Буквоїд

Нобелівську премію з літератури присудили танзанійцю Абдулразаку Гурні

07.10.21 16:43 / Буквоїд
Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію з літератури танзанійському письменнику з Великобританії Абдулразаку Гурні.
Нобелівську премію з літератури отримає танзанійський письменник Абдулразак Гурна, який живе у Великобританії. Нагороду йому присудили за "непохитне й небайдуже занурення у наслідки колоніалізму й долю біженців у прірві між культурами й континентами". Ім´я лауреата у четвер, 7 жовтня, оголосив Нобелівський комітет у Стокгольмі. Фаворитами букмекерів на отримання цьогорічної нагороди були румунський поет та прозаїк Мірча Кертереску, японський письменник Харукі Муракамі, російська письменниця Людмила Уліцька, а також канадська поетеса, есеїстка та перекладачка Енн Карсон.

Торік Нобелівську премію з літератури присудили американській поетесі Луїзі Глюк. У 2019 році оголосили переможців одразу за два роки, бо 2018-го кілька членів Шведської королівської академії подали у відставку через сексуальний скандал. Лауреатами тоді стали австрієць Петер Гандке (Peter Handke) і польська письменниця українського походження Ольга Токарчук.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2021/10/07/164341.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.