Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Події

11.01.2017|17:35|Буквоїд

Світлана Алексієвич залишила Російський ПЕН-центр

Нобелівський лауреат Алексієвич відмовилася від членства в Російському ПЕН-центрі у знак протесту проти виключення журналіста Сергія Пархоменко. Також ПЕН-центр залишили Лев Рубінштейн, Борис Акунін і Олександр Ілічевський.

"ПЕН декларував, що це не справа письменників - когось захищати, щось відстоювати, справа письменників - сидіти тихенько і писати, тобто, чесно кажучи, облизувати чоботи влади", - сказала Алексієвич білоруському виданню "Наша Нива".

Нобелівський лауреат додала, що її довго просили не йти з Російського ПЕН-центру, і вона залишалася в організації, сподіваючись, що "вдасться вистояти в цій боротьбі, що" темна "частина не переможе. Але не вдалося".

Журналіст і один із засновників спільноти "Діссернет" Сергій Пархоменко був виключений з Російського ПЕН-клубу 10 січня. Причиною виключення стала "провокаційна діяльність, несумісна з цілями і завданнями Російського ПЕН-клубу, і висловлювання, які зачіпають честь і гідність особи". Крім того, Пархоменко звинувачували в поширенні наклепу на адресу почесного президента організації Андрія Бітова.

В свою чергу, журналіст, на своїй сторінці в "Фейсбуці" заявив, що причиною його виключення стала публікація про ганьбу, "що спіткав Російський ПЕН-центр, коли його керівники почали публічно відмовлятися від заяви в підтримку Олега Сенцова".

Інформація: dw.com/коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери