Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »

- від потрібного нахилу землі під час обертання до законів земного тяжіння і дії електромагнітного поля.
В пил Бог вдихнув життя, порох – речовина якою ми є, якби нас раптово, вмить ока, висушити, пил і прах на 70-80% - не просто прах, але якимось дивним чином, лише Богові відомим «І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх» (Буття 1:27). На пам`ять раптом приходить трансвестит, який ходить у православну церкву щонеділі молитися і якого туди намагаються не впускати, але водночас повідомляють в інтерв`ю мас-медіа, мовляв, ніде в Біблії не написано, що людина не має права бути трансвеститом. Але як щодо «як чоловіка та жінку створив їх»? Не як «чоловіко-ж-жінку»? Один римлянин колись давно сказав: «Це глупота, носити на шиї те, в що ти не віриш!» Я думаю, він мав рацію. Однак існує набагато дивніше відчуття: навіть якщо ти не віриш у Господа Бога, Він є, і Він – Бог Єдиний, і нема Бога, крім Нього. Цю правду, заблукавши в лабіринтах буцімто вірувань і буцімто одкровень сучасності (від возвеличення свого «я» до вшанування корови, як і роблять індуси, помираючи тисячами з голоду, але дозволяючи «священним» ходячим бовванам винищувати майже 29 млн тонн зерна щороку), можна лише проігнорувати – і не більше.
Та ось одного разу, після того, як юдейський пророк Єремія проробив нелегкий шлях до дому ганчаря... Час від часу збиваний його стопами пил, як мені сьогодні, нагадував пророкові пил, з якого була створена людина, і пророк довго дивився на ганчаря і кружало, і тут, як крізь пелену, він відчув і майже побачив щось, що глибоко його вразило, що іще раз переконало людину, що чути голос Божий і слухатися Його заповідей – це і справедливо й нормально. Як і почасти тих тепер, хто вірить і живе за Святою Біблією, пророцтва Єремії його сучасники вважали божевільними: у Юдеї царював чудовий патріотичний і доволі праведний цар, регулярно відбувалася служба Божа, натхненно читалися Книги Закону і ніщо не віщувало майбутнього лиха – можновладці думали, що Бог тільки тому, що обраний нарід – обраний і тільки тому, що Божий нарід виконує ритуали – творитиме для нього чуда повсякчас.
Те, що побачив Єремія, пізніше записав Барух: «І було мені слово Господнє, говорячи: «Чи не міг би зробити й Я вам, як ганчарь цей, о доме Ізраїлів? Каже Господь. Ось як глина в руці ганчаря, так в руці Моїй, доме Ізраїля, й ви!» (Єремія 18:6). Ми – як глина в руці все того ж Ганчаря. Він із праха підняв Адама, він творив потім копія за копією, аж доки не зіткав в череві матері тебе і мене. «Та вони відказали: Пропало! Бо ми будемо ходити за своїми думками, і кожен робитиме згідно з упертістю серця свого» (Єремія 18:12) О, як це знайомо! Невже ми не пам`ятаємо нічого такого, невже не робимо нічого такого – «згідно з упертістю серця свого» - досі, зараз! Невже не рвуться наші душі й тіла до свого, кажучи: «Ми – люди сучасні, ми – вільні чинити як завгодно, вільні вірити в якого завгодно бога, вільні не вірити ні в якого бога, вільні оголосити Богом себе самих»? О, сучаснику, о любий чоловіче і люба жінко, любий легіне й люба юнко, о, дитино, створена Господом Богом, зупинися! Прочитай ці ще кілька слів, які почув у спиленому повітрі Палестини вже іншого дня поет Єремія: «Так говорить Господь Саваот, Бог Ізраїлів: Ось я зло наведу на це місце, так що всякому, хто почує про нього, задзвенить в його вухах! Це за те, що вони залишили Мене, і вчинили чужим оце місце, і кадили у ньому для інших богів, що не знали їх ані вони, ні батьки їхні, ані юдейські царі, і кров`ю невинних наповнили місце оце, і пагірки побудували Ваалові, щоб палити дітей своїх на огні цілопалення для Ваала, чого не велів Я і не говорив, і що на серце Мені не приходило! Тому наступають ось дні, говорить Господь, що не буде вже зватися місце це «Тофет» і «Долина Бен-Гіннома», а тільки «Долина Убивства». І знищу на місці цьому раду Юдину та Єрусалиму, і впадуть від меча перед їхніми ворогами та від руки тих, хто шукає їхньої душі, і дам падло їхнє на стерво для птаства небесного та для земної звірини... І вчиню оце місце страхіттям і посміхом, - кожен, хто буде проходити ним, остовпіє й засвище, побачивши всі його врази...І вчиню, що вони будуть їсти тіло синів своїх й тіло дочок своїх, і тіло один одного їсти вони будуть в облозі та утискові, яким будуть тиснути їх вороги їхні, та ті, хто буде шукати їхню душу» (Єремія 19:3-9) Поет сказав ці слова у місцевості, званій долиною Бен-Гіннома. Потому на те місце скидатимуть трупи і людський кал. Ще пізніше воно стане прообразом місця майбутніх мук усіх, хто відвернувся від Божого шляху – «геєнни огненної». Та найпечальніше, зокрема і для нас, українців, що пророцтва Біблії мають здатність збуватися неодноразово – вони повторюються у повній точності зі сказаним, із усіма націями, які присяглися прямувати Божою дорогою, але не залишились вірними їй до кінця. Мені прикро нагадувати: однак в історії України між 1917-м та досі все, почуте тоді Єремією, збулося і з нами – збулося,

« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери