Re: цензії
- 13.03.2026|Марія Федорів, письменниця«Цей Великий день»: свято, закодоване у слові
- 11.03.2026|Буквоїд«Коли межа між світами така тремка і непевна...»
- 09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ100 тонн світла
- 07.03.2026|Надія Гаврилюк“А я з грядущих, вочевидь, епох”
- 06.03.2026|Микола Миколайович ГриценкоДефіцит людського спілкування. Проблематика «Відступників» Христини Козловської
- 04.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХтось виловлює вірші...
- 27.02.2026|Василь КузанМіж "витівкою" і війною
- 26.02.2026|Роман Офіцинський«Моя Галичина» Василя Офіцинського
- 24.02.2026|Тетяна Іванчук, письменницяПартитура життя
- 22.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськТалановиті Броди
Видавничі новинки
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Нищук і Яворівський попрощалися із Барановим
4 серпня на Байковому кладовищі у Києві поховали голову спілки письменників Віктора Баранова.
Він помер минулого четверга у столичній лікарні Феофанія від раку печінки. Йому було 63 роки.
"Вітя про хворобу дізнався півтора року тому. За цей час сильно схуд, постійно був блідим. Знав, що вилікуватися не зможе, але не здавався. Бувало казав: "Якось виберуся. Я і не таке переживав". Останні місяці дзвонити йому боявся. Телефонував його дружині і питав про здоров´я Віті". - розповів кореспонденту Gazeta.ua.письменник Юрій Мушкетик.
"Всі свої останні твори друкував у журналі "Київ", редактором якого був Баранов. Коли приносив черговий рукопис, він першим брав його читати. За день-два дзвонив і казав:"Юріє Михайловичу, заходьте в гості. Хочу про ваш новий твір поговорити". Як приходив, Вітя годинами викладав свої враження від прочитаного", - додав він.
Прощалися із покійним у столичному будинку письменників. Прийшло кілька сотень людей. Був міністр культури Євген Нищук, нардеп Володимир Яворівський, поет Іван Драч та Борис Олійник.
"Віктор був душею кожної компанії. Він був простим, але ні з ким не загравав. Коли щось йому не подобалося, то казав про це в очі. Багато письменників приносили йому свої твори і попросили за гроші відредагувати. Віктор на це казав: "Не треба мені твоїх грошей. Ти письменник? То вивчай мову і пиши сам", - розповів письменник-сатирик Євген Дудар.
Прощання тривало півтори години. Коли труну виносили із приміщення, люди кілька хвилин голосно аплодували.
Світлана КОРЖЕНКО
Коментарі
Останні події
- 11.03.2026|18:35«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
- 09.03.2026|08:57Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
- 06.03.2026|08:40Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
