
Re: цензії
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
- 11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. КременчукЖінкам потрібна любов
- 05.03.2025|Тетяна Белімова"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
"Червоний" ламає стереотип про хитрого хохла: письменник про фільм Зази Буадзе
Письменник Олександр Гаврош поділився враженнями від допрем´єрного показу "Червоний" Зази Буадзев Ужгороді.
Фільм створений за романом Андрія Кокотюхи і розповідає про повстання в´язнів сталінського концтабору 1947 року під проводом командира УПА Данила Червоного.
"Стрічка перевертає наше уявлення про ГУЛАГ та його в´язнів. Замість символу поразки в´язні за колючим дротом раптом стають символами перемоги. Українці виступають головною рушійною силою опору, довкола яких гуртуються інші. Режисерові вдалося не тільки відтворити історичне тло, але й зняти фільм, який зачіпає кожного: драматичні колізії, гострий сюжет, динамічність.
В´язні за колючим дротом раптом стають символами перемоги
Він пробуджує в українців причетність до великої боротьби, підіймає почуття національної гідності і гордості, ламає стереотипи "хитрого хохла", чия хата завжди скраю. Після нього виходиш із кінозали зміненим", - написав Гаврош у "Точці зору".
"Український кінематограф входить у загальносвітовий простір, - продовжує Гаврош. - За темами, режисурою, операторськими та акторськими роботами наші кращі стрічки вже не демонструють такого відставання, як 10 років тому. Фільм "Червоний" спокійно можна показувати не тільки у Вільнюсі чи Тбілісі, але й у Варшаві, Будапешті чи Празі. Всюди, де люди на собі відчули залізну п´яту комуністичного тоталітаризму".
Прем´ра фільму "Червоний" відбудеться в Києві 24 серпня. На 10-му конкурсному відборі проектів Держкіно підтримали другий фільм про Данила Червоного, який розкаже його історію до ГУЛАГу.
Коментарі
Останні події
- 21.04.2025|21:30“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
- 18.04.2025|12:57Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
- 14.04.2025|10:25Помер Маріо Варгас Льоса
- 12.04.2025|09:00IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
- 06.04.2025|20:35Збагнути «незбагненну незбагнеж»
- 05.04.2025|10:06Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
- 05.04.2025|10:01Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
- 05.04.2025|09:56Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая