Літературний дайджест

18.09.2017|09:45|Gazeta.ua.

Новий "бандерівський" роман Шкляра про зраду, яку не можна виправдати

Письменник Василь Шклярна цьогорічному Форумі видавців представив новий повстанський роман "Троща".

Книжка заснована на реальних подіях, які відбулися 1947 року на Тернопільщині. В той час Українська повстанська армія вже припинила широкомасштабні бойові дії і перейшла до збройного підпілля.

"Роман встигли охрестити "бандерівським". Дія відбувається між селами Купчинці, Ішков і Багатківці, поблизу яких протікає річка Стрипа. Там в плавнях, очеретах ховалися вояки УПА. Бійців через зраду оточили червонопогонники і там відбулася драма. В той час в середовище українських підпільників було вкорінено чимало провокаторів та агентури МГБ. В таких надзвичайно важких умовах багато хто заломлювався. Але були і такі, хто стояли до останнього", - розповів Шкляр.

За його словами, йому вдалося записати спогади старожилів, які пам´ятають ті події. Також чимало свідчень було зафіксовано у документах і допитах, які поводила Служба безпеки ОУН.

Назва роману "Троща" має подвійне значення. Це місце дії – очерет, а також бійня, катастрофа, трощення людських доль і життів. На титульній сторінці книги під назвою є фраза: "Зраду можна зрозуміти, але не можна виправдати".коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери