Головна\Події\Фестивалі

Події

13.08.2018|16:51|Буквоїд

У Чернівцях відбудеться IХ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ

Захід пройде з 7 по 9 вересня. У ці дні до Чернівців завітає більше 30 митців із восьми країн.

Серед них: Дурс Ґрюнбайн, Зімона Трідер, Герхард Фалькнер, Нора Матоца, Борис Райтшустер(Німеччина); Гельмут Нідерле, Міхаель Гаммершмід, Беттіна Балака(Австрія);Якуб Екер, гурт KARBIDO(Польща); Каюс Добреску (Румунія); Антанас Йонінас (Литва); Сіґал Бен-Яір, Хіла Лахав(Ізраїль); Педро Ленц, Тіло Краузе (Швейцарія); Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Ігор Померанцев, Катерина Калитко, Андрій Любка, Андрій Курков (Україна)та інші. У програмі фестивалю  –  поетичні читання, презентації книжок, дискусії, лекції, музичні події та виставки.« Фокусна тема цьогорічного фестивалю ,  –  розповідає його директорка Євгенія Лопата,  – як і двох майбутніх – життя і творчість Пауля Целана. З часу заснування чернівецький Меридіан щороку звертається до особистості згаданого поета. Наступні три роки ми також присвятимо організації низки подій з нагоди 100-річчя від дня його народження, яке святкуватимуть у 2020-му в Чернівцях. Зокрема, у рамках проекту проведемо літературно-дискусійні заходи з українськими та закордонними поетами й перекладачами в Україні, Німеччині, Франції й Австрії, звертаючись до особистості найвідомішого поета післявоєнної Європи. А почнеться реалізація цього масштабного задуму з дев ’ ятого фестивалю Meridian Czernowitz».  Окрім класичних локацій фестивалю, цього року організатори залучать  нові чернівецькі культурні простори. До прикладу: Центр культури «Вернісаж», Арт-Інфо Центр «Czernowitz», Steinbarg Gallery&Café, активно діючий Буковинський Медіа Центр / BElle Vue та інші.

На дискусійному майданчику фестивалю учасники говоритимуть про мистецтво поезії, токсичну пропаганду і свободу слова, а також відбудеться захід на тему «Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність». Це одна з центральних подій Meridian Czernowitz, яка матиме продовження у майбутніх заходах до святкування 100-ї річниці від дня народження Пауля Целана в Чернівцях.

8 вересня у Літературному целанівському центрі у рамках проекту «Czernowitz: Єврейські цінності крізь призму культури та літератури» відбудеться лекція про українські сторінки життя і творчості ізраїльського письменникаАгарона Аппельфельда. Наступного дня присутні матимуть нагоду відвідати поетичні читання у Садгірській синагозі, а також могилу цадика на єврейському кладовищі у Садгорі.

Під час фестивалю відбудуться презентації нових книжок Meridian Czernowitz. Це, зокрема, поетична збірка Серія Жадана «Антена», яка містить 80 віршів автора, психологічний трилер Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан», збірка поезій чернівецького письменника Андрія Тужикова «Тривожні маки», а також швейцарського автора Педро Ленца «Мій друг машиніст крана» у перекладі Сергія Жадана та Євгенії Лопати. Спеціально до фестивалю світ побачить і нова книжка Ігоря Померанцева «Вы меня слышите?».

Окрім якісної поезії, організатори підготували музичні події: аудіовиставу від Театру вух за книжкою Христі Венгринюк «Народжуватися і помирати взутими» та музично-поетичний проект «Літографії» на підтримку однойменного альбому Юрія Андруховича та гурту Karbido (Польща). 

Також у ці дні в Літературному целанівському центрі діятиме виставка гравіювань «Деконструкція Жизель» за мотивами збірок віршів Пауля Целана. Це спільний проект мисткині Нори Матоци та поета Герхарда Фалькнера (Німеччина), який виник у 2014 році під час перебування у Чернівцях на стипендії Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Зроблені Норою гравіювання чітко наслідують та інтерпретують художній стиль дружини Пауля Целана – Жизель Лестранж.

Вхід на всі заходи вільний.

Інформація: Meridian Czernowitzкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

20.06.2024|13:55
Роман Макса Кідрука "Колонія" перекладуть польською
18.06.2024|19:14
Yakaboo підтримує ініціативу Join UP! Скористайтеся безкоштовними* перельотами для дітей з аутизмом!
16.06.2024|10:25
Закарпаття збагатилося повістями про драматичне кохання
12.06.2024|18:55
Олександр Михед презентував у Лондоні книжку "Позивний для Йова", перекладену англійською
10.06.2024|18:18
Не тільки про дикий Захід
10.06.2024|18:13
Оголошено конкурс на літературну премію ім. Б.-І.Антонича "Привітання життя"
23.05.2024|11:49
Завершується передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
19.05.2024|11:47
В Україні видали першу частину з трилогії Соми Морґенштерна
19.05.2024|11:41
«Мій розмір – Чернівці»: у «Видавництві 21» триває передпродаж нової книжки Володимира Килинича
19.05.2024|11:36
Вільні голоси Криму. До друку готують документальну книжку про кримських політв’язнів


Партнери