Re: цензії

08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Світлойменність
05.11.2025|Віктор Вербич
Коли життя і як пейзаж, і як смерть
Галичани та духи мертвих: історія одного порозуміння
04.11.2025|Надія Гаврилюк
“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Іспит на справжність
02.11.2025|Богдан Смоляк
Захисник Істин
31.10.2025|Володимир Краснодемський, журналіст, Лозанна, Швейцарія
Як змосковлювали ментальність українців
30.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Художній простір поезії Мирослава Аронця
27.10.2025|Ігор Чорний
Пекло в раю
20.10.2025|Оксана Акіменко. ПроКниги. Що почитати?
Котел, в якому вариться зілля
Головна\Події\Культура

Події

05.02.2013|15:35|Буквоїд

Що чекати від нового міністра культури? Письменники про Леоніда Новохатька

Як вже повідомляв «Буквоїд», сьогодні Віктор Янукович призначив новим міністром культури України Леоніда Новохатька. Ми звернулися до письменників та літературних критиків із проханням відповісти на запитання: «Що Ви чекаєте від нового міністра культури?».

Мар´яна Савка, головний редактор «Видавництва Старого Лева»:

- Не знаю, чого чекати від Леоніда Новохатька, бо ніколи не бачила його публічних виступів, відтак не можу скласти думку про людину, якої взагалі не знаю. Однак, можливо, людина такого складу - а за інформацією в інтернеті видно, що це чиновник з великим стажем - буде непоганим керівником. Тут важливо побачити, яким є його життєве кредо, цінності і прагнення.


Сергій Жадан, письменник:

- Культурної революції, хе-хе. А хто такий Леонід Новохатько? А хто був попереднім міністром культури?


Ірина Славінська, літературний критик,  ведуча телепрограми «Гра в слова і не тільки» (ТВі):

- Не чекаю нічого особливого - наразі Мінкульт не схожий на структуру, що може стратегічно впливати на культурну ситуацію в країні.


Антон Санченко, письменник, редактор сайту «Автура»:

- Я давно вже від нашої держави нічого гарного не чекаю, тобто чекаю, що вона не заважатиме тим, хто тією культурою без неї займається Ну ось є проблема зносу фонду бібліотек (це навіть не про нові книжки, а про книжки взагалі скоро розпадуться посторінково і зникнуть). Її вирішують чомусь не міністри, скільки їх було, а громадські активісти на кшталт письменниці Міли Іванцової, яка своїм коштом збирає БУ книжки для сільських бібліотек. Так от вихід не в тому, щоб міністерство щось подібне організувало (не зможуть, вони такого не вміють), а щоб усім цим людям, яких таки досить багато, хоч якось посприяло. Хоч гроші за бензин повернуло б. Але ж це марні сподівання.

Степан Процюк, письменник:

- Я не знаю, настільки високі духовні та естетичні обшири новопризначеного міністра культури.

Але, звісно, не вірю, що можливі якісь зрушення у ліпший бік. Кожен чиновник в уряді Азарова, а тим паче той, хто обіймає високу посаду, дбає найперше про свою -яку вже там лояльність? - особисту  відданість політичному курсу Януковича та його близького оточення. Які ще можуть бути після таких високих детекторів нової правди :) сподіванкина такі необов"язкові речі, як вболівання або хоча би лояльність до українскої культури?...

Олег Соловей, літературний критик:

- Я восени голосував за ВО "Свобода", тож, відповідно до свого вибору, не чекаю нічого доброго від жодного з теперішніх міністрів. Мої міністри ще не призначені. Але нічого, життя триває, - все ще попереду.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

08.11.2025|16:51
«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
05.11.2025|18:42
«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
04.11.2025|10:54
Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
03.11.2025|18:29
Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
03.11.2025|10:42
"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"
03.11.2025|10:28
Юлія Чернінька презентує «Бестселер у борг» в Івано-Франківську
02.11.2025|09:55
У Львові вийшов 7-й том Антології патріотичної поезії «ВИБУХОВІ СЛОВА»
30.10.2025|12:41
Юний феномен: 12-річний Ілля Отрошенко із Сум став наймолодшим автором трилогії в Україні
30.10.2025|12:32
Фантастичні результати «єКниги»: 359 тисяч проданих книг та 200 тисяч молодих читачів за три квартали 2025 року
30.10.2025|12:18
Новий кліп Павла Табакова «Вона не знає молитви» — вражаюча історія кохання, натхненна поезією Мар´яни Савки


Партнери