Головна\Події\Премії

Події

07.10.2021|16:43|Буквоїд

Нобелівську премію з літератури присудили танзанійцю Абдулразаку Гурні

Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію з літератури танзанійському письменнику з Великобританії Абдулразаку Гурні.

Нобелівську премію з літератури отримає танзанійський письменник Абдулразак Гурна, який живе у Великобританії. Нагороду йому присудили за "непохитне й небайдуже занурення у наслідки колоніалізму й долю біженців у прірві між культурами й континентами". Ім´я лауреата у четвер, 7 жовтня, оголосив Нобелівський комітет у Стокгольмі.

Фаворитами букмекерів на отримання цьогорічної нагороди були румунський поет та прозаїк Мірча Кертереску, японський письменник Харукі Муракамі, російська письменниця Людмила Уліцька, а також канадська поетеса, есеїстка та перекладачка Енн Карсон.

Торік Нобелівську премію з літератури присудили американській поетесі Луїзі Глюк. У 2019 році оголосили переможців одразу за два роки, бо 2018-го кілька членів Шведської королівської академії подали у відставку через сексуальний скандал. Лауреатами тоді стали австрієць Петер Гандке (Peter Handke) і польська письменниця українського походження Ольга Токарчук.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери