Re: цензії

16.12.2018|Анжела Дмитрів, вчитель української мови та літератури старших класів
Гра в реальність
14.12.2018|Ольга Рєпіна, м. Дніпро
Парадигма безмежного серця
12.12.2018|Тетяна Зінченко
Ти будеш сильним, переможцем, Лицарем відваги і добра! Бо це можливо!
11.12.2018|Світлана Лупаренко
Світ очима підлітка
10.12.2018|Броніслав Май, доктор гуманітарних наук (Польща)
Віршовані запитання
04.12.2018|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Великі чари маленької книжечки
03.12.2018|Ольга Рєпіна, м. Дніпро
Модерні психологізми або свободавибору
01.12.2018|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Вказування шляху до віри
30.11.2018|Діляра Шкурко
Звідки вона це знає?!
28.11.2018|Олеся Кізима
«Допомагай і надалі тим, хто цього потребує, і ти завжди почуватимешся щасливою»
Головна\Новини\Фантастика

Новини

14.03.2017|19:43|Буквоїд

Cтаніслав Лем. «Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі»

У видавництві «Навчальна книга – Богдан» вийшла друком третя книга із серії «П’ятикнижжя Лемове» — «Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі».

Це видання присвячене пригодам астронавта і дослідника космосу Ійона Тихого. Описані вони з характерним для Лема гумором, часто гротескним, іноді — з переходом у гірку іронію, містять елементи пародії на штампи фантастики, але при цьому зачіпають серйозні питання науки, соціології та філософії.

Подати в одному томі всі твори, що так чи інакше належать до циклу про Ійона Тихого, видається неможливим: надто непідйомною вийшла би книжка. Тому роман «Футурологічний конгрес» чекатиме на читача у наступному, четвертому томі — разом із творами про ще одного знаменитого Лемівського мандрівника, пілота Піркса, а п’єси і «Огляд на місці» — трохи згодом.

Натомість, крім творів самого Лема, ми продовжуємо знайомити читача із працями, присвяченими Лему і його творчості — чудово при цьому усвідомлюючи, що це навіть не верхівка, а кілька молекул на верхівці айсберга під назвою «Лемознавство». У третьому томі ми пропонуємо вам нарис від київського літературознавця, перекладача, письменника Михайла Назаренка. Тут він звертається передусім не до біографії Лема, а до його текстів, основних тем у творчості письменника, візіонера та філософа — і власне, до того, яким чином ці три іпостасі співіснують і проявляються у творах пана Станіслава.

Але найголовніше, про що хочемо нагадати: це зібрання творів орієнтоване не лише на фахівців та лемознавців. Як ми впевнилися у вересні 2016 року, у Львові, на першому фестивалі «Місто Лема», — твори Лема досі викликають жваві суперечки й щире зацікавлення у тих, хто далекий від академічної науки. Історії Лема намагаються переосмислювати письменники та художники, про нього знімають кіно, а наше завдання — нарешті дати читачам змогу почути Лема українською у повному обсязі.  

Cтаніслав Лем. Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі / С. Лем ; пер. з пол. — Тернопіль : Богдан, 2017. — 608 с. — (Серія «П’ятикнижжя Лемове»).

коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери