Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

статтею. Між іншим, я навіть і не здогадувався, скільки в Києві виходить різних газет, а тим більше уявити не міг, про що в них пишуть. І вже точно не міг зрозуміти, хто все це читає. Хоча, до честі Макса, міні-рекламою власних репортажів, оглядів, нарисів, заміток та фейлетонів його розмови зі мною на його професійні теми обмежувалися. Взагалі, приятелюючи з ним більше року, не можу чітко окреслити конкретні теми наших балачок узагалі. Можливо, це належить до чеснот його професії: бути постійно поряд, лишаючись при цьому ненав`язливим. Але, крім Макса, знайомих журналістів у мене не було, тому судити про всіх я остерігався.
Спочатку Макс подзвонив, а дізнавшись, що я сам, за десять хвилин уже дзвонив у двері. Зрозумівши, що я взагалі сам, він радісно потер руки.
-Невже так дістала? – сам знайомий журналіст лише офіційно розлучався тричі, хоча ми з ним були однолітками. А так жінки його лишали періодично. Сам Макс звунувачував у цьому передусім власне помешкання – таку саму однокімнатну „хрущовку”, які чомусь уже не вважаються навіть за „квартиру в українській столиці”.
-А, ну її на хрін, - говорити з Максом про свої родинні проблеми не хотілося хоча б через те, що я періодично обговорював їх сам із собою.
-Правильно, старий. Або прибіжить, або нову знайдеш, - він пройшов на кухню, умостився на розхитаному ослоні, поклав ногу на ногу. – Будеш шукати – бери з дитиною, старий. Краще з пацаном. Фактор вдячності працює на раз. Хоч по стелі потім ходи, хоч на кухні з дівками ночуй, вона, ну, з пацаном, тобі слова кривого не скаже. Її навіть бабки твої не цікавлять. Якщо пацан, звичайно, не старший за другокласника.
-Чому так? – я запитував лише для підтримки розмови, бо ще не зрозумів, для чого саме знайомий журналіст до мене припхався.
-Дивись: уже з пелюшок вигодувала, всі соплі повитирала, навіть насобачилася в школу збирати. Якби дівка, тим ще на бальні танці бабло давати треба чи на скрипку яку. А другокласнику тицьнув мінімально на компьютерний клуб, і маєш собі святий спокій. Можу висватати, є одна така. Головне знай: усі вони як раз на цьому етапі вже втомлені і хочуть мужичка.
-Собі чому досі таку не завів?
-Старий, у мене погляд на речі інший. Знаєш, як казав Міронов у фільмі:„Мнє ухажівать нєкогда!” Слухай, які плани на сьогодні? – запитав без жодного переходу Макс.
-Так, нічого особливого, - знизав я плечима, бо раптом відчув, що бажання відлежатися вдома гість сприйме як небажання з ним спілкуватися.
-Тоді гайда горілку пити. Ну, пообідаємо. Бутербродами, правда, зате, може, з ікрою. Фотоапарат є?
-Для чого?
-Будеш членом-корреспондентом. Знаєш, як в анекдоті: „Що буде, коли на член вчепити фотоапарата? – Член-кореспондент!”, - говорячи це, він ніби переповідав буденну історію, не маючи жодного бажання насмішити. – Так є?
-Десь була „мильниця”, - дружина колись полюбляла робити різні знимки, котрі вважала родинними і складала до альбому, тепер маленький аматорський „кодак” десь валявся в шафі.
-„Мильниця” – це не той формат, старий. У мене є, пішли зайдемо. А так, - він критично оцінів мій обшарпаний зовнішній вигляд, - за творчого работника заканаєш. Фотохудожники всі такі.
-Слухай, я фотографувати не годен, - не знаючи, у що Макс хоче мене втравити, я все ж таки виключно з інстинкту самозбереження спробував опиратися.
-І не треба. Просто так – клац, клац, клац! – журналіст стиснув правицю в кулак і кілька разів ворухнув великим пальцем, імітуючи процес натискування на кнопку фотоапарата. – Знимків із тебе ніхто все одно вимагати не буде. А при вході назвешся Сидоровим чи Товкайлом, як захочеш.
-Перед яким входом?
-На презентуху йдемо, - витримавши коротку паузу, Макс розшифрував: - Презентацію.
-Що презентують?
-Тобі не один хер? Потриндять хвилин сорок, далі – поляна для преси.
-А... нас пропустять?
-Не сци в компот – мене пропустять. Ти фотокор. Тим, хто поляну накриває, головне – аби в залі три десятки журиків сиділо, бажано хоча б зо дві телекамери. А ти будеш ходити перед ними і клацати на порожній апарат, - Макс глипнув на годинник. – То як? Махнемо за компанію?
Хтозна... Можливо, тривала відсутність не лише нормальної, а просто людської компанії відіграла в прийнятті рішення вирішальну роль. Мабуть, мій знайомий Макс таки був непоганим журналістом, раз угадав – компанії в данний момент потребував не стільки він, стільки я сам. І вперше за час нашого в принципі випадкового і загалом необов`язкового знайомства всередині мене почала зароджуватися впевненість, що Макс в принципі нормальна людина. Навіть, чого вже там, зовсім непогана.

3.
При вході у невеличкий зал, де ще до початку всім не вистачало стільців, мені тицьнули прозору течку з кількома сторінками друкованого на компьютері тексту. До першої сторінки канцелярською скріпкою причепили календарик на наступний рік з кольоровою емблемою невідомої мені фірми. Степлером до іншого папірця причепили візитку з такою ж назвою. Я спробував зрозуміти хоча б приблизний зміст написаного, та

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери