: довго його заспокоював, доки вмостив.
Відійшли ми подалі й продовжуємо слідкувати: мало чого може втнути такий шибеник? Батьки ж коло нього зняли такий лемент, що хоч вуха затуляй. Нарешті господиня щось сердито кинула чоловікові, і той метнувся кудись... Мить – повертається. У дзьобі ягода шовковиці, досить величенька. Та малюк без зайвих ускладнень проковтнув її. І ще, й ще... Батько ледь встигає обертатися, а мати щось лагідно воркує над малюком воркує, а зовсім не сварить!
Про всяк випадок ми по черзі спостерігаємо за гніздом. Мало чого. Та й Мурза в хаті вічно не вдержиш.
Найцікавіше ж почалося потім. Варто мені з’явитися на порозі, тут як тут з’являється хтось із батьків, або й обоє, і починає виспівувати хвалебні гімни. І не тільки. Яких тільки пісень ми не слухали! Іду по воду до криниці – слідом летить зі співом пташка. Кошу траву в садку – сидять на яблуні й співають. І навіть до близького лісочку супроводжують. І коли б то кілька днів... До середини осені, уже втрьох, забачивши, починали виспівувати. Доки не полетіли в теплі краї.
– Такого славослов’я я вже ніколи не зазнаю, – сумно подумав я.
Самопокара
Мурз – кіт як кіт, і ніщо котяче йому не чуже. Він у міру спить – якщо не будити, то півтори доби; їсть, скільки даси, і нікому не заважає мешкати в нього на обійсті, аби тільки не плуталися під ногами, чи то пак лапами. Десять років – вік поважний, пора мудрості.
Єдине, що його збуджує до нестями, це птахи. Може, чорна заздрість до створінь, що літають, може, древній звіриний інстинкт, який попри поважний вік і мудрість, прокидається саме на пернатих, – невідомо; але ясно, що миші, основний, так би мовити, рід занять котів, далеко не на першому місці. Тому навіть напівдомашні горобці не ризикують підсідати до курчат подзьобати пшонця: загаєшся на мить – і вже в пазурах.
А наші ластівки зовсім домашні і звикли до Мурзових домагань. Вони живуть у хліві і ліплять свої гніздечка так, щоб кіт до них не міг добратися: посередині сволока під самою стелею. Цього літа у хліві опинився

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »


Партнери