Новини

08.12.2009|13:19|Буквоїд

Йон Айвіде Ліндквіст. «Впусти мене»

Вперше російською – роман, що став основою одного з найяскравіших фільмів 2008 року. Картина зібрала велику кількість європейських нагород, у тому числі «Золотого Мельєса» та Nordic Film Prize (з формулюванням «За успішну трансформацію вампірського фільму в дійсно оригінальну, зворушливу та дивовижно людяну історію про дружбу та самотність»).

На 2010 рік заплановано голлівудський рімейк – в постановці Мета Рівза, що прославився фільмом «Монстро».

Головний герой книги, дванадцятирічний Оскар, - сором’язливий  хлопчик, що звик до самотності. У школі над ним знущаються, і, ненавидячи своїх мучителів, він придумує собі розвагу – усамітнюється у лісі, взявши з собою ножа, і зганяє злість на деревах та трухлявих пеньках, уявляючи, що це його переслідувачі. Але одного разу його однокласника знаходять у лісі з перерізаним горлом, і обставини злочину досить підозрілі – всі впевнені у тому, що мова іде про ритуальне вбивство. Незадовго до цього у Оскара з’являються нові сусіди – тато з донькою, що поселилися у сусідньому під’їзді. І хоча спочатку дівчинка зовсім не налаштована на  спілкування, скоро Оскар та Елі стають  кращими друзями. І все-таки є в ній щось дивне – занадто легко вона переносить холод, занадто добре їздить верхи та головне – виходить надвір лише з настанням ночі. Не менш підозрілі й стосунки Елі з батьком – та й чи батько він їй? Хто вона і яке стосунок має до низки  ритуальних вбивств, сколихнули місто? Із часом Оскар отримує відповіді на всі ці питання, хоча, волів би нічого не знати.  

Йон  Айвіде Ліндквіст. Впусти мене: Роман / Пер. зі шв. Н. Банке. — СПб.: Видавнича Група «Азбука-класика», 2009. — 512 с.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери