Головна\Події\Презентації

Події

15.08.2019|18:18|Буквоїд

Андрій Любка презентує свою десяту книжку на 10-му «Меридіані»

Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz видає нову книжку письменника Андрія Любки «У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани».

За жанром це нон-фікшн, приватний щоденник численних подорожей до популярних місць, столиць, але також до загублених у часі й просторі провінцій та невизнаних республік. Як ідеться в анотації, «нова книжка Андрія Любки – це розповідь про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Чому серби не люблять хорватів, а словенці не вважають себе балканцями, як Дунай не лише ділить, а й сполучає Європу, де й коли македонські даїшники видурюють хабарі, в яку дівчину з Бухареста автор міг би закохатися, скільки можна випити ракії в Сараєві й узо в грецькій таверні – про це та інше Любка розповідає інколи з гумором, а інколи й по-науковому ретельно, долає кордони і ставить під сумнів стереотипи, знайомиться й свариться, шукає нічліг і вдає із себе словака – одне слово, робить усе, що й треба робити, шукаючи варварів».

Письменник Андрій Любка додає: «це моя ювілейна, десята книга, і тому дуже символічно, що її премєра відбудеться на ювілейному, десятому «Меридіані». Якщо вдасться, то до наступного, одинадцятого фестивалю підготую сюрприз наступну, одинадцяту книгу!».

Обкладинку до видання зробила Анна Стьопіна. В її оформленні використано картину Павле Сімича «Заснування села Неузине» (1835) з фондів Національного музею Сербії в Белґраді.

Перша презентація книжки відбудеться у Чернівцях 8 вересня у Центральному палаці культури (пл. Театральна, 5, 3-й поверх). Початок о 20:30. Вхід вільний. Наступна – під час Форуму видавців у Львові (21 вересня, початок о 16:30, Дворик гуртожитку Львівського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи», вул. Миколая Коперника, 14). Модератор обох презентацій – Олександр Бойченко.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

29.05.2026|07:54
Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
29.05.2026|07:50
«Японські книги дітям України»: велика гуманітарна ініціатива «Ранку» та Shikosha
25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
21.05.2026|13:04
«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
21.05.2026|13:01
Ігор Павлюк видав у США книгу-сповідь про війну та людську душу
19.05.2026|17:27
Оголошено програму XIV «Книжкового Арсеналу»: понад 240 подій та 150 учасників
19.05.2026|17:21
Гарячий хіт BookTok українською: видавництво READBERRY анонсувало вихід спортроманів Беки Мак


Партнери