Re: цензії

22.09.2017|Тетяна Синьоок
Коли питання – улюблена розвага
21.09.2017|Назарій Андрійчук
Антологія відцвілої епохи
20.09.2017|Марія Вишневецька
«Чорно-білі» проти «сірих»
19.09.2017|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Мовою допитів і зізнань
Образ досконалої людини
Про «людину-вухо» і про «хроніку глобальної антропологічної катастрофи»
17.09.2017|Ярослав Поліщук
Вірші про гарний час тут
16.09.2017|Сергій Одаренко
Настільна біблія футбольних фанатів
15.09.2017|Наталія Лапушкіна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури ДДПУ (м. Слов’янськ)
Коли янголи посміхаються...
Блукаючи нетрями містичної річки
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Літературний дайджест

13.09.2017|08:55|Gazeta.ua.

"Україна нарешті стала вільною": відбудеться 83 Міжнародний Конгрес ПЕН

17-24 вересня у Львові відбудеться 83 Міжнародний Конгрес ПЕН.

До Львова приїдуть лідери думок з 80 країн світу. На відвідувачів чекають літературні вечори, концерти, дискусії, екскурсії та виставки. Темою цьогорічного конгресу стала проблема "Відстоювання правди у добу пропаганди".

 

"В Україні Конгрес ПЕН пройде вперше. Це означає, що наша країна нарешті стала вільною. В тоталітарних та авторитарних державах такий Конгрес не відбувається", - розповідає член Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Андрій Павлишин.

Ідея провести Конгрес в Україні з´явилася ще минулого року. Великі українські міста змагалися за можливість проведення заходу.

"Тоді висунули пропозицію провести Конгрес в Галісії. Колеги одразу кинули клич "з Галісії до Галичини" і це звучало дуже переконливо. Львів представив найкращі можливості серед усіх українських міст. У нас є хороша інфраструктура для літературного дійства. Ми отримали рік часу на приготування", - розповідає Андрій Павлишин й додає. - "В цій організації велику увагу звертають на традиції та повагу. Довгий час керівником польського ПЕН клубу був письменник зі Львова, що теж стало одним з аргументів, чому Конгрес має бути в нашому місті".

"Вересень зробить Львів літературною столицею Європи. У нас відбудеться не тільки Конгрес ПЕН, але ще й Форум Видавців", - говорить заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Чиновник зазначає, що сьогодні Львів прямує до стратегії креативної економіки, де культура й освіта стануть основними принципами розвитку. На думку Москаленка, Конгрес стане поштовхом, щоб люди ще більше зацікавилися літературою.

Конгрес ПЕН заснували в 1921 році. Свого часу ПЕН-рух підтримував українських дисидентів. Це одна з найстарших організацій, яка бореться за права людини. До неї входять професійні письменники, редактори й перекладачі.

Організатори зазначають, що на відкриту програму вхід безкоштовний, однак на кожну подію слід попередньо зареєструватися. Ознайомитись з програмою можна на сторінці ПЕН Конгресу в Facebook.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери