Re: цензії

23.01.2021|Ганна Клименко-Синьоок
Опір локдауну, або Мандри в «поміжчасся» та «поміжпростор’я»
23.01.2021|Людмила Даниленко, кандидатка філологічних наук
Заглянути в СРСР і обов’язково повернутися
22.01.2021|Віра Марущак
Рядки, наповнені любов’ю
22.01.2021|Богдан Дячишин, Львів
«Я і є пам’ять»
22.01.2021|Ярослав Поліщук
Наші прекрасні шістдесяті (?)
Сила небайдужих
20.01.2021|Ірина Будзяк, Івано-Франківськ
Спішу до вас
18.01.2021|Валентина Семеняк
Маємо пам’ятати: у кожного з нас своя, наймиліша у світі «Загребля»
17.01.2021|Олександр Козинець
Добро, яке випромінює радість
17.01.2021|Ярослав Поліщук
Знаки часу

Літературний дайджест

04.10.2019|18:29|espreso.tv

5 книг, які допоможуть боротися зі спокусами

Майже всі автори цих книжок цілком слушно вважають, що спокус, які існують у сьогоднішньому світі, уникнути неможливо

І річ навіть не в тому, що за потяг до забороненого плоду відповідають окремі ділянки мозку, які в різних людей працюють по-різному. Виховувати в собі волю і дотримуватися контролю над бажаннями можна навчитися, навіть за умов, коли спокуса просто перед очима.

 

Паоло Россі. Їсти. Потреба, бажання, одержимість. - Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2018

Жарти, анекдоти та кепкування з проблеми "їжі", як вважає автор цієї книжки, дійшовши від давніх часів аж до нашого сьогодення, недаремно присутні в сучасному лексиконі. Постійне вживання метафор, пов’язаних із їжею, приховують у собі закоренілі бажання та глибокі емоції, які ми переносимо у майбутнє. З чого складається цей епос про їжу, яка давно вже перейшла до категорії соціальних маркерів – "їсти очима", "гризти лікті", "культурний голод"? Автор пропонує власну історію ідей, протягом якої нам розкажуть як про приємні, так і жахливі випадки в культурі цивілізацій. Від казкових людожерів і вампірів до цілком реалістичних серійних вбивць і сьогоднішньої пропаганди культу тіла – саме у такий спосіб розвивається в книзі думка про метафору "їжі" та її реалізацію в житті багатьох поколінь споживачів. Зокрема, зазираючи у майбутнє і згадуючи хвороби, якими "славилися" попередні часи – туберкульоз, сифіліс, епілепсія – а також згадуючи рак і СНІД, автор наводить приклад більш "сучасних" захворювань на зразок анорексії та ін.

 

 

Марк Форсайт. Коротка історія пияцтва. – Х.: Фоліо, 2019

На підставі фактів, гіпотез і теорій автор цієї незвичайної книжки висловлює свою думку щодо алкоголю в історії та культурі різних народів і континентів - від кам’яної доби і Стародавнього Єгипту до Америки часів сухого закону. Починає, звичайно, здалеку, хоч про пияцтво розказано справді коротко й змістовно. Тож, як гадаєте, навіщо первісні мавпи спустилися з верхівок дерев на землю? Як шамани доби неоліту спілкувалися з духами предків? Чому шумери вважали пиво сакральним напоєм? Як пиячили в давньогрецькому симподії, середньовічній британській таверні або салуні на Дикому Заході? Чому стародавні єгиптяни вірили, що пиво врятувало людство? А як поводилася єгиптянка, яка бажала провести ніч у галасливому пивному закладі? Чому алкоголь пробуджує почуття звірячого голоду та статевого потягу? Чому царів, фараонів, шаманів і вікінгів ховали з речами для застілля? Навіщо американці розбавляють джин і віскі? Чому в сучасній Британії алкоголь до полудня – моветон?


 

Ірина Якутенко. Воля та самоконтроль. Як гени і мозок заважають нам боротися зі спокусами. – Х.: Фабула, 2019

Авторка цієї книжки на підставі найновіших наукових даних дає відповідь на питання, чому одні люди легко відмовляються від спокус, а інші не в змозі їм протистояти, Через генетичні особливості в різних людей інакше розподіляються і працюють нейромедіатори — речовини, які регулюють роботу мозку. Порушення бувають різними: комусь постійно не вистачає почуття задоволення, а хтось відчуває від приємних речей настільки сильні емоції, що не може опиратися їм. Але підсумок один: "тваринна" частина мозку — лімбічна система, яка вимагає задоволення просто тут і зараз, частіше бере верх над "найрозумнішою" зоною — префронтальною корою, яка пам´ятає, що миттєве задоволення загрожує великим життєвим планам. У книжці багато тестів, за якими можна з’ясувати, які системи у вашому мозку працюють не зовсім правильно. Наостанок запропоновано рекомендації, як можна ефективно утримуватися від спокус і досягати мети, незважаючи на проблеми з самоконтр


 

Джо Диспенза. Керуй своєю підсвідомістю. – К.: BookChef, 2018

Автор цієї книжки – один з найвідоміших дослідників впливу свідомості на реальність - пропонує практичну чотириденну програму, що допомагає змінити життя. Також можна дізнатися, , як працює наша свідомість, що заважає нам відчувати щастя та причини емоційних залежностей Тож як змінити своє життя, як зробити так, щоб не залежати від середовища, а бути по-справжньому успішним, щасливим і жити у злагоді зі своїм Я? Відповіді на ці запитання дає автор, розповідаючи про особливості людського мозку і підсвідомості й навчаючи, як перепрограмувати свідомість і досягти докорінних змін у житті. Цікаво, що сам він застосував до себе ті знання, якими ділиться зі слухачами лекцій і читачами, й отримав вражаючий ефект, розірвавши зв’язок із середовищем і ставши завдяки цьому дійсно щасливою людиною.

Келлі Макґоніґал. Сила волі. Шлях до влади над собою. – К.: Наш Формат, 2018

Американський психолог, викладачка Стенфордського університету свою книгу присвятила силі волі. Наскільки могло б змінитися наше життя, якби ми мали міцну, непорушну силу волі? Ми могли б успішно займатися спортом, створювати власний бізнес, з легкістю кидати шкідливі звички або й не починати їх, налагоджувати стосунки із рідними. Автор пропонує унікальну методику тренування мозку, показує цікаві факти та приклади, пропонує практичні завдання. Книга створена для тих, кому бракує сили волі для досягнення поставлених високих цілей.

Ігор Бондар-ТерещенкоДодаткові матеріали

25.09.2019|15:08|Події
ТОП-10 книжок Yakaboo Publishing на 26 BookForum
24.09.2019|20:14|Події
ТОП-20 книг КМ-Букс на 26 BookForum
24.09.2019|19:16|Події
ТОП-15 книжок "КСД" на 26 BookForum
16.08.2019|12:00|Події
Жадан увійшов у сотню найвпливовіших українців
03.10.2019|23:03|Події
5 книжок вересня від Максима Кідрука
04.10.2019|09:49|Події
Топ-3 книг для сучасних школярів
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери