Re: цензії
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
- 16.11.2025|Ігор ПавлюкЛірика поліської мавки
- 08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськСвітлойменність
- 05.11.2025|Віктор ВербичКоли життя і як пейзаж, і як смерть
- 04.11.2025|Дана ПінчевськаГаличани та духи мертвих: історія одного порозуміння
- 04.11.2025|Надія Гаврилюк“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
- 03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськІспит на справжність
- 02.11.2025|Богдан СмолякЗахисник Істин
- 31.10.2025|Володимир Краснодемський, журналіст, Лозанна, ШвейцаріяЯк змосковлювали ментальність українців
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Re:цензії
Євген Кузьменко: Раджу трилогію Патріка Ротфусса "Хроніки вбивці короля"
Що Ви читали останнім часом? Що сподобалося, а що ні?
Тільки-но в маршрутці Суми-Київ завершив читати книгу Дірка Яна тен Гойзендама «The Day Kasparov Quit and Other Chess Interviews». Автор - багаторічний редактор авторитетного журналу про шахи «New In Chess» і до того ж майстер інтерв´ю, і в книзі зібрані кращі його бесіди з зірками шахів минулого і сьогодення, з 1993 року і до 2005, коли спортивну кар´єру завершив Гаррі Каспаров. Читав з великою насолодою, не хотілося, щоб книга закінчувалася. Тепер хочу підняти його ж інтерв´ю в журнальних випусках. Не сподобалася книга Анта Скаландіса «Брати Стругацькі». Багато цікавої фактологічної інформації, але авторська стилістика нестерпна: все якісь підморгування читачеві, нав´язування своєї думки. Мені більше до душі, коли автор байопіку йде поруч з героями свого дослідження, не підміняючи собою їхні думки і вчинки.
Що плануєте прочитати найближчим часом?
Книгу Роберта Шелтона «No Direction Home» - біографію Боба Ділана. Серед сотень книг про Ділана ця стоїть осібно: подейкують, що автор був дружний з Бобом, той йому теж симпатизував - тому і дозволив поспілкуватися з батьками, близькими друзями, багато розповів сам. Для Ділана, який уникає препарування свого життя, це - грандіозне виняток.
Що б Ви радили почитати нашим читачам?
Трилогію Патріка Ротфусса «Хроніки вбивці короля». З нею мене познайомив Василь Рибников, за що йому велике спасибі. Це нібито фентезі, але дуже багатою мовою написане, багате невульгарними сюжетними лініями. Це гарна література і одночасно page-turner, як кажуть американці. Не відірватися. Ідеально для відпустки - якщо на відпочинку ви згодні читати щось хоч трішки більш важче, ніж Рекс Стаут.
Фото: Влад Содель
Додаткові матеріали
- Віктор Трегубов: Можу рекомендувати до прочитання Біблію та порадник з першої допомоги
- Мітя Хопта: Намагаюся не читати нічого зовсім нового, нехай спершу відлежиться на полиці кілька років
- Алла Рогашко: Українська література потребує читацької підтримки
- Олексій Геращенко: Українська література не стане популярною без читача
- Дмитро Савченко: «Книжки обираю за запахом, кольором паперу та заголовками розділів»
- Олександр Савчук: Раджу для читання «Мою шевченківську енциклопедію» Леоніда Ушкалова
- Матвій Вайсберг: «Постійно перечитую Варлама Шаламова і раджу це робити усім»
- Василь Карп’юк: З приємністю читав нову книжку Романа Чихарівського «Мудація»
- Тимур Литовченко: «Намітив прочитати «Каву по-польськи» Батурина і «Тенета бажань» Пономаренка»
- Сергій Ухачевський: Останнім часом я читаю мемуаристику. Це не тільки цікаво, а й повчально
- Лідія Лихач: Улюблене чтиво – спогади, листи, мемуари
- Богдан Коломійчук: «Книги зі мною всюди і завжди»
- Сергій Бут: «Ворошиловград» – роман, з грамотно-об’ємним текстом, який затягує тебе у вир подій
- Галина Рис: «Вірші Шувалової надихають»
- Володимир В´ятрович: Після важкого і драматичного року, хотів би порадити світлу, оптимістичну і літню книгу
Коментарі
Останні події
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
- 08.11.2025|16:51«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 05.11.2025|18:42«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
- 04.11.2025|10:54Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
- 03.11.2025|18:29Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
- 03.11.2025|10:42"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"
