Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Головна\Події\Фестивалі

Події

23.09.2010|23:10|Буквоїд

Україна – почесний гість V Міжнародної книжкової виставки-ярмарку в Ашгабаті

З 24 по 26 вересня у столиці Туркменістану Ашгабаті відбудеться Міжнародна книжкова виставка-ярмарок та конференція «Книга – шлях співробітництва та прогресу».

На запрошення організатора виставки – Туркменської державної видавничої служби, Україна візьме участь у цьому представницькому міжнародному форумі у якості почесного гостя.

Українська книга буде представлена в Ашгабаті єдиною національною експозицією, яка розміститься на площі 200 квадратних метрів.  Вона складатиметься з видань, що вийшли друком протягом останніх двох років за бюджетною програмою «Українська книга», а також з видань, що стали переможцями загальнонаціонального конкурсу «Краща книга України», підсумки якого підбиваються щороку на Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

Свої кращі друковані видання експонуватимуть також на виставці в Ашгабаті провідні українські видавництва різної форми власності. Це, зокрема, державні видавництва «Либідь» та «Мистецтво», ДНВП «Картографія», видавництво НАНУ «Наукова думка», ТОВ «Грані-Т», видавнича група «BHV», ВЦ «Просвіта». Свою друковану продукцію також презентуватимуть торговий дім «Покетбук», Українська академія друкарства та Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ «КПІ».

Офіційну українську делегацію очолює директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентина Бабилюлько.

– Програма участі України в V Міжнародній книжковій виставці-ярмарку в Ашгабаті досить насичена і різноманітна, – розповідає Валентина Бабилюлько. – За  три виставкових дні ми плануємо провести понад двадцять заходів. Зокрема, у перший день роботи виставки відбудеться урочисте відкриття Національного стенду України, на яке  ми запросили представників Посольства України в Туркменістані, Товариства дружби «Туркменістан-Україна», українських компаній, які працюють в Туркменістані. Цього ж дня ми плануємо провести презентацію збірки поезій «Махтумкулі», виданої ВЦ «Просвіта». Переклав туркменську поезію лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка Павло Мовчан. У туркменській поезії Махтумкулі посідає таке ж саме місце, як Шевченко в українській. До речі, в Києві одна з бібліотек носить ім’я цього уславленого туркменського поета, а в центрі Києва йому відкрито пам’ятник. А от в Ашгабаті ще 1929 року було відкрито  пам’ятник  Тарасу Шевченку. Українська делегація запланувала відвідати це святе для кожного українця місце і покласти до підніжжя пам’ятника квіти. Також на українському стенді відбудеться презентація енциклопедії «З української старовини», упорядкованої П.І. Житарем, яка відзначена на Національному конкурсі «Краща книга України» Гран-прі та спеціальним призом «Кришталева книга» в рамках VI Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку.

Загалом же програма почесного гостя побудована таким чином, щоб якомога ширше представити українську книгу за кордоном. Численні презентації ознайомлять господарів та гостей виставки з кращими видавничими проектами наших провідних видавництв. Зокрема, видавництво «Мистецтво» запланувало презентацію книг  «Історія української вишивки» та «Архітектурні перлини України. Народне зодчество», а видавництво «Наукова думка» представить повне академічне зібрання творів Тараса Григоровича Шевченка. 

Видавництво «Грані-Т» презентуватиме в Ашгабаті книги для дітей та юнацтва, а також книги «Вечера на хуторе близ Диканьки» и «Петербургские повести» М.В. Гоголя, «Україна-Японія: дерев’яна архітектура», «Городецький. Виклик будівничого» (альбом) тощо.  Видавництво «Картографія» знайомитиме з атласами з географії та історії світу, картами, навчальними  картами. Продукція цього видавництва  на всіх без винятку міжнародних книжкових форумах викликає велике зацікавлення відвідувачів.

У рамках виставки заплановано презентації двох вищих навчальних закладів України, які готують також кадри для поліграфічної та видавничої галузей Туркменістану, – Української академії друкарства (Львів) та Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ».

 Інформація:  Держкомтелерадіо
Фото: worldtg.ru



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата


Партнери