Буквоїд

Cтаніслав Лем. «Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі»

14.03.17 19:43 / Буквоїд
У видавництві «Навчальна книга – Богдан» вийшла друком третя книга із серії «П’ятикнижжя Лемове» — «Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі».
Це видання присвячене пригодам астронавта і дослідника космосу Ійона Тихого. Описані вони з характерним для Лема гумором, часто гротескним, іноді — з переходом у гірку іронію, містять елементи пародії на штампи фантастики, але при цьому зачіпають серйозні питання науки, соціології та філософії. Подати в одному томі всі твори, що так чи інакше належать до циклу про Ійона Тихого, видається неможливим: надто непідйомною вийшла би книжка. Тому роман «Футурологічний конгрес» чекатиме на читача у наступному, четвертому томі — разом із творами про ще одного знаменитого Лемівського мандрівника, пілота Піркса, а п’єси і «Огляд на місці» — трохи згодом. Натомість, крім творів самого Лема, ми продовжуємо знайомити читача із працями, присвяченими Лему і його творчості — чудово при цьому усвідомлюючи, що це навіть не верхівка, а кілька молекул на верхівці айсберга під назвою «Лемознавство». У третьому томі ми пропонуємо вам нарис від київського літературознавця, перекладача, письменника Михайла Назаренка. Тут він звертається передусім не до біографії Лема, а до його текстів, основних тем у творчості письменника, візіонера та філософа — і власне, до того, яким чином ці три іпостасі співіснують і проявляються у творах пана Станіслава. Але найголовніше, про що хочемо нагадати: це зібрання творів орієнтоване не лише на фахівців та лемознавців. Як ми впевнилися у вересні 2016 року, у Львові, на першому фестивалі «Місто Лема», — твори Лема досі викликають жваві суперечки й щире зацікавлення у тих, хто далекий від академічної науки. Історії Лема намагаються переосмислювати письменники та художники, про нього знімають кіно, а наше завдання — нарешті дати читачам змогу почути Лема українською у повному обсязі.   Cтаніслав Лем. Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі / С. Лем ; пер. з пол. — Тернопіль : Богдан, 2017. — 608 с. — (Серія «П’ятикнижжя Лемове»).

Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/fantastik/2017/03/14/194331.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.