Re: цензії

04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекарка
Строкате літо під однією обкладинкою
02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменниця
Після цієї книжки хочеться подзвонити мамі
02.08.2026|Ігор Чорний
Інтриги, шпаги і любов
31.07.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменниця
Закохатися в життя — означає повернутися до себе
29.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Без миті немає вічности
26.07.2026|Ігор Зіньчук
У полоні Чугайстра
22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків
«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
21.07.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Бути Небом ― це любити всіх
20.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Різьба на долонях
20.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикант
Бути переможцем — це вибір
Головна\Події\Культура

Події

22.09.2009|16:42|Буквоїд

Виставка світлин та архівних матеріалів «Українська Повстанська Армія» у НаУКМА

24 вересня, у четвер, о 17.30 у Культурно-мистецькому центрі НаУКМА (вул. Іллінська, 9) відкривається виставка світлин та архівних матеріалів «Українська Повстанська Армія: історія нескорених».

В експозиції представлено понад півтисячі фотографій, документи з радянських та німецьких архівних джерел, внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії.

Ці унікальні матеріали, більшість з яких протягом десятиліть носила гриф «цілком таємно», є переконливим і промовистим джерелом об’єктивної інформації про УПА, її зародження та функціонування, цілі та методи боротьби за українську державність.

Виставка «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених» є спільним проектом Служби безпеки України та Центру досліджень визвольного руху за участі Українського інституту національної пам´яті. Виставку розроблено на основі матеріалів Галузевого державного архіву СБУ та архіву ЦДВР.

Перша версія експозиції (22 стенди) була розроблена в 2007 році Центром досліджень визвольного руху, тоді ж вона була представлена в окремих регіонах. В 2007-08 роках її було доповнено матеріалами Галузевого державного архіву СБУ. На даний момент повна експозиція складається з 31 стенду, що містять інформацію про різні сторони діяльності УПА, розміщену тематичними блоками, та фото. До виставки додається супровідна брошура з відповідними матеріалами.

Назагал, презентації виставки пройшли в усіх областях України.

Виставка проводиться в рамках міжнародної конференції «Друга світова війна та (від)творення історичної пам’яті в сучасній Україні»,  яка проходитиме 23-26 вересня 2009 року в залах Гете Інституту та Британської Ради. Під час конференції науковці з 14 країн світу (серед яких Ю. Шаповал, Р. Лебоу, В. Гриневич, В. Верстюк, Я. Куртика, Р. Сербин, Д. Арель, О. Субтельний, Б. Дубін, Т. Гундорова, К. Браун, Б. Рубл, Л. Фінберг, Б. Бердиховська, І. Іллюшин та інші) розглядатимуть актуальні проблеми теорії та методології дослідження історичної пам’яті, моделі офіційної та колективної пам’яті, індивідуального досвіду про Другу світову війну, травматичної пам’яті геноциду, Голокосту й міжетнічних конфліктів в країнах Західної та Східної Європи. В рамках конференції також відбудеться демонстрація науково-документальних фільмів про Другу світову війну (протягом ночі з 25 на 26 вересня, в Центрі польських та європейських студій НаУКМА).

В рамках конференції пройде презентація результатів соціологічного опитування «Ставлення населення України до проблем, пов’язаних із Другою світовою війною», проведеного на спеціальне замовлення Інституту національної пам’яті України в червні 2009 року в 16 регіонах України.

Детальнішу програму конференцію можна знайти на сайті: http://ww2-historicalmemory.org.ua/programm.html

Куратор
виставки – Олександр Іщук, керівник наукового відділу архіву СБУ.

Інформація: Прес-центру НаУКМА



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери