Інфотека - письменники

Джанікашвілі Баса

Медіаменеджер, письменник, драматург. Народився 1974 року в Тбілісі.

Закінчив Тбіліський державний університет мистецтв за спеціальністю «драматургія». Працював директором музичних програм телекомпанії «Ібервізія», директором телекомпанії «2 канал», діджеєм радіостанції «Перше радіо», арт-менеджером радіо «Зелена Хвиля» та «Перше радіо», продюсером ток-шоу «Пізно вночі» грузинського державного телебачення та продюсером нічного політичного шоу телекомпанії «Руставі 2». З 2003 і до сьогодні — голова креативного бюро радіо «Уцнобі». Баса веде популярний блог на сайті www.liberali.ge, пише статті до відомих грузинських видань і бере активну участь у суспільному житті Грузії. 

Як автор романів, п’єс і поезій публікується з 1996 року. Сьогодні він має три опублікованих романи та більше десятка п’єс, поставлених у театрах Грузії, Австрії, Росії та Шотландії. 

Лауреат літературної премії «САБА» за кращу збірку п’єс року (2006). Переможець конкурсу радіоп’єс Бі-Бі-Сі в Росії та Кавказі з п’єсою «Диктатура» (2009). Переможець міжнародного драматургічного конкурсу «Розмова про кордони» з п’єсою «Злобна пташка» (“Angry Bird”) (Австрія, 2014).

Його роман «Гра у войнушку» став першим за роки Незалежності України перекладом сучасного грузинського роману в Україні (Київ: PR-Prime Company, 2014).

Живе та працює в Тбілісі.Партнери