Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Новини\Історія/Культура

Новини

08.01.2012|10:08|Буквоїд

Отаман Зелений проти Червоної Армії. Хроніка боротьби

Події відбуваються в Києві та на території сучасних Київської ,Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Хмельницької та Львівської областей, а також у Росії.

Якщо порівнювати з першим виданням, то у книжці з´явилися нові розділи - «Серед народу комі», «Зелений і Директорія», «На думку Думіна», «Болбочан і Директорія», «Каральна експедиція Петлюри», «Братовбивство під Обуховом», «У Трипіллі», «Люте время», «Грушевський і Винниченко пропонують катам співпрацю», «Визволення Трипілля», «Нещасливе отаманування Мусія Таценка», «Побиття «кацапні» та зрадників у Воронькові». 
Книга вражає багатими і надзвичайно цікавими додатками, серед яких є спогади старшин УГА Луки Луціва та Василя Ілащука про організовану отаманом Зеленим втечу з денікінського полону 184 стрільців і старшин Галицької армії, спогади старшини Осадного корпусу Січових стрільців Осипа Думіна (Антона Крезуба) про перебування в 1921 р. у Гощівському партизанському загоні та повстанському загоні ім. отамана Зеленого. В розділі «Останні свідчення» вміщено спомини про отамана Зеленого, начальника його кулеметної команди Федора Петриченка, розповідь Федора Пустового, розвідника отамана Зеленого; історія роду Грицька Терпила, розповіді людей, які, прочитавши книгу «Отаман Зелений», пригадали, що про Зеленого говорили їхні родичі чи знайомі, нариси про зеленівців зі Стайок, Гребенів, Кийлова та інших сіл. Удвічі збільшився «Неповний список козаків і старшин Дніпровської повстанської дивізії та загону ім. отамана Зеленого». Чимало біографій подано з фотографіями. Загалом у книзі опубліковано 215 фотографій, картин і листівок, з них 75 вперше вводиться в обіг. 

Рекомендовано Історичним клубом «Холодний Яр» для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.

Роман Коваль. Отаман Зелений. Медобори-2006, 2011. - 472 с.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери